Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Телеборотьбу з корупціонерами замінять телеборотьбою з комуністами

Среда, 1 Апреля 2015, 19:40
У СБУ пообіцяли затримати Петра Симоненка. Давно пора. Але є питання: чи не прикриють "червоним Пєтєю" відсутність реальної боротьби з корупцією

Фото: segodnya.ua

Українські спецслужби ледь не щодня звітують про затриманих сепаратистів, їхніх посібників та російських найманців. Але показують цих гадів чомусь дуже рідко. З того часу, як весь світ побачив "заблукалих" путінських вояків (яких, нагадаємо, просто відпустили додому), більше подібних ефектних ходів від спецслужб не було. Так, демонстрували документи впійманих або вбитих терористів, російську техніку, проте це крапля в морі, адже війну потрібно вигравати перш за все у мізках людей.

Утім, мова не про це. Останніми днями СБУ активно взялася за комуністів. Приміром сьогодні повідомили, що в Одесі затримали терористів, якими керував місцевий комуніст. Ніхто не сумнівається, що десятки (якщо не сотні) членів КПУ стояли біля витоків сепаратизму на Донбасі, підбурювали людей на проросійські мітинги і були серед організаторів псевдореферендумів. Але це відбувалося у квітні-травні минулого року. І не лише на Донбасі, але й в Харкові, Одесі, Миколаєві. Про це говорили, писали, навіть когось затримували. Минув рік і про комуністів та їхню причетність до роздмухування сепаратизму і підтримку тероризму згадали. Невже участь Петра Симоненка у збіговиську російських комуністів підштовхнуло СБУ до активних дій?

За словами речниці Служби безпеки Олени Гітлянської, для кримінального переслідування "червоного Петра" є всі підстави. Він не лише з'їздив до Зюганова, але й набалакав там на злочин проти національної безпеки. То ж, якщо вождь комуністів ще не повернувся, то навряд чи повернеться. Якщо ж повернувся, то приєднається до "регіонала" Єфремова. Проте з Симоненком, в разі, коли спецслужби не зможуть надати переконливих доказів його провини, Україна може отримати багато головного болю. У комуністів безліч "камрадів" по всьому світу. Є вони в парламентах Німеччини, Іспанії, Австрії, Греції, в Європарламенті. Тому затриманням Симоненка додасть роботи і нашому МЗС. Залишається сподіватися, що докази злочинної діяльності КПУ та його лідера вагомі. Інакше замість Нюрнбергу-2 вийде гучний пшик.

Спостерігаємо підвищення антикомуністичного градусу не лише з боку спецслужб, але й політиків. Перед поїздкою до Німеччини прем'єр Арсеній Яценюк заявив, що уряд підготував законопроект про заборону комуністичної й нацистської ідеології. З цього приводу у соцмережах навіть пожартували: міністр юстиції Петренко більш ніж півроку не може добитися заборони Компартії, бо судді то "косять", то просто перекидають справу в інший суд, тому Кабмін вирішив не панькатися і руками депутатів заборонити зразу всю ідеологію. Нема ідеології - немає проблем у Петренка. Тому, схоже, активність спецслужб у "комуністичному питанні" - це прелюдія до прийняття Радою анонсованого законопроекту. І не тільки.

Не може так бути, щоб один Єфремов віддувався за Януковича, Льовочкіна, Ахметова, Колесникова й іншу братву, а братва створювала "опозиційні уряди". Так само не може, щоб один Симоненко віддувався за всіх однопартійців

Ніхто не проти того, щоб Симоненка взяли за одне місце. Тільки брати треба так, щоб він сів по закону, а не перетворився на "мученика". А поряд з ним щоб сіли спонсори Компартії. До речі, питання до СБУ: а де нині Ігор Калетник? Він був в Україні тривалий час, можливо й зараз є. Однак до нього, як організатора ганебного голосування 16 січня 2014 року, інтерес зник. Варто також згадати й інших комуністів, які не менше за Симоненка заслуговують на кайданки. Пам'ятаєте такого одеського депутата-провокатора Євгена Царькова? Про нього геть забули. А пані Александровська з Харкова, без якої не обходився жоден мітинг "ватників". А Олександр Голуб... А що робити зі ЗМІ, які працювали на КПУ? Там був цілий медіа-холдинг. Їх закриють, чи вони вже понадівали вишиванки? Не може так бути, щоб один Єфремов віддувався за Януковича, Льовочкіна, Ахметова, Колесникова й іншу братву, а братва створювала "опозиційні уряди". Так само не може, щоб один Симоненко віддувався за всіх однопартійців.

І, насамкінець. Складається стійке враження, що Україна віртуалізується. У нас корупціонерів заарештовують для телекамер. Їх імена назвали на всю країну - Бочковський і Стаєцький. Один вже встиг вийти під заставу. Назвали й інших підозрюваних у корупції - ними оголосили колишніх міністрів-"свободівців" Швайку і Мохника. Це дивує: якщо корупціонери, то доведіть справу до пуття, відправте її до суду, посадіть і тоді вже звітуйте. Коли влада тиснула на Коломойського голова СБУ Валентин Наливайченко публічно звинуватив Геннадія Корбана, Святослава Олійника і Андрія Денисенка у страшному злочині - вони, начебто, підозрюються у створенні ОЗУ. Тепер Олійник працює разом із новопризначеним головою Дніпропетровщини Валентином Різниченком. Ми спостерігаємо телеборотьбу з корупціонерами, Коломойським і його командою, тепер будемо споглядати за телеборотьбою з Симоненком. Зручний спосіб, чи не так? По телевізору і корупцію долаємо, і контрабанду на Донбасі зупиняємо, і реформи проводимо також виключно по телевізору.