• USD 40.1
  • EUR 43.5
  • GBP 51
Спецпроєкти

Чекають на армійців з 15 країн: Литва проведе найбільші в історії країни військові навчання

Уряд Литви ухвалив спеціальну постанову, що дозволить військовим з інших країн взяти участь у масштабних навчаннях на території країни

Литва
Литва проведе найбільші в історії країни військові навчання
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє LRT, передає "ДС".

Як зазначається, литовські законодавці ухвалили спеціальну резолюцію, що стосується участі військових з інших країн у міжнародних навчаннях Baltic Operations 2024 (BaltOps).

Як розповів міністр оборони Литви Лаурінас Кашчунас, за чинним законодавством необхідна спеціальна постанова, якщо кількість військових та цивільного персоналу, які прибувають на навчання в Литву, перевищує 1600. У навчаннях BaltOps-2024 візьмуть участь до 10 тис. військових та державних службовців.

"Це найбільші навчання, які ми коли-небудь проводили", — заявив міністр.

Навчання проходитимуть 4-21 червня. Їхня мета — підготовка збройних сил різних країн та посилення військового реагування для забезпечення свободи судноплавства та безпеки в Балтійському морі.

Очікується, що до Литви прибудуть кораблі з екіпажами та персоналом зі США, Німеччини, Нідерландів, Іспанії, Польщі, Франції, Великої Британії, Данії, Швеції, Фінляндії, Норвегії, Естонії, Латвії, Бельгії, Португалії та Італії.

Як писала "ДС", в Білорусі проведуть військові навчання поблизу кордону з Україною, Латвією і Литвою.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua