Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Чому Клюєв може посилати владу на....

Понедельник, 8 Июня 2015, 18:15
Історія з розслідуванням справи депутата та родича колишнього глави адміністрації Януковича перетворилась на фарс, який множить на нуль залишки довіри до українських правоохоронців

Фото: УНИАН

Розпочата у Верховній Раді ще в травні комедія з притягненням депутата Сергія Клюєва до кримінальної відповідальності поповнилась новою серію. На цей раз сюжет епопеї розгорнувся навколо розшуку підозрюваного, який чи то вже втік за кордон, чи то тільки збирається покинути Україну, чи важко захворів і отримує медичну допомогу. У будь якому разі місцеперебування Клюєва наразі достеменно невідоме. Невідомо і те, чи оголошений політик у розшук через те, що не з'явився минулого четверга на допит до слідчих Генпрокуратури. МВД киває на СБУ, там роблять вигляд, що не розуміють про що йдеться, а відомство Віктора Шокіна взагалі виглядає безпорадним збіговиськом прокурорів-стажерів, які не знають, що від них хочуть. Хоча вихід із цієї абсурдної ситуації доволі простий – внесення подання про арешт депутата, який відверто переховується від слідства.

Однак Генпрокуратура чомусь ніяк не відважиться на такий, здавалося б, логічний крок. Тим більше, що не так давно Віктор Шокін запевняв депутатів та громадськість, що в нього достатньо доказів, які доводять, що Сергій Клюєв зловживав службовим становищем та обкрадав . Але подання на арешт немає, відтак доводиться гадати, що ж стримує прокурорів виконати свій прямий обов"язок. Перша і основна версія – Клюєв зібрав достатньо "аргументів" на свій захист і заніс їх, куди слід. Друга – Генпрокуратура, як і СБУ та МВД, банально бояться брати на себе ініціативу у цій справі, оскільки централізовано команди саджати основних "регіональних" бонз досі так і не поступало. А новітню історію України і те, як може мінятися політична ситуація в країні всі дуже добре памтають, тому всі зайняли позицію "моя хата скраю".

Перша і основна версія - Клюєв зібрав достатньо "аргументів" на свій захист і заніс їх, куди слід. Друга - Генпрокуратура, як і СБУ та МВД, банально бояться брати на себе ініціативу у цій справі, оскільки команди саджати основних "регіональних" бонз досі так і не поступало

В той же час сам Сергій Клюєв вже готується до еміграції. Так, 3 червня, одразу після того, як Верховна Рада проголосувала за зняття недоторканності з депутата, він попрямував в аеропорт і готувався вилетіти до Відня. Правда, покинути Україну тиждень тому Клюєву так і не вдалося. Нібито завадили прикордонники, але, окрім літаків, існують і інші види транспорту, якими підозрюваний у зловживанні службовим становищем депутат може скористатися найближчим часом. При чому під іншим ім'ям та прізвищем. Складається враження, що саме цього і чекають у Генпрокуратурі, адже тоді можна буде розвести руками і відкласти справу Сергія Клюєва у довгий ящик. Ба більше, Віктор Шокін може в такому випадку звинуватити Верховну Раду в тому, що там надто довго розглядали його подання про позбавлення колишнього "регіонала" депутатського імунітету. Винною можуть зробити і Прикордонну службу, яка випустить Клюєва за межі країни. 

Все це було б смішно, якби не було так сумно. Нагадаємо, що з часу зміни влади зараз ГПУ очолює вже третій голова, однак жоден з представників команди Віктора Януковича так і не опинився на лаві підсудних. Зараз є унікальна можливість змінити ситуацію і рішення парламенту по Клюєву було основним кроком на цьому шляху. Однак пасивність Генпрокуратури дедалі швидше зводить цей шанс до нуля. Провокуючи тим самим радикалів, а також соратників підозрюваних "регіоналів" на самосуд, як це було з Чечетовим, Пеклушенко та Калашниковим.