• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Звільнити Навального до 7 червня: ПАРЄ висунула вимогу до Росії

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) затвердила резолюцію, в якій міститься заклик до керівництва Росії звільнити опозиціонера Олексія Навального 7 червня 2021 року

Олексій Навальний
Олексій Навальний / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Резолюцію підтримали 105 делегатів, 26 проголосували проти і 11 утрималися, передає "ДС".

У проєкті резолюції, який на початку тижня був опублікований на сайті асамблеї, говорилося. що ПАРЄ закликає звільнити Навального до наступного засідання комітету міністрів Ради Європи на тему прав людини, яке заплановане на 7-9 червня 2021 року.

ПАРЄ також закликала російську владу до звільнення Навального "надати йому всю необхідну медичну допомогу і забезпечити повне дотримання його прав", включаючи обстеження лікарями за його вибором.

"Здоров'я пана Навального значно погіршився під час його утримання під вартою, і що це, можливо, є порушенням заборони на нелюдське поводження або покарання", — йдеться в резолюції.

У тексті зазначається і на порушення у випадку з Навальним Європейської конвенції про права людини.

Комітет з правових питань та прав людини ПАРЄ в резолюції запропонував "запросити комітет з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню (КПП) відвідати місце утримання під вартою пана Навального", а також "закликає Російську Федерацію негайно дозволити публікацію будь-якого звіту за результатами такого відвідування".

Як повідомляла "ДС", лікарі з медичних установ Володимирської області Росії відвідали в колонії лідера опозиції Олексія Навального, чиє здоров'я останнім часом істотно погіршилося.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua