• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Навального відвідали цивільні лікарі: омбудсмен РФ запевнила, що лікування добровільне

Лікарі з медичних установ Володимирській області Росії відвідали в колонії лідера опозиції Олексія Навального, чий стан здоров'я останнім часом істотно погіршився

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова, передає "ДС" з посиланням на ТАСС.

"Вчора Олексія Анатолійовича Навального відвідували цивільні лікарі, чотири лікаря, які обстежили його стан здоров'я. Є висновок цих лікарів про те, що тривають добровільно, з його згоди крапельниці, що складаються з поживних сумішей. Поки жодних серйозних побоювань в цьому висновку я не знайшла зі боку влади", — сказала Москалькова.

Вона пояснила, що Навального відвідували "лікарі з цивільних медичних закладів, не з системи ФСВП", зазначивши, що, за її даними, мова йде про медиків з володимирських медустанов. Москалькова додала, що запросила письмову інформацію про ці відвідини, а також висновок лікарів, що оглянули засудженого.

За словами Москалькової, Навальному "дають в повному обсязі ту терапію, яка йому необхідна за висновком лікарів".

"За моїми даними, крапельниця була у нього не одна, і вона здійснюється добровільно, за його згодою", — сказала омбудсмен.

Вона повідомила, що направила запит до Генпрокуратури РФ про перевірку ситуації з допуском медиків до Навального.

"Я вчора направила запит до Генеральної прокуратури з тим, щоб ситуацію, пов'язану з допуском лікарів, перевірили в рамках прокурорського нагляду", — зазначила Москалькова.

Як повідомляла "ДС", у Навального в тюрмі почалися проблеми зі здоров'ям, він відчуває біль в спині і нозі. При цьому трюмні лікарі, які оглядали опозиціонера, оцінили його стан як задовільний. 31 березня Навальний оголосив голодування, а 19 квітня його перевели в стаціонар обласної лікарні для засуджених.

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Росію чекають наслідки, якщо Навальний помре у в'язниці.

У Кремлі "ніяк не сприйняли" погрози США про те, що Росія може зіткнутися з наслідками в разі смерті Навального.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua