• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроекты

Європарламент вирішить не визнавати «ДНР» й «ЛНР» терористичними організаціями

Якщо Європа прямо не назве «новоросів» терористичним угрупуванням, це не значить, що на Красній площі можна влаштовувати агітконцерт з ведмедями й балалайками
Фото: twitter.com
Фото: twitter.com
Реклама на dsnews.ua

У своєму виступі у зв'язку з трагічними подіями у Волновасі Президент Петро Порошенко заявив, що глава Європарламенту Мартін Шульц запевнив його, що у четвер ЄП закличе керівництво ЄС внести "ДНР" і "ЛНР" до списку терористичних організацій. А дебати на цю тему відбудуться сьогодні. Проте в Європарламенті існує потужна протидія такому рішенню. Абсурдний конгломерат пропутінськи налаштованих лівих і крайніх правих намагається пом'якшити резолюцію аж настільки, щоб у ній не було слова "терористи". Начебто за розстріл мирних жителів у Волновасі винен невідомий "хтось", а сторони конфлікту мають його врегульовувати за столом переговорів. Це позиція Кремля, яку, нажаль, є кому підтримувати в європейських владних коридорах. Тому Києву не варто сподіватися, що європарламентарі всі як один стануть на бік України, яка бореться з російськими терористами. Але робити трагедію з цього не варто. Можна згадати, якою імпотентною була позиція Брюсселю до збитого росіянами "Боїнга". І наскільки вона змінилася після цього путінського злочину.

Як стало відомо "ДС" із проекту резолюції ЄП по Україні, в документі поки немає пункту про включення "ДНР" і "ЛНР" до списку терористичних організацій. Проте Київ має тиснути на європолітиків, і позитивний для нас результат рано чи пізно буде. Адже після недавніх подій у Парижі європейці стали чутливішими до такої біди як тероризм. Бо тероризм прийшов до них.

Тепер реакція на загибель людей у Волновасі стає тестом на людяність для європейців

Україна має максимально використати нагоду повідомити світові про трагедію у Волновасі. "Я Шарлі" зібрали багатотисячні мітинги. Підтримали їх й українці. Тепер реакція на загибель людей у Волновасі стає тестом на людяність для європейців. Звісно, годі чекати від них масштабних акцій. Для них війна на сході України все ще далека. Але на засіданні того ж Європарламенту, якщо з його резолюції друзі Путіна і вихолостять прямий осуд російських терористів, звучатимуть "Волноваха", "теракт", "російські найманці", "масове вбивство терористами мирних жителів". І це вже добре. Вода камінь точить.

Дійсно, деякі дії і заяви європолітиків починають знову нагадувати період "глибокої стурбованості", яка була до збитого "Боїнга". Приміром, розчарувала заява пані Федеріки Могеріні, в якій бойовиків не згадали. Але ж Радбез ООН попри шалений опір росіян зміг прийняти заяву з осудом дій терористів на Донбасі. Тобто, причин кричати, що "Захід нас знову здає", немає. На ту ж заяву Могеріні можна подивитися з іншого боку: лікарі не кажуть психічно хворому, що він невиліковний шизофренік аби не провокувати припадок агресії, ось і в ЄС з путінською Росією чинять як із шизофреніком. Не провокують, але намагаються лікувати. Іноді санкціями, іноді добрим словом, іноді обструкцією. Як, приміром, діє ПАРЄ.

І, останнє. Україна на сто відсотків права, коли вимагає від своїх західних партнерів визнати "ДНР" та "ЛНР" терористичними організаціями. Проте ці угрупування не визнані терористичними нашим парламентом. Воно ніби саме собою розуміється. Але, очевидно, важливо нарешті прийняти таке рішення і ВР. Інакше якось не зовсім чесно вимагати від західних політиків того, що не зроблено у нас.

Реклама на dsnews.ua
    Реклама на dsnews.ua