Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Олігархи триматимуть Майдан до парламентських виборів

Среда, 28 Мая 2014, 09:25
Справедливе бажання майданівців контролювати дії влади деякі олігархи використовуватимуть для тиску на Порошенка, Кличка й урядовців

Новообраний мер Києва Віталій Кличко зробив гучну заяву про необхідність розібрати барикади в центрі столиці. Його ініціатива зустріла різке несприйняття з боку людей, які залишилися на Майдані і після президентських виборів. Їхня позиція - влада не перезавантажилася повністю, люстрацію не проведено, винні у вбивствах і катуваннях учасників зимових протестів не покарані. Навіть після особистої зустрічі Кличка з активістами згоди щодо демонтажу барикад не досягнуто.

Варто зауважити, що ситуацію, яка складається навколо післяреволюційного Майдану, на свою користь використовує російська пропаганда. Нажаль дехто з майданівців дає коментарі російським телеканалам, які потім інтерпретують події в негативному ключі як для Майдану, так і для влади. Для прикладу візьмемо сюжет вечірніх новин на першому російському каналі (ОРТ) від 26 травня. Витримка із сюжету:

"Сдавать оружие людей на Майдане, похоже, будет заставлять соратник Порошенко по политической борьбе. Виталий Кличко избран новым мэром украинской столицы. Выйдя на политический ринг, известный боксер в роли оратора чувствует себя вовсе не так уверенно, как на ринге спортивном. "Баррикады выполнили свою функцию и должны быть разобраны. Уверен, что в один день это невозможно сделать, этот процесс ограничен во времени, но у меня есть четкая уверенность, что сначала мы должны дать возможность, и освободить улицу Крещатик для проезда. Это будет прекрасным примером для других регионов Украины, где на сегодняшний день также находятся баррикады, и присутствуют те люди, которые дежурят на этих баррикадах. Это является одним из ключевых заданий не только для мэра, это и ключевое задание для всего общества - возвращение к нормальной жизни, по нормальным прозрачным правилам, по которым развиваются все современные государства", - сказал Виталий Кличко. Только вот согласятся ли с ним на Майдане? Тем более что многие силы, которые там представлены, теперь имеют вполне законные голоса во вновь избранной киевской Раде. В их числе - радикалы из партии Олега Ляшко и националисты из "Свободы" Олега Тягнибока. Да и из самого палаточного лагеря на Крещатике в ближайшее время, похоже, никто уходить не собирается. "Баррикады мы будем убирать тогда, когда в Украине будет мир. Когда мы всех сепаратистов зачистим. Когда власть поменяется. Когда у людей будет работа. Пока мы своего не добьемся, мы баррикады не разберем никак", - говорит один из активистов Майдана".

Тему "розгону Майдану" новою владою навмисно мусують й російські інтернет-ЗМІ та цілі армії "тролів".  При тому, що намірів розганяти активістів ніхто ніколи не висловлював. Ці ЗМІ навмисно акцентують увагу на тому, що серед мешканців пореволюційного Майдану відсутня дисципліна, процвітає пияцтво, їх використовують в якості найманців політики, які "лякають один одного самообороною Майдану і "Правим сектором". Простіше кажучи, створюється картинка: новій владі Майдан заважає, до того ж він - виродився.

Проте конфліктна ситуація навколо барикад вигідна не лише російським пропагандистам, але й українським олігархам та різного роду бізнесменам і політикам столичного штибу. Абсолютно справедливе прагнення майданівців контролювати владу використовується в темну людьми, які, насправді, мають інші цілі - за допомогою активістів тиснути на урядовців, суддів тощо для вирішення власних інтересів. А після обрання нового президента і мера Києва ці особи планують начебто щиро, а насправді виключно для своїх потреб, підтримувати Майдан у нинішньому барикадному стані аж до парламентських виборів, які відбудуться восени.

Чи розуміють це самі активісти та сотники? Можна припустити, що частину з них підзаробіток на різних масовках влаштовує. Тому, скоріш за все, Кличку не вдасться переконати майданівців повністю демонтувати барикади та розійтися. Тим більше, що альтернативи підзаробітку на масовках вочевидь ніхто і не пропонує...