Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

#Че там у ******?

Среда, 8 Июля 2015, 19:27
В Росії дуже ображаються на Фейсбук. Тепер вже не через "гей-пропаганду" у смайликах. І навіть не через відмову щільно "співпрацювати" з "відповідальними органами"

Через цензуру, від якої російському користувачеві стало неможливо спілкуватися. Бо ФБ заборонило слово "хохол". А до "че там у укропов" чи "че там у бендер" ще не звикли.

Бани через "хохлів", окрім обурення, викликали також соціологічну активність - у мережі вже встигли провести опитування і з'ясувати, що слово "хохол" вважають образливим майже половина користувачів (45%). А також запеклі філологічні суперечки з залученням класиків.

У російській пресі закликають "привести Фейсбук до тями", "побити його рублем" (це ознака християнського милосердя, чи росіяни направду вважають свою валюту такою вагомою?). Представник російського МЗС назвала політику ФБ "дурнуватою" та "небезпечною" цензурою і, фактично, вступилася за право свого народу називати українців саме так.

Пікантності справі додає те, що "за хохолів" підступні "дублінці" забанили не якогось Васю Пупкіна - а замголови Роскомнадзору. А ще письменника Багірова за "несчастных хохлов". А ще когось - взагалі за цитування Пушкіна.

Бан за Пушкіна! Виглядає, як цитата з Вєнєчки Єрофєєва.

Між іншім російська преса нагадує про інші "гріхи" ФБ проти Росії. Про те, наприклад, вони відмовляються порушувати правила приватності - хоча скільки разів їх просили, вмовляли, погрожували. А ще відмовилися попереджати "куди слід" про розміщення на аккаунтах користувачів повідомлень про несанкціоновані мітинги, демонстрації та інші порушення правила "більше трьох не збиратися".

Втім, тут на першому плані політика поступається філології (хоча в Росії нині не завжди одне відрізниш від іншого). Мем "че там у хохлов", нарешті, прирівняний до літературної класики. Тобто до Пушкіна. Та хіба лише Пушкін впаде жертвою "непрофесіоналізму" модераторів? А Чехов, "лінивий хохол"? А тут товариші вже турбуються про долю слова "москаль" (ми-то з вами знаємо, що за нього почали банити задовго до "хохлів" - але про це в російському МЗС не обурювалися). Мабуть, за Маяковського турбуються. Котрий ще коли радив своїм співгромадянам "товарищ москаль, на Украину шуток не скаль!". Ну і Пушкін, так, само собою.

У російському МЗС забули ще про "жидів" та "нігерів" потурбуватися. Бан за "жида" та "нігера" поставить під удар величезну частину світової літератури! Заодно постраждає популярний у певних колах мем "бей жидов - спасай Россию". І все через "непрофесійність" співробітників ФБ!

Звісно, модераторам ФБ багато чого можна закинути з їхньою політикою банів за "слова-маркери". Ніби хейт-спічі неможливі без "хохлів", "жидів" та інших "нігерів"! Ніби з цими словами можливі лише самі хейт-спічі! За слово "хохол", до речі, лише на моїй френд-стрічці було забанено кілька цілком проукраїнських блогерів. Які або стібалися, або когось цитували - тобто, знову-таки, "за Пушкіна".

Від чого стільки галасу у російських медіа навколо таких прохідних подій, як бан на ФБ, загалом, зрозуміло. Можна всім прокричати, що цензура - не в Росії і не на російських ресурсах. Цензура - на ресурсах "буржуйських". Закриття доступу до "невгодних" ресурсів у російському медіапросторі - виявляється, "дрібниці" порівняно з тим цензурним "бєспрєдєлом", який дозволяють собі заморські соцмережі.

"Нам до них - як до неба!" - чи то засмучуються, чи то радіють у російських ЗМІ. На цій хвилі російські офіційні особи закликають росіян переходити на вітчизняні майданчики. Тут можна скільки завгодно про "хохлів". І ці, вже напевно, будуть повідомляти "куди слід" про все, "що треба".