Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Хто влаштував день відкритих дверей у «замку Ківалова»

Воскресенье, 30 Августа 2015, 20:40
Сьогодні активісти Автомайдану прийшли у гості до будівлі, яку в Одесі знають як «замок Ківалова». Цей інцидент, схоже, поклав початок війні «приватівців» з усіма іншими за вплив на Одещину

Фото з Facebook Марка Гордієнка

Великий багатоповерховий будинок "зі своїм тенісним кортом, сауною, причалом і яхтами" оформлений як один з корпусів Міжнародного Гуманітарного Університету, хоча насправді ним не є, наголошують активісти. "Побудований він прямо на березі Чорного моря, чим порушує українське законодавство, адже паркан довкола будинку, перекриває вільний доступ до моря", - нагадали вони. І виклали багато світлин із "замку". Найцікавіша - портрет Сергія Ківалова у якомусь мундирі, обвішаному орденами і медалями. Прямо "масон" чистої води.

Щодо законності проникнення активістів до будівлі є питання. Але, вочевидь, ця акція здійснювалася не для того, щоб було законно, а щоб було шоу. Організаторам це вдалося. Один із активістів, відомий в Одесі Марк Гордієнко, поділився відео візиту до "замку Ківалова". Не Межигір'я, звичайно, але "нескромное обаяние буржуазии" теж вражає. До речі, у місті натякають, що Гордієнко має політичні симпатії до колишнього очільника області Ігоря Палиці. У будь-яких симпатіях нічого поганого, звісно, немає, якби не передвиборчий період.

Якщо під вибори у державі щось відбувається, це ж не просто так. Одесити задаються логічним питанням: з Ківаловим все зрозуміло, і з цим будинком також, але у тому місці, де він споруджений, подібних "сирітських приютів" вистачає. Також одесити запитують: а чому активісти виявляють таку вибірковість - Ківалов потрапив під їхню гарячу руку, а, приміром, ще один заможний одесит і екс-"регіонал" Леонід Климов - ні. Можливо, ця вибірковість пояснюється нинішньою політичною орієнтацією Климова та ще деяких депутатів ВР з Одещини. Вони входять до депутатської групи "Партія "Відродження". Це парламентське об'єднання у кулуарах пов'язують з "приватівцями".

Також в Одесі подейкують, що усіма політичними проектами, за якими бовваніє тінь людей Коломойського - а це не тільки "Укроп" - опікується саме Палиця. Який, як кажуть, в контрі не лише з Ківаловим, у цьому нічого дивного й немає, а й з мером Одеси Трухановим. Вони підтримували гарні стосунки, доки Палиця мав владу, а потім ніби як розсварилися. Тому акція у "замку Ківалова" може виглядати як попередження іншим недругам: до вас також можуть прийти непрохані гості.

А недругів в Одесі вистачає. Наприклад, поки що не вирішено, кого на виборах мера підтримає "Блок Порошенка". Логічною виглядає підтримка Едуарда Гурвіца, проте з цим у "БПП" не поспішають. Гурвіц постать неоднозначна. Тож поки кандидата від президентської сили немає, інші кандидати грають у війну всіх проти всіх.

-->