Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Навіщо Коломойський б’є Палицею по «Підрахую»

Среда, 20 Августа 2014, 10:40
Дніпропетровський губернатор, вочевидь, дізнався про таємні перемовини двох Сергіїв часів Януковича - Ківалова з Львочкіним

Ківалов отримував ордена і від Ющенка, і від Путіна

Голова Одеської ОДА Ігор Палиця надіслав листа Генеральному прокурору Віталію Яремі щодо сепаратистської діяльності народного депутата Сергія Ківалова. Губернатор вирішив згадати скандально відомому одеському депутату і юристу і статтю в проросійському тижневику "2000" ще за лютий 2014-го, і зв'язки із засудженим за сепаратизм місцевим "ватником" Антоном Давидченком, і заклики до повалення конституційного ладу й розпалювання міжнаціональної ворожнечі в авторських передачах редактора ківаловського каналу "Академія" Юрія Селіванова. "Сергій Ківалов міг бути одним з організаторів та ідеологів проросійських, сепаратистських рухів й організацій в Одесі та в Україні в цілому, а також здійснювати їх фінансове забезпечення за власний рахунок або через підконтрольні йому структури", припускає Палиця.

На лист губернатора Генпрокуратурі доведеться реагувати. Відписатися "Ківалов у причетності до розпалювання сепаратизму не помічений" означає наразитися на масштабну критику з боку політиків і патріотично налаштованого громадянського суспільства, в очах якого Ківалов винен вже тому, що був співавтором скандального мовного закону. Який діє до цих пір. Дати відповідь "наведені факти підтвердилися" значить взяти бік Ігоря Коломойського, протеже якого є голова Одеської ОДА. І після цього порушувати проти Ківалова справу за сепаратизм. Іншими словами, Палиця поставив Яремі, а заодно і Президенту Порошенку, вилку. Бо, наскільки відомо, до пана Ківалова у нинішньої влади претензій немає. Більш того, вплив одеського нардепа-юриста на суддівський корпус залишився. Ківалов і при цій владі виконує роль "нужного чєловєка". Ця роль, нагадаємо, дала можливість "Підрахую", якого підозрювали у причетності до фальсифікації президентських виборів 2004-го року, не лише не понести відповідальність, але й отримати з рук Ющенка орден. Але це, так би мовити, моральні нюанси української політичної розкладки.

Проте повернемося до листа Палиці. У його атаці на Ківалова є два моменти: власне, викриття проросійськості цього політика, яку він і не приховував (але русофільство і заклики до сепаратизму різні речі. Принаймні з юридичної точки зору), і спроба виштовхати впливового і заможного нардепа з Одеси, аби не дати йому можливості перемогти на мажоритарному окрузі і спробувати провести до парламенту відповідних людей по інших округах. Палиця дає зрозуміти: раз Одещина його "корова", доїти її, тобто, розставляти майбутніх переможців на округах буде тільки він. Ну і Коломойський.   

За інформацією "ДС", оточенню Коломойського стало відомо, що Ківалов не лише веде таємні перемовини щодо свого збереження у великій політиці з командою Президента, але й водить шури-мури з Сергієм Льовочкіним. Більш того, свідки кажуть, що пан Ківалов десь там фотографувався з Олегом Ляшком, якого пов'язують з Льовочкіним. Диму без вогню не буває, тож зрозуміло, чому Коломойський завдав удару Палицею по Ківалову. Це більш ніж зрозумілий сигнал "газовикам", що до Одеської області їм - зась.

Виникає інтрига: якою буде відповідь з боку групи Льовочкіна. З огляду на те, що мером Одеси є Геннадій Труханов, проросійська позиція якого куди відоміша за ківаловську, схоже саме по мерові й битимуть. Бо у команди Коломойського з Трухановим склалися дуже хороші стосунки. І минуле мера-"регіонала" на заваді взаємовигідному діловому партнерству не стало.