• USD 38.3
  • EUR 41.5
  • GBP 48.6
Спецпроекты

Справа Яценюка. Чи справді це початок війни "Народного фронту" проти Порошенка

Сьогодні Нацполіція розпочала кримінальне провадження за фактом втручання в діяльність екс-прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка
Фото: nfront.org.ua
Фото: nfront.org.ua
Реклама на dsnews.ua

Як повідомили в прес-службі Нацполіції, рішення відкрити це провадження було прийнято "після низки публікацій в ЗМІ та звернень народних депутатів". Йдеться про факти "втручання в діяльність Арсенія Яценюка під час його перебування на посаді прем'єр-міністра України з метою перешкоджання його діяльності і подальшої відставки з посади голови уряду".

В Нацполіції також уточнили, що, за попередніми висновками, група осіб для реалізації злочинного задуму з дискредитації Яценюка "здійснювали втручання шляхом підкупу громадян, організації проплачених мітингів та розповсюдження дискредитаційної та неправдивої інформації у ЗМІ та через народних депутатів, експертів, інших осіб".

Такі висновки слідчі зробили на підставі скандальних "зізнань" народного депутата Олександра Онищенка, який, до речі, сам звинувачується в корупції і уже майже два роки переховується від українського правосуддя в Європі, звідки регулярно оприлюднює різного штибу компромат на президента Петра Порошенка та інших представників української влади.

Що стосується "брудної кампанії проти Яценюка", то про неї Онищенко написав у своїй книзі "Петро П'ятий", широко розпіареній в Україні в квітні цього року. Там Онищенко, зокрема, пише, що: по-перше, партія Яценюка буцімто отримала злочинним шляхом 40 млн доларів на виборчу кампанію 2014 року, де "Народний фронт" посів перше місце. Йдеться, за словами Онищенка, про комерційний продаж газу, який мав піти населенню за пільговою ціною.

Коли, йдеться в книзі, Порошенко дізнався про цю оборудку, то буцім-то доручив Онищенку фінансувати інформаційну кампанію з дискредитації Яценюка, якою той, за його словами, займався майже рік і витратив на це близько 30 млн доларів. Саме завдяки цій кампанії, впевнений Онищенко, Яценюк і був відправлений у відставку. І ось наразі в очолюваному однопартійцем Яценюка Арсеном Аваковим МВС розпочали розслідування з приводу цієї заяви.

Відкриття цієї справи може означати дві речі:

1. МВС за законом не може не внести до ЄРДР заяву, яка була кимось подана (особливо, якщо це заява нардепа). Тому у Арсена Авакова завжди є люфт, щоб спустити все на гальмах.

Реклама на dsnews.ua

2. Це реальний початок великої війни, яка передбачає цілу низку речей:

- справжнє розслідування з компроматом. Але ця історія передбачає глобальну сварку зі ЗМІ, адже суми, про які говорив Онищенко, передбачають просто грандіозне фінансування дуже багатьох медіа. В той же час існує велике питання, чи є доказова база - документи, розписки і т.д. Власне, поки єдине джерело інформації про "замовну кампанію проти Яценюка - це книга Онищенка". Чи є у нардепа-втікача щось більш змістовне наразі невідомо.

- тому існує висока вірогідність, що справа буде жити в піар площині, коли низка моментів просто будуть виноситися на обговорення, але не матимуть юридичного продовження.

- в той же час така війна не може не вплинути на роботу парламенту, яка в певні моменти може бути паралізована. В цьому контексті цікавим є той момент, що справа відкрита напередодні ключового голосування Верховної Ради - за Антикорупційний суд, яке має всі шанси бути проваленим. Власне тоді може розігруватися історія "корупційне БПП проти чесного фронту" ("Народний фронт" повністю буде голосувати за варіант американців).

В підсумку є два сценарії розвитку: лайтваріант, коли справа буде собі бовтатися і висітиме Дамокловим не мечем, а ножичком. Другий - справа буде розкручуватися ривками з дозованими порціями компромату і різкими загостреннями в парламенті.

"Народний фронт" логічно може вважати, що в нинішній ситуації Порошенко нікуди не дінеться і не розпустить Верховну Раду.

В цій ситуації фронт буде грати в гру: дивіться, був хороший Яценюк, який не побоявся приймати найскладніші рішення, але його прибрав Порошенко, бо хотів поставити ручного прем'єра. Але вийшло так, що Гройсман також не ручний.

    Реклама на dsnews.ua