• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

ЗМІ розповіли про випадки коронавірусу у США до їхнього виявлення у Китаї

Реклама на dsnews.ua

Коронавірус у США стали виявляти ще до того, як перші випадки інфекції стали реєструвати у Китаї

Про результати відповідного дослідження науковців 30 листопада повідомило американське видання Bloomberg, передає "ДС".

Так, дослідження з Центру з контролю та профілактики захворювань у США (CDC) виявило 106 випадків інфікування COVID-19 із 7 389 проб крові, зібраних у донорів у девʼяти штатах США з 13 грудня по 17 січня.

"Результати цього звіту свідчать про те, що інфекції SARS-CoV-2 могли бути присутніми в США в грудні 2019 року. Раніше, ніж припускали попередньо", – вказано у публікації.

Повідомлення про таємничу пневмонію, що поширюється в китайському Ухані, вперше з’явилися в кінці грудня 2019 р. Після швидкого розповсюдження у місті протягом наступних тижнів хвороба поширилася у всьому світі, а перший випадок в США зареєстрували 19 січня.

Так, відкриття Центру підсилюють зростаюче розуміння того, що коронавірус тихо циркулював у всьому світі раніше, ніж було відомо до цього. Це може знову розпалити дискусію щодо витоків пандемії.

Це не перші дані, що свідчать про те, що вірус міг існувати або заражати людей за межами Китаю до 2020 року. 

Встановлено, що пацієнт у Франції заразився вірусом після госпіталізації з грипоподібними симптомами в кінці грудня, що суперечить офіційній статистиці COVID-19, яка показує, що вірус дістався до країни через людей, які повернулися з Уханя наприкінці січня.

Дослідження CDC показало, що в західній частині США в середині грудня були поодинокі інфікування. Антитіла також були виявлені на початку січня в інших штатах до того, як стало відомо, що вірус занесли у ці місця.

Вчені вказують, що малоймовірно, що ці антитіла були вироблені для приборкання інших коронавірусів, оскільки було виявлено, що 84 зразки мають нейтралізуючу дію, яка специфічна для SARS-CoV-2.

Вони також зазначили, що неможливо визначити ступінь зараження на державному та національному рівнях на основі зібраних зразків, а також чи передані випадки захворювання місцевим шляхом, чи повʼязані з подорожами.

Нагадаємо, раніше гендиректор ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейесус заявив, що джерело першого зараження коронавірусом потрібно шукати в китайському місті Ухань, після чого можна буде приступити до вивчення появи COVID-19 в інших місцях.

    Реклама на dsnews.ua