Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Українською міліцією і далі керують люди Захарченка

Вторник, 25 Ноября 2014, 17:05
В майже половині областей управління МВС очолюють кадри, які вірно служили команді Віктора Януковича

Фото: 112.ua

Очищення влади в Україні йде вже півтора місяці. Однак на практиці справа просувається вкрай повільно. Так, якщо аналізувати кадрові перестановки в системі Міністерства внутрішніх справ, то виявиться, що в 9 регіонах начальниками управлінь досі залишаються люди, яким довіряла стара влада. Що вже саме по собі не потребує додаткових коментарів та ро"язснень. "ДС" вирішила перевірити стан люстрацій них справ в усіх обласних управліннях МВС.

Стара гвардія

Міліцію Вінницької області з вересня очолює полковник Ігор Моринець. З 2011 по 2014 очолював Соломянське районне управління ГУ УМВС України в м. Києві, а з травня 2014 року – Голосіївське районне управління ГУ УМВС України в м. Києві. Відтак, сумнівів щодо необхідності люстрації цього в цьому випадку виникати не повинно.

Начальник УМВС в Дніпропетровській області ще в травні довірили Віталію Глуховері, який до цього працював радником посольства України в РФ і був представником МВС України в РФ (2010-2013 рр.). Посада ніби і не дуже важлива. Але, зважаючи на те, як активно російські спецслужби розвалювали українські силові відомства в період правління Януковича, місія Глуховері в Росії мала б зараз дуже цікавити вітчизняну контррозвідку.

Вячеслав Аброськин. Фото: bigmir.netВ Донецькій області з листопада міліцією керує В"ячеслав Аброськін, який раніше працював заступником начальника УМВС в Севастополі. Переїхав з міста після початку окупації Криму. За відгуками Арсена Авакова та його радника Антона Геращенка - це відповідальний та талановитий правоохоронець, який брав якнайактивнішу участь в зачистці зони АТО від міліціонерів зрадників. Однак, закон про очищення влади каже, що керівники регіональних управлінь часів правління "регіоналів" повинні бути звільнені.

У Києві турботу про порядок і все міське управління МВС ще в липні довірили Олександру Терещуку. Але і він має бути звільнений, оскільки з 2012 по 2014 рік очолював управління МВС у Волинській області.  

У Хмельницькій області міліцією з березня керує Олександр Розізнаний, який раніше (з 2009 по 2011 рік) працював першим заступником начальника УМВС в Хмельницькій області; (з 2012 по 2014 рік) заступником начальника управління карного розшуку УМВС в Тернопільській області, а його остання посада (в той же звітній період) - начальник Гусятинського районного відділу УМВС в Тернопільській області.

Останній кандидат для люстрації – начальник управління УМВС в Чернівецькій області -  Валерій Зінченко (займає посаду з березня). Причина - перед цим працював заступником начальника управління МВС в Закарпатській області (2013-2014).

Очищена зона

В цій категорії діючого керівництва МВС люди, які можуть не боятися люстрації, оскільки значна їх частина повернулася на роботу в міліцію з пенсії, приватного бізнесу чи з посад, які не підпадають під закон "Про очищення влади. Наприклад, Петро Шпиша, який очолює УМВС Волинської області.  Його попередня посада - начальник підрозділу боротьби зі злочинами, пов"язаними з торгівлею людьми цього ж обласного управління (з 2005 по 2014 рр.).

Сергей Шаранич. Фото: zakarpattya.net.uaЦе ж стосується Сергія Шаранича – начальника Закарпатської міліції, який до призначення на цю посаду в березні курував управління внутрішньої безпеки у Львівській області (з 2010 по 2014 рр) та Владислава Пустовара – начальника УМВС Черкаської області, який до підвищення в березні очолював УБОЗ в цьому ж управлінні (з 2012 року).

З пенсії в "органи" повернувся Віктор Ольховський, який нині очолює Запорізьке обласне управління МВС (раніше вже займав цю посаду – в 2008-2010рр), Анатолій Науменко – керівник міліції Луганської області (остання посада в МВС - в 2008-2010 рр. керував УМВС в Дніпропетровській області) та Іван Катеринчук, якому в березні довірили міліцію Одеської області (остання посада перед пенсією – керівник УМВС в Чернігівській області 2008-2010 рр.).

