Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

«Золото Януковича» або кому заважає Генеральна прокуратура

Среда, 8 Октября 2014, 15:05
Генпрокурор Віталій Ярема, який розгорнув активність повернення вкрадених грошей та інших активів «сім’ї», став справжньою проблемою для колишньої команди Януковича

Коллаж: espreso.tv

Тому можна припустити, що зараз ведуться активні дії по його дискредитації і усуненню - в чому збігаються інтереси багатьох діячів нової хвилі.

На сьогодні ніхто не може назвати загальну суму вивезених активів, але навіть окремі дані, які просочилися вражають. Зокрема, попередник Віталій Яреми стверджував, що українські екс-чиновники зуміли вивезти до Росії понад $ 32 млрд.

Більш того ходили наполегливі чутки, що в перший день щойно призначеному Генпрокурору дивом вдалося зупинити розблокування іноземних рахунків братів Клюєвих, з яких по "випадковості" дивним збігом обставин було знято арешт.

Варто зазначити, що чинний генпрокурор за всіма ознаками дійсно задався метою притягти до відповідальності найближче оточення Януковича і повернути вивезені активи, про що свідчать і кількість порушених кримінальних справ, і активні контакти ГПУ з європейськими структурами.

З приходом Віталія Яреми в будівлю на Різницькій були заморожені рахунки і активи екс-посадовців на сотні мільйонів доларів. Зокрема, в австрійському містечку Тульбінг було заарештовано будинок Андрія Клюєва загальною площею 558 кв.м. Тільки в одному з банків на рахунках компанії Mako, власником якої є Олександр Янукович, було заарештовано 2 млн. швейцарських франків, на рахунках Олександра Клименка в Ліхтенштейні - $ 27 млн, Миколи Злочевського - $25 млн., сина Азарова - Олексія - 8 млн. євро, а також нерухомість компанії Lada Holding anstal, колишнього головного "регіонала" Єфремова - 33 млн. швейцарських франків.

Виталий Ярема. Фото: mediaport.uaКрім того, за неповних чотири місяці його роботи було порушено цілу низку кримінальних проваджень, найгучніша з яких - справа проти "гаманця" "сім'ї" - Сергія Курченка.

Як повідомили Еспресо.TV в ГПУ, в рамках досудового розслідування було встановлено, що група з декількох десятків людей утворили злочинну організацію - групу компаній "СЄПЕК" і упродовж 2010-14 років вчинили ряд особливо тяжких економічних злочинів з метою заволодіння майном державних підприємств, що входять до системи Міністерства інфраструктури України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості, зокрема Приватні акціонерні товариства "НАК "Нафтогаз України" та "Укргазвидобування", а також Національного банку України та інших державних банківських установ.

В цю злочинну групу входили як окремі підприємці та фіктивні компанії, так і нелегальний адміністративний апарат у складі низки департаментів органів центральної виконавчої влади, саме який і контролював ці злочини.

Коли на кону стоять мільярди доларів можна поборотися за те, щоб на чолі відомства мати більш зговірливого керівника. Як кажуть наші джерела в ГПУ - неодноразово робилися спроби домовитися, які не увінчалася успіхом не дивлячись на більш ніж значні суми "пропозиції"

Також встановлено, що люди Курченка з 2009-го по лютий 2014 року на спеціалізованих аукціонах за заниженими цінами реалізовували підконтрольним підприємствам скраплений газ, призначеного для потреб населення. Різниця такої ціни у порівнянні з ринковою вартістю склала близько 1 млрд грн.

Більшість з цих людей зараз виїхали за межі України та переховуються. Заподіяні державі збитки складають понад 3 млрд грн.

На даний час слідством арештовані активи (грошові кошти, нерухоме та рухоме майно) на суму понад 2 млрд грн. Ггенеральною прокуратурою активно вживаються заходи до встановлення інших активів угрупування, які знаходяться за кордоном.

4-м членам угрупування, серед яких Сергій Курченко, винесено повідомлення про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ст. 255 (участь у злочинній організації), ст. 205 (фіктивне підприємництво), ст. ст. 191 та 364 (заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. Зараз вони перебувають у міжнародному розшуку.

Коли на кону стоять мільярди доларів можна поборотися за те, щоб на чолі відомства мати більш зговірливого керівника. Як кажуть наші джерела в ГПУ - неодноразово робилися спроби домовитися, які не увінчалася успіхом не дивлячись на більш ніж значні суми "пропозиції". Не вийшло миттям так катанням - в справу вступила медіа-армія спорідненої "олігархічної" структури, якій також не вдається "вирішувати свої питання".

Джерело: Еспресо.TV