Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

«Блакитні каски» прийдуть на Донбас не раніше, ніж за 6-12 місяців

Четверг, 19 Февраля 2015, 09:15
Рішення РНБО - це рішення на перспективу. І глибина цієї перспективи, за найперспективнішим сценарієм, півроку

Фото: RTVI

Процедура. "Блакитні каски" направляються в країну на прохання її уряду та за рішенням Радбезу ООН (Росія може його застопорити). Після прийняття рішення триває кілька місяців, перш ніж перші військові прийдуть в країну. Зазвичай вони приходять тоді, коли конфлікт уже перейшов у дипломатичну стадію. Можна звичайно мріяти про те, що у нас унікальна ситуація і ООН прискориться. Але це сценарій із розряду майже фантастичних. І навіть фантастичний сценарій передбачає процедуру і часовий лаг. Як мінімум у три місяці.

Чи правильно зробив Порошенко, коли провів рішення РНБО про "блакитні каски"? Безумовно так. Воно дало старт початку бюрократичної процедури. У багатьох у мережі виникає запитання, чому це рішення прийняте лише зараз. Відповідь дуже проста: до зриву Мінська-2 жодна країна світу не готова була про це говорити (нагадаю, що вперше про "блакитні каски" казав ще Турчинов). Рішення РНБО було прийняте після консультацій із низкою лідерів країн Заходу, і вони, судячи з усього, дали добро на те, щоб така процедура була запущена.

Треба розуміти, що "блакитні каски" тут з'являться лише тоді, коли буде досягнуто якихось дипломатичних домовленостей про заморожування конфлікту

Які перспективи? Одноголосного рішення Радбезу ООН не буде. Особливо з огляду на те, що Чуркін вже заявив, що "блакитні каски" - це порушення Мінських угод. Росіяни будуть блокувати введення миротворців, так як вони блокували його в Сирії півтора роки тому. Китай, очевидно, утримається. Простіше кажучи, в короткостроковій перспективі Радбез ООН знову буде дискусійним майданчиком. Але паралельно - блокування цього рішення з боку РФ розв'яже руки Заходу в постачанні нам зброї.

Проте треба розуміти, що "блакитні каски" тут з'являться лише тоді, коли буде досягнуто якихось дипломатичних домовленостей про заморожування конфлікту. Наразі Путін ні про яку заморозку говорити не збирається. А тому покладати надії на те, що скоро сюди прийдуть "блакитні каски", не варто.