Інша частина діючих начальників обласних управлінь МВС до повернення на службу займалися бізнесом. Зокрема, це очільник Івано-Франківського УМВС Микола Семенишин (в 2011-2014 роках працював заступником голови правління та директором ПАТ "Спеціалізоване управління протизсувних підземних робіт"), в минулому керівник УМВС Тернопільської області (2010 рік).

Також підприємництвом займався призначений в жовтні начальник київської міліції Вадим Троян. До цього був заступником командира добровольчого батальйону "Азов", а з міліції вперше пішов ще в 2004 році, з посади слідчого у Лозівському міськвідділі міліції Харківської області.

Так само давно не працював в структурах МВС до призначення у квітні начальником Львівського управління Дмитро Загарія. Остання його посада в силовому відомстві – заступник начальника УМВС в тій же області (звільнився у 2005 році). В останні роки працював в сфері охорони (керівник служби охорони в банку та на підприємстві).

Виталий Гончаров. Фото: news.pnЩе раніше "зав"язав" Віталій Гончаров – начальник Миколаївського обласного УМВС. Востаннє Гончаров одягав форму в 1997 році, коли працював заступником командира-начальником штабу підрозділу "Беркут". З того часу і до початку війни на сході займався бізнесом, а потім став командиром батальйону "Миколаїв".

Рівненська область – начальник регіонального управління МВС Сергій Максимов на посаді з жовтня. З 2010 по 2014 керував службою безпеки в приватній фірмі. Остання посада в системі МВС – начальник відділу внутрішньої безпеки в обласному управлінні Рівненщини (2010 рік).

Начальник Сумської обласної міліції Анатолій Річкаль також позбувся своєї останньої посади (був керівником управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Сумській області) в 2010 році. З 2010 по 2012 працював в обласному управлінні Контрольно-ревізійної служби.

Єдиний хто повернувся в правоохоронні органи з політики – начальник Харківської обласної міліції Анатолій Дмитрієв. До призначення в лютому працював депутатом обласної ради від "Батьківщини". Остання посада в МВС - начальник Коломацького РВ УМВС у Харківській області (2000 - 2005 рр.).

Кіровоградська область. Тут управлінням МВС з квітня керує Анатолій Вітюк. До цього (з 2011 по 2012 рік) працював на посадах заступника та першого заступника начальника УМВС України на Львівській залізниці. а значить також не попадає під критерії люстрації.

В Херсонській області обласне управління МВС очолює з травня Артур Меріков. Він рідний брат глави Миколаївської ОДА - Вадима Мерікова. Власне, головування брата в іншій області викреслює Артура Меріков зі списку люстрації. Та й з професійної точки зору він "чистий". Остання посада в структурі МВС - заступник начальника Управління карного розшуку УМВС України в Миколаївській області (2011-2012). З 2012 по 2014 - був на пенсії.

Відкладені кадри

Андрей Балонь. Фото: investigator.in.uaВ Полтавській області тимчасово виконує обов"язки начальника регіонального управління Андрій Балонь (з 6 листопада). Поки кадрові перестановки в керівництві не завершені, тому оцінювати ситуацію в області недоречно. Однак, очевидним позитивом можна вважати звільнення попереднього начальника – Івана Корсуна (був на посаді в березні-листопаді 2014), оскільки в часи правління команди Віктора Януковича він займав пост заступника начальника УМВС області (з 2007 по 2014 рр.).

Така ж наразі ситуація і в Тернопільській області, де тимчасово виконує обов"язки начальника управління Олександр Богомол. Його колишнього боса – Василя Облещука (квітень-жовтень 2014) також звільнили через люстрацію (з 2009 по 2014 рр. Облещук був заступником начальника обласного управління МВС).

Ще одна область, де кадрові перестановки не завершились – Житомирська. Колишній начальник регіонального управління МВС Юрій Демяненко був звільнений у вересні. Тимчасово виконувати його обов"язки було доручено Григорію Полковнікову, який до цього був заступником начальника і керівником кримінальної міліції області.

Чернігівське обласне управління МВС зараз очолює т. в. о. Вадим Філашкін. Колишній начальник управління Олег Демченко вже пішов у відставку через початок люстрації. Але, за даними місцевих ЗМІ Чернігова, Філашкін є його вірним соратником (керував Комінтернівським районнім відділом Харківського міського управління МВ, коли начальником обласного управління був Демченко). Тому, якщо його призначать новим керівником обласної міліції, то, де-факто, тут нічого не зміниться.