• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроекты

Україну готують до дефолту

Fitch понизив рейтинг України до, по суті, дефолтного рівня СС. І це попри те, що два дні тому у нас "успішно завершилися" переговори з МВФ, які "блискуче провела" Валерія Гонтарєва
Реклама на dsnews.ua

Що це означає в перекладі на людську мову:

1. Варіант дефолту України розглядається, як один із базових і найбільш імовірних. В цьому немає нічого страшного і представники МВФ прямим текстом уже говорять, що дефолт - це перезавантаження влади, яке, можливо, змусить нарешті всіх робити реформи. Правда, відставка уряду означає і розвал парламентської коаліції. І саме це є однією з вагомих пересторог іноземців проти дефолту. Механізм виходу з ситуації простий - Яценюк ображається на щось, подає у відставку, а технічний в.о. голови уряду оголошує дефолт. Але на такий сценарій поки не погоджуються головні гравці нашого Олімпу. Друга пересторога -

2. Пониження рейтингу від Fitch, очевидно потягне за собою і відповідні пониження від всіх інших рейтингових агенств.

3. Міжнародні донори не можуть зрозуміти, хто ж у нас відповідає, бодай формально, за реформи. Яценюк і Порошенко - стоять ніби над схваткою. Міністр економіки має бажання, але не має повноважень, перший віце-прем"єр ніби має повноваження, але не має бажання. У нас існує кілька стратегій, і жодна з них не вважається головною.

4. Повертаючись до кредиту МВФ, треба сказати ще раз про те, що говорилося протягом останніх днів - ніхто не збирається нам давати гроші. Заяви МВФ - це політичні заяви, суть яких зводиться до того, що нам не дадуть померти, але й віришувати за нас наші проблеми ніхто не буде. МВФ вимагає реформ, а про реформи читайте в пункті 3.

5. Сьогодні 14 лютого, а уряд мав подати поправки до бюджету до 15.02. Завтра уряд щось внесе і почнеться крик - без цих поправок МВФ не дасть нам грошей, а без цих грошей ми не профінансуємо армію. І буде велика дурість, якщо всі ми включимося в цю гру.

6. Я хотів би всім нагадати, що перед новим роком, коли вносився бюджет нам говорили те саме. Більше того, кричали, що міста і села помруть, бо не зможуть прийняти бюджети. Так от, згідно з офіційними данними станом на початок минулого тижня, три області не прийняли свої бюджети. А в цілому по країні, щонайменше кожне десяте місто і село не прийняли бюджети. І причина тут зовсім не в кредитах МВФ.

Реклама на dsnews.ua
    Реклама на dsnews.ua