• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Жарт про Закарпаття: словацьке МЗС відреагувало на напис на своєму консульстві у Харкові

Глава МЗС Словаччини Іван Корчок прокоментував інцидент з написами на словацькому консульстві у Харкові

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні Denik N, передає "ДС".

У Харкові консульство Словаччини розмалювали після скандалу з "жартом" премʼєрміністра країни Ігоря Матовича про Закарпаття та російську вакцину.

Напис "Міняємо Словаччину на Крим" з’явився 4 березня на фасаді почесного консульства Словаччини в Харкові.

"Інцидент показує, що слова у зовнішній політиці дійсно мають більшу вагу, ніж у внутрішній, і ми повинні зважити, як ми їх використовуємо", – сказав Корчок.

Водночас глава словацького зовнішньополітичного відомства нагадав, що і він сам, і премʼєр-міністр Ігор Матович вже вибачились перед Україною через інцидент.

Нагадаємо, 3 березня під час радіоінтервʼю на питання журналіста про те, що глава словацького уряду пообіцяв росіянам за поставки вакцини, Ігор Матович відповів: "Закарпатську Україну". Потім Матович дав зрозуміти, що пожартував, і запевнив, що не давав росіянам жодних обіцянок.

Глава МЗС Дмитро Кулеба висловив жаль, що своїми некоректними висловлюваннями словацький премʼєр псує "надзвичайно дружні та щирі відносини між Україною і Словаччиною".

Пізніше глава МЗС Словаччини Іван Корчок вибачився за невдалий жарт премʼєр-міністра країни. 4 березня вибачення приніс і премʼєр Ігор Матович.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua