• USD 28.2
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Звукорежисер, що включив пісню "Перемен" під час концерту в Мінську, відсидів у нелюдських умовах 5 діб у карцері

Реклама на dsnews.ua

Про долю Владислава Соколовського розповів дитячий лікар-реаніматолог Андрій Вітушко, який був затриманий і відсидів три доби в мінському СІЗО. Половину цього часу Вітушко провів в одній камері з Соколовським

Розповідь Вітушко публікує білоруський портал TUT.by, передає "ДС".

"Перші п'ять днів Владислав перебував в одиночній камері. Це така маленька кімната, де є ліжко, яка прикріплене до стіни і відкидається тільки на ніч, кран, замість раковини — урна, і так звана "параша", тобто унітаз. Влад сказав, що там було холодно, на підлозі хлорка. За його словами, перші два дні йому не давали спати — просто не відкидали ліжко, тому він сидів на табуреті або на підлозі. Решта три дні йому вже давали спати ночами. Зрозуміло, що ніяких передач йому не передавали ", — розповів лікар.

Через п'ять діб Влада перевели в камеру до Андрія. Він був без одягу — в одній білизні.

"До нас його перевели в одних трусах, босоніж. Сказав, що одяг забрали. Владислав — нормальна, адекватна людина, хороший, розумний хлопець. Він залишався веселим. Було очевидно, що йому нелегко все це винести, але він тримався. Він радів солідарності людей, тому, що його пам'ятають. Він був здивований, що йому і його колезі Кирилу Галанову зібрали кошти. Висловлював побоювання, що будуть шити додаткові кримінальні справи, щоб помститися за вчинок. Ми намагалися переконати в зворотному, що тепер він знаходиться під пильною увагою громадськості ", — розповів Вітушко.

Доля другого звукорежисера, Кирила Галанова, залишається невідомою. У СІЗО на Окрестіна в Мінську про нього ніхто не чув.

Нагадаємо, Кирило Галанов і Владислав Соколовський 6 серпня включили пісню Віктора Цоя після того, як на концерт, організований владою, прийшли численні прихильники Світлани Тіхановської.

7 серпня Центральний районний суд Мінська відправив Соколовського та Галанова на 10 діб під арешт.

    Реклама на dsnews.ua