• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроекты

ТОП-10 гучних заяв Петра Порошенка

Лідер президентських виборів обіцяє швидко і жорстко розібратися з терористами в Донбасі. Й чекає повернення Януковича
Реклама на dsnews.ua

1. Про антитерористичну операцію на Донбасі: ""Я підтримую продовження АТО, але я хочу зміни її формату. Вона повинна бути більш короткою і ефективною. АТО не може продовжуватися місяцями, вона повинна проходити за години. Кардинально зміниться оснащення і умови оплати".

2. Про співпрацю з Росією: "Росія наш найбільший сусід. Ми маємо зупинити війну, маємо повернути мир усій Україні та стабільність Сходу. Це зробити без Росії неможливо. Зустріч із керівниками Росії має відбутись у першій половині червня. Ми маємо до неї дуже уважно і ретельно поставитись. Нам слід створити програму, порядок денний, документи, а не просто, щоб потиснути руки. Останній аргумент Росії полягав в тому, що в Україні немає законного президента. Цей аргумент тепер немає жодної сили". 

3. Про формат переговорів з Кремлем: "У нас існує певний формат для переговорів з РФ. Це Женевський формат. Є дві принципові позиції для України. Перше: Україна ніколи не визнає анексії Криму.  Друге: тільки український народ буде сам визначати стратегічний напрямок розвитку".

4. Про діалог з Донбасом: " Я готовий і рішучо налаштований на діалог з усіма мешканцями Донбасу, не залежно від того, яку політичну позицію вони займають. Діалог "буде ефективним", бо владі "є що запропонувати" мешканцям Донбасу - починаючи від гарантій безпеки і захисту прав, зокрема щодо використання російської мови в усьому регіоні, в тому числі на офіційному рівні, і завершуючи потужною системою децентралізації влади. Система децентралізації буде передбачати, що після проведення місцевих виборів депутати будуть обирати голову виконкому замість того, щоб мати призначеного голову райдержадміністрації з Києва".

5. Про референдум: "Ми не боїмося жодних референдумів, ми їх організуємо й проведемо в законний спосіб. Люди мають право висловити свою точку зору з будь-якого питання. Але цей референдум буде без автоