Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Хто організував теракт у Харкові

Понедельник, 10 Ноября 2014, 10:20
Якщо спецслужби не розкриють злочин за гарячим слідам, то вчорашній вибух у першій столиці може спровокувати терористичний хаос по всій країні
Фото: podrobnosti.ua

Фото: podrobnosti.ua

9 листопада ввечері у харківському пабі "Стіна" пролунав вибух, внаслідок якого поранено 11 чоловік. І, хоча слідство тільки почало вивчати справу, всі обставини інциденту вказують на те, що це був теракт. Коло підозрюваних у скоєнні злочину також відоме: вибухівку могли закласти або професійні диверсанти Кремля, яких останнім часом на сході розвелося чимало, або місцеві проросійські активісти. Тим простішим є завдання для СБУ, якій потрібно у лічені дні знайти виконавців і координаторів операції та організувати над ними гучний судовий процес. В іншому випадку, цей теракт може стати лише першим в списку акцій з дестабілізації ситуації в Україні, про що так давно мріють в керівництві Росії. 

Проросійські сили перейшли межу, за якою слід чекати масованої терористичної кампанії в нашій країні. Що дозволить команді Владіміра Путіна запустити чергову істерію в підконтрольних ЗМІ про те, як все погано в Україні і "до якого хаосу приводять революції та каральні операції в колись мирній державі"

За даними свідків, які на час вибуху перебували у пабі "Стіна", вибухівка спрацювала біля бару, де її залишив невідомий. І це черговий урок громадянам всієї країни про те, що завжди і всюди варто звертати увагу на сумки, пакунки та інші речі, залишені без нагляду. Хоча, це фактично перший, з початку АТО, теракт, спрямований проти мирного населення. До цього часу диверсійна машина Росії була націлена переважно проти військових (останній приклад – вибух авто на блокпості, поблизу Маріуполя, який стався 2 листопада вранці). Таким чином, можна констатувати, що проросійські сили перейшли межу, за якою слід чекати масованої терористичної кампанії в нашій країні. Що дозволить команді Владіміра Путіна запустити чергову істерію в підконтрольних ЗМІ про те, як все погано в Україні і "до якого хаосу приводить революції та каральні операції в колись мирній державі". 

Відтак, у небезпеці опинилися не тільки прифронтові населені пункти, зокрема Харків, Дніпропетровськ, Запоріжжя та Маріуполь, а й віддалені міста. В тому числі Київ, Одеса та Львів. І, якщо не зупинити, то мінімізувати цю загрозу здатна Служба Безпеки України, яка в останні тижні регулярно звітує про затриманих чи ліквідованих диверсантів з Росії. Відомству Валентина Наливайченка зараз потрібно кинути на розслідування харківського теракту всі можливі сили. Щоб протягом двох-трьох днів знайти тих, хто підірвав харківський паб. В іншому випадку, доведеться ставити питання про відставку керівництва СБУ. Тим більше, що кілька важливих завдань спецслужби вже провалили. Одне з останніх – розслідування замаху на кандидата в депутати Володимира Борисенка, замовники якого досі не знайдені, хоча, минуло вже більше місяця.    

Власне, в отриманні швидкого результату зацікавлений і сам Наливайченко. В іншому випадку він сам ризикує стати мішенню – наростаючого громадського страху та критики ЗМІ. До чого це приводить в кінцевому результаті вже показав досвід Валерія Гелетея.