• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроекты

Що відбувається в Раді і чому Яценюк не хоче прийняття бюджету

Сьогодні Ляшко і Березюк «кинули» БПП, як кошенят. Все це відбулося з мовчазної згоди груп «Відродження», «Воля народу» і особисто Арсенія Яценюка. Як це не парадоксально, але найчесніша вчинила Тимошенко – обіцяла не голосувати і не голосувала
Фото: УНИАН
Фото: УНИАН
Реклама на dsnews.ua

Сьогоднішній парламентський день складався з кількох важливих "кидків".

1.    За закритими дверима, під час узгоджень позицій, домовилися, що буде проголосований закон про перевибори в Кривому Розі (побажання "Самопомочі") та про відкликання депутатів місцевих рад (бажання Ляшка і Тимошенко). За це "Самопоміч" і Ляшко обіцяли голосувати за податкові закони. В результаті, забаганки були проголосовані, не зважаючи на те, що це виключно політичне рішення. Після цього і "Самопоміч", і Ляшко не голосували за податкові закони.

2.    За правильне голосування груп "Воля народу" і "Відродження" особисто відповідав прем'єр, але ці групи не сильно підтримували податкові зміни. Чому? Як кажуть наші джерела, вони були глибоко незадоволені ні рівнем пропозицій, ні тим більше рівнем компромісів.

3.    Всередині фракції БПП існує кілька груп, які категорично виступили проти податкових змін і голосувань за бюджет (це аграрна група на чолі з Олександром Бакуменком) і частина "антикорупційної платформи", яка орієнтується на Саакашвілі. В результаті БПП давав не більше 85 голосів.

Що це означає? Перш за все - існує висока ймовірність входження в 2016 рік без бюджету (єдине сподівання, що сьогодні ввечері Президент все "розрулить", але поки настрій у головних гравців не передбачає легких домовленостей). Тут також варто зазначити, що Яценюк не сильно переживає, якщо бюджет не буде прийнятий. Він зайняв тактику стороннього спостерігача: не приймуть бюджет - буде говорити про те, як парламент ставить економіку на коліна, приймуть - подякує. Уже неодноразово говорилося, що на коррахунках держави є 100 млрд., а тому йому нічого переживати.

З вірогідністю більше 80% можна передбачити, що в 2016 рік ми ввійдемо зі старим бюджетом. І там почнуться гойдалки - або перевибори, або поступки і компроміси

Більш важлива мотивація інших гравців. На перевибори чітко грає лише Тимошенко, радикальна частина "Самопомочі", "Свобода" і "Опоблок". Війни "Відродження", "Волі народу", Ляшка і частини БПП - це війни за переформатування уряду. І тут є два варіанти - можна залишити Яценюка і кардинально поміняти склад уряду, а можна навіть викинути Яценюка, спробувавши залишити в коаліції частину "фронтовиків".

Реклама на dsnews.ua

Виходячи з цих бажань, говорити про конструктивні переговори сьогодні мало реально. В парламенті завжди і в усі часи всі кардинальні рішення приймалися на втомі. А зараз немає втоми, навпаки є кураж і запал боротьби. А тому з вірогідністю більше 80% можна передбачити, що в 2016 рік ми ввійдемо зі старим бюджетом. І там почнуться гойдалки - або перевибори, або поступки і компроміси.

    Реклама на dsnews.ua