Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Нова військово-інформаційна доктрина Путіна

Вторник, 22 Июля 2014, 14:08
Росіяни тепер узнають, що Майдан був проплачений США для того, щоб потім НАТО змогло загарбати Росію

Перш ніж почати говорити про нову концепцію, треба чітко запам'ятати два визначальних фактори. Перший - Путін за своєю суттю консерватор, а не революціонер (більш детально про це останнім часом писав Станіслав Бєлковський). Він не готовий щось різко міняти - його тактика всіх років правління зводилася до відсутності справжньої стратегії і відтягування часу. Простіше кажучи, всі рішення Путіна - це відкладені на потім рішення. І сьогодні немає причин вважати, що щось зміниться.

Другий фактор - дуже помилково вважати, що в оточенні Путіна немає дюдей, які б говорили щось, що йому може не сподобатися. Такі люди є, вони конкурують між собою, часто воюють і часто змінюють точку зору Путіна на ті чи інші проблеми (більш докладно про цих людей ви можете прочитати в дослідженні нашого видання "Выкормыши Владимира Путина"). Тому було б неправильним спрощувати ті процеси, які зараз, де-факто, прискорилися завдяки малайзійському боїнгу.

Але повернімося до нової військово-інформаційної доктрини, яку де-факто сьогодні затвердить російський Радбез.

1. Росії загрожує іноземне вторгнення. Вторгатися буде НАТО, яке купило українців, молдаван чи ще там когось. По суті росіяни повертаються до сталінської концепції кінця 30-х рр. Останні роки росіяни жили в міфологемі, що навколо вороги, але РФ будує пояс безпеки. Тепер же, такого поясу замало, бо він тріснув - США підкупило хунту і зараз розпочало брудну інформаційну війну з підбитим літаком. Як боротися проти цього? Підтримувати ЛНР, ДНР і можливо потрібно розпочинати превентивні удари. Не зараз, через деякий час, коли уляжеться шум з боїнгом. Путін знає лише одну гру - гру на підняття ставок. Так поступав Сталін, так програв карибську кризу Хрущов і так завжди поступав Громико. Тому Путін буде всілякими способами піднімати ставки.

2. В Україну треба ввести миротворчі війська. Це не нова теза, але сьогодні її озвучив високопоставлений чиновник Німеччини. Це головний план відступу Путіна з ДНР та ЛНР. Але головна проблема в тому, що він досі не розуміє, яким чином вийти з ситуації. ЄС, і перш за все Німеччина, тиснуть на ведення миротворців, які стануть на кордоні з РФ. Він же хоче миротворців між Україною та Луганськом. Тобто питання миротворців буде підняте в двох випадках - якщо російська армія настільки допоможе ЛНР і ДНР, що вони зможуть почати переговори з точки зору сили, або ж на Путіна вплинуть якісь реальні зовнішні фактори.

3. Вони хочуть відібрати наш Крим. Це ключова теза, яку будуть розповсюджувати російські медіа в найближчі тижні. Хто вони - не має значення. Тому в Севастополі починаються навчання із застосуванням новітньої високоточної зброї. Власне істерія із ДНР та ЛНР частково розшириться на Крим.

4. Росія миролюбна держава. Це улюблена теза СРСР і її зараз витягнуть з нафталіну. Справедливості ради, треба сказати, що це улюблена теза також США, Ізраїлю та Китаю.

5. Справжні друзі РФ - це країни БРІКС. Самі росіяни прекрасно розуміють, що це м'яко кажучи не зовсім так, але масовій свідомості буде нав'язуватися саме така думка. Путіну важливо говорити, що він створює альтернативний до США центр впливу і тому на це ніхто не буде жаліти грошей.

В цілому, всі ці тези, за винятком першої, ми так чи інакше чули в різних інтерпретаціях. Але треба чітко розуміти, що перший пункт може стати основою для зміни всієї концепції внутрішнього залякування росіян. Тож, не треба дивуватися, коли в пресі з'являться історії про те, як на кордонах пачками ловлять розвідників, які їдуть в Росію робити пакості. А на тілі у них будуть татуювання "Слава Україні".