• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Жінок Шотландії першими в світі забезпечать безкоштовними тампонами

Реклама на dsnews.ua

Шотландія стала першою країною в світі, де буде забезпечений безкоштовний і універсальний доступ до гігієнічних засобів під час менструації

Відповідний законопроєкт ухвалив парламент країни 24 листопада, передає "ДС" з посиланням на The Guardian.

Відзначається, що коли закон набере чинності, Шотландія стане першою країною в світі, де жінки зможуть отримувати тампони і прокладки безкоштовно.

Дане рішення прийняли після чотирирічної кампанії, яка докорінно змінила громадську думку про менструацію.

Кампанію очолила прессекретарка Шотландської лейбористської партії Моніка Леннон, яка сказала, що це "гордий день для Шотландії".

Попередні витрати на реалізацію проєкту обійдуться в 9,7 млн фунтів стерлінгів (майже $ 13 мільйонів). Деякі члени парламенту країни, втім, побоюються, що реальні витрати сильно перевищать очікувані, проте інші вважають, що такий закон стане "проривним".

Згідно з документом, уряд зобов'язаний надати безкоштовний доступ до засобів гігієни всім, хто їх потребує. Школи, коледжі та університети також повинні їх безкоштовно надавати в туалетах.

Така практика працює в Шотландії вже деякий час, хоча і не була підкріплена законодавчо. Тим часом низка окремих підприємств — ресторанів, пабів і навіть футбольних стадіонів — самостійно забезпечують безкоштовними прокладками і тампонами жіночі вбиральні.

    Реклама на dsnews.ua