Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Шляхами Шварценеггера. Чому Зеленський має заплатити за "Слугу народу"

Пятница, 15 Февраля 2019, 12:30
Фільм "Термінатор" був визнаний виборчою агітацією. Чому не має бути винятків для "Слуги народу"

Під час виборчих кампаній на пост губернатора Каліфорнії (2003 та 2006 рр.) у цьому штаті була заборонена трансляція фільмів за участю американського актора Арнольда Шварценеггера. Відповідно до норм законодавства фільми за його участю під час кампанії були прирівняні до форм виборчої агітації і пропаганди. Трансляція усіх фільмів (близько 250-ти) була заборонена на телеканалах Каліфорнії. Команда кандидата нагадувала про його акторське минуле лише через використання терміну "Governator" (гибрид "terminator" і "governor" - "губернатор").

Українське законодавство значно ліберальніше і не забороняє трансляцію фільмів за участю акторів-кандидатів. Однак, ч. 1 ст. 58 Закону "Про вибори Президента України" чітко встановлює, що оприлюднення відеофільмів у друкованих та аудіовізуальних (електронних) засобах масової інформації є формою передвиборчої агітації. Відповідно - їх показ має бути оплачений за рахунок коштів виборчого фонду кандидата.

На думку експертів КВУ норми закону у питанні можливого показу серіалу "Слуга народу", інших відеофільмів та авторських програм є чіткими і не дають підстав для двоякого трактування. Тому одному із кандидатів просто потрібно перестати спекулювати і чесно сплатити кошти зі свого виборчого фонду.

Чекаємо на офіційне роз'яснення Центральної виборчої комісії.

Больше новостей о политической жизни Украины читайте в рубрике Государство