Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

На День Незалежності Путін зробить українцям "економ-подарунок"

Понедельник, 17 Августа 2015, 09:10
Ситуація на Донбасі в останні тижні свідчить, що швидше за все Путін так і не наважиться на великий наступ, обмежившись кривавим шоу до Дня Незалежності України

Олексій Сергієнко, depo.ua

Ірраціональна любов росіян загалом, та їхнього вождя Володимира Путіна, до круглих дат календаря змушує усіх чекати від російсько-терористичних військ нового великого наступу до Дня Незалежності України та річниці трагічних подій під Іловайськом.

Власне так воно і відбувається. Останні два тижні інтенсивність воєнних дій на Донбасі зростає щодня. При чому окупанти не обмежуються збільшенням інтенсивності обстрілів. Цього літа було принаймні дві спроби прорвати оборонні позиції українських військ - Мар'їнка та Старогнатівка, і обидві ці спроби закінчилися для путінських "гібридів" провально. Так, і Мар'їнку, і Старогнатівку складно назвати серйозними спробами прориву, швидше це промацування української оборони. Така собі розвідка боєм. Але і ці операції, і операції подрібніше, відверто слабких місць, які б дозволили здолати опір сил АТО відносно малою кров'ю, путінські бойовики так і не намацали.

І як би не прагнув Володимир Володимирович влаштувати на Донбасі черговий котел, мішок чи кільце, зробити це наявними ресурсами дуже і дуже не просто. Звісно, під українським кордоном як стояли так і стоять близько 50 тисяч кадрових російських військових, але перевести їх усіх через кордон та кинути в бій - справа досить ризикована і така, що однозначно призведе до нових санкцій. В ЄС хоч і не приховують, що не хочуть вводити нові санкції проти Росії, проте в разі масованого застосування російських військ в Україні так чи інакше будуть змушені зробити цей крок. В той же час досягти суттєвого військового успіху на Донбасі без активного залучення російських бригад якщо не неможливо, то дуже малоймовірно.

Ні для кого не секрет, що зараз чисельність українських військ, що тримають оборону на лінії розмежування приблизно дорівнює числу ватно-терористичних ополченців. Так само ні для кого не секрет, що захищатися простіше ніж атакувати, і для прориву ешелонованої оборони противника, що встиг добряче окопатися, потрібна щонайменше потрійна чисельна перевага, якої наразі у терористичних республік немає. Масова ж допомога заблукалими десантниками вочевидь не залишиться непоміченою ані в Європі, ані в самій Росії. А Путіну сьогодні аж ніяк не потрібні ні нові санкції, ні нові "вантажі 200".

Але і без ескалації на Донбасі Путіну не обійтися ніяк, адже ситуація навколо других мінських угод вочевидь у глухому куті. Тому в останні тижні літа великого наступу скоріше за все не буде, натомість терористи спробують влаштувати криваве шоу без просування уперед. Тим більше, що захоплення якого небуть Світлодарська, Мар'їнки, Старогнатівки чи навіть Артемівська з Краматорськом (на більше Путіну розраховувати в принципі не доводиться) щось принципово не змінять на Донбасі. Отже нова ескалація до Дня Незалежності швидше за все складатиметься з шалених обстрілів українських позицій аби добитися максимальної кількості жертв як серед українських військових так і серед цивільного населення. Також цілком можливі нові лобові атаки, метою яких буде не прорив оборони, а завдавання противнику максимальної шкоди. Все це можна буде "приправити" терактами в українських містах і "парадами полонених" . І вже після цього сподіватися від Києва нових поступок в імплементації мінських домовленостей.