Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

$200 Гонтарєвої зіграли злий жарт з Порошенком

Среда, 29 Октября 2014, 07:00
«Блок Петра Порошенка» втратив кожного третього виборця через невідповідність передвиборчих гасел конкретним діям влади

Фото: radiosvoboda.org

Таку думку вислови в коментарі "ДС" політолог та голова правління Комітету виборців України (КВУ) Олексій Кошель. На думку експерта, колись високий рейтинг партії президента (30-33%) різко знизився незадовго до дня голосування з кількох основних причин. "По-перше, це відсутність чітких відмінностей між двома партіями влади – "Народним фронтом" та "Блоком Петра Порошенка". Для багатьох виборців – ці політичні сили представляли одну й ту ж команду, тому частина громадян, які раніше планували голосувати за президентську партію, в останній момент вирішили підтримати політсилу глави уряду. Вказуючи, тим самим, що хочуть бачити прем"єром Яценюка і надалі", - розповів Кошель. За словами політолога, таку зміну поглядів виборців на користь організації Арсенія Петровича можна також вважати і успіхом вдалого позиціонування "Народного фронту", агітація якого була швидше схожа на прем"єріаду, ніж традиційну виборчу кампанію.

"По-друге, штаб Петра Порошенка не був готовий до того, що вподобання виборців можуть різко змінитися за тиждень-два до виборів. Хоча, нестабільна ситуація в Україні загалом мала б підштовхнути політтехнологів БПП до розробки кількох запасних прийомів на такий випадок. Однак цього не було зроблено і коли виборці партії президента почали перебігати до "Народного фронту", ніхто навіть не намагався цьому протистояти", - каже Олексій Кошель. Експерт стверджує, що штаб БПП мав би зробити в останні дні кампанії ставку на мобілізацію виборців та якісь нестандартні кроки, які б привернули до нього увагу нових потенційних виборців. 

Основною причиною падіння популярності "Блоку Петра Порошенка" незадовго до виборів керівник КВУ називає невідповідність задекларованих агітаційних гасел партії конкретним діям

Третьою ж і, очевидно, основною причиною падіння популярності "Блоку Петра Порошенка", незадовго до виборів, керівник КВУ називає невідповідність задекларованих агітаційних гасел партії конкретним діям. "По-суті, виборець бачив дві лінії поведінки президента: з одного боку красиві гасла про мир, а з іншого – незрозуміле зволікання з вирішенням питанням відставки малоефективного Валерія Гелетея з посади міністра оборони", - відзначив політолог.

Найбільш контрастною ця невідповідність була у питання девальвації гривні, - впевнений Олексій Кошель. "В умовах війни українці готові миритися з високим курсом долара. Але не готові пробачити те, що, з одного боку, керівництво стверджує, ніби гривня стабільна, а долар можна спокійно купити в банках по 12,8, а з іншого - вони змушені купувати долар на чорному ринку за ціною 14,5. Це і породило недовіру до президента загалом", - констатував експерт. Коли ж, за його словами, громадяни побачили сюжет про невдалу спробу глави НБУ Валерії Гонтарєвої купити $200 у відділенні Сбербанку Росії, "то команда глави держави взагалі опинилась в анекдотичній ситуації, що в підсумку і вплинуло на її результат на виборах". "Тобто, у всій цій історії зміни електоральних вподобань щодо двох партій влади не стільки виграв "Народний фронт", скільки програв "Блок Петра Порошенка"", - вважає Олексій Кошель.