Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Міноборони створює сюжети для ФСБ

Понедельник, 23 Июня 2014, 10:39
Ігноруючи низьку підготовку та погане спорядження мобілізованих в зону АТО бійців, генерали спровокували бунт солдатських матерів, вигідний Кремлю

 

В останні дні Україною прокотилася хвиля акцій протесту родичів вояків, мобілізованих до армії на час проведення антитерористичної операції на Донбасі. Розлючені дружини та матері бійців заблокували частину основних транспортних магістралей центральних та західних областей, вимагаючи провести ротацію учасників АТО. Однак, основна причина невдоволення жінок в поганому оснащенні їх синів та чоловіків. Адже, за кілька місяців Міноборони, погрузнувши в тендерних скандалах, так і не змогло забезпечити вояків найнеобхіднішим – шоломами, бронежилетами, відповідним взуттям чи навіть одягом. І якщо в найближчі дні ситуація не зміниться, то антивоєнні акції можуть стати серйозною соціальною проблемою загальнодержавного масштабу. Що дуже вигідно Кремлю, який зможе використати такі бунти для зменшення військових можливостей Києва на Донбасі.   

На даний момент заблоковані фактично повністю всі основні дороги в Чернівецькій (Чернівці-Житомир), частково у Львівській, Івано-Франківській областях (Київ-Чоп), а також міжнародна траса, що веде на Польщу. Родичі бійців АТО, в основному дружини та матері, безперервно ходять пішохідними переходами, що не заборонено законом, але паралізує транспортний рух. Жінки вимагають у міністра оборони та керівництва військових частин провести ротацію їх чоловіків та синів, щоб дати їм відпочити. Крім того, родичі вояків скаржаться на погане спорядження своїх рідних, багато з яких, перебуваючи в зоні бойових дій, не мають основних елементів захисту, та перебувають в дуже поганих побутових умовах.

Власне, нічого нового в цьому сюжеті не має. Ще місяць-півтора тому ці ж жінки намагалися блокувати військові частини та виїзди з них, щоб перешкодити вивіз своїх рідних на схід. І ще тоді вони, а також самі мобілізовані не боялися говорити на камеру, що бійці дуже погано спорядженні. Деяким довелося купувати форму та взуття за власний кошт. Однак, за час, що пройшов відтоді, суттєво нічого не змінилося. Це підтверджує нещодавній скандал, в центрі якого опинилося Міністерство оборони та Антимонопольний комітет України. Останній заблокував закупівлі відомством Михайла Коваля захисних бронежилетів та касок, пославшись на те, що нібито міністерство порушило процедуру організації відповідного тендеру. У відповідь міністр звинуватив у корупційних мотивах вже саме АМКУ. 

Хто винен в цьому скандалі, а хто ні, не так важливо. Принципово те, що військове керівництво, а з ним і вся нова влада, сама наражається на дуже серйозні соціальні проблеми. Адже, поки чиновники сперечаються про правильність проведення процедур закупівлі, на Донбасі гинуть солдати. Частина з них – це вихідці з західних областей, які понесли немалі втрати ще під час Євромайдану. Крім того, до західних областей зараз втікають біженці з зони бойових дій в тому числі і чоловіки працездатного віку, які часто поводяться на новому місці не вельми виховано. Що, цілком логічно, викликає обурення місцевого населення. Мовляв, наші хлопці там за них гинуть, а вони досі хочуть в союз з Росією і ненавидять Київ і нас, західників. І це обурення створює ідеальні умови для того, щоб антивоєнні акції матерів та дружин бійців АТО вже найближчим часом набрали загрозливих масштабів. 

Ситуацію почала активно підігрівати і російська агентурна мережа. Так, на минулих вихідних у населених пунктах Хмельницької, Вінницької та Житомирської областях на великих базарах невідомі роздавали листівки нібито від Комітету матерів, у яких закликали "забрати дітей" із Донбасу. І за такими діями чітко простежується стиль команди Віктора Медведчука. Таким чином, кум російського президента намагається змістити акценти. Тобто, замість того, щоб доведені до розпачу матері та дружини військових підсилювали свій тиск на армійське керівництво, аби те нарешті потурбувалося про добре оснащення бійців АТО, їх переключають на принципово інші вимоги: припинити війну на Донбасі. А це вже той "месидж", який в останні тижні дуже активно просуває команда Владіміра Путіна, як на інформаційному, так і на дипломатичному рівні в переговорах з керівництвом ЄС та США. Тому, якщо в найближчі дні Міноборони не зробить відповідних висновків, то ризикує перетворитися на помічника пропагандистської машини Кремля.


Notice: Undefined variable: TitleUrlNow in /var/www/html/dsnews/dsnews_v2/application/dsnews/modules/default/controllers/PublicationController.php on line 176