Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Команда Азарова рветься захопити Донбас

Среда, 29 Июля 2015, 16:36
Царьов, Марков і Олійник - інтелектуальне ядро цієї команди, яка бореться за освоєння в майбутньому мільярда доларів російської допомоги

Фото: УНИАН

Завтра росіянам презентують український уряд в екзилі, який очолить сам Азаров. При цьому в РФ вигадали новий термін - альтернативний кандидат в Президенти. Уже в самій назві закладено абсурд. Альтернативний - кому? Кандидат - від кого? В президенти - якої країни?

Азарову протягом останнього року було дуже нудно. Він ще півроку тому оббивав пороги Держдуми з тим, щоб йому дали синекуру в вигляді керівника уряду в екзилі, але тоді ніхто цю ідею всерйоз не сприймав. Ще півроку тому Олійник мав стати керівником чи то ДНР чи то Новоросії, але місцеві клани і їх покровителі в Москві від цієї ідеї відмовилися. Про Царьова і так все ясно - проект Новоросія він поховав. Ну, а Марков - просто собі сидів в Росії і не висовувався. Росіяни довго не хотіли створювати уряд в екзилі. Чому? Та тому, що вони прекрасно розуміють, що ніякої навіть видимості легітимності немає (Азаров був знятий з посади прем'єра за місяць до втечі Януковича). Окрім того всі ці "урядовці" є "збитими льотчиками".

Чи можна всерйоз сприймати це новоутворення? Звичайно, ні. Воно потрібно росіянам з двох причин. Перш за все - потрібно легалізувати альтернативний канал подачі інформації. Можна не сумніватися, що тепер Азаров і Олійник будуть регулярно пояснювати, як нам відроджувати економіку, будувати відносини з Донбасом і т.д. Є й друга більш важлива задача. Цей уряд може бути використаний росіянами для видимості легалізації ДНР-ЛНР. Ну треба ж щось робити з цими утвореннями? Тому, не виключено, що через деякий час ДНР та ЛНР заявлять, що вони єдина правильна частина України (згадайте, що під час Майдану велися дискусії, як будуть називатися частини України після розколу). І тут Азаров запропонує свої послуги в передаванні клейнодів і вірчих грамот. І хоча такий варіант нічого не змінить у статусі самопроголошеності і невизнанні цих утворень, формально це дозволить творити історичну міфологію для шкільних підручників. Хтозна, може через пару тижнів буде створено офіс цього "уряду" в Донецьку.

Цей уряд може бути використаний росіянами для видимості легалізації ДНР-ЛНР. Ну треба ж щось робити з цими утвореннями? Тому, не виключено, що через деякий час ДНР та ЛНР заявлять, що вони єдина правильна частина України

Є ще одна задача цього уряду - спробувати закріпитися в ДНР та ЛНР. До останнього часу вважалося, що головними спонсорами Азарова і особливо Олійника є Курченко, який працює в достатньо тісній спайці з Медведчуком. А сам младоолігарх ніби то є таким собі "смотрящім" по Донбасу. Останні тижні ознаменувалися тим, що почергово в Москву вивозилися Плотницький і Захарченко. Потім вони повернулися, але все йде до того, що владні команди в ДНР та ЛНР змінюються. І змінюються кардинально.

Звичайно ж ніякий Азаров чи Олійник завтра не очолять ці утворення. Це довга гра "однієї із веж Кремля". Бо всі розуміють - якщо Абхазія і Осетія освоюють мільярд, то в майбутньому частина Донбасу буде клондайком для тих, хто зараз застовпить місце "смотрящего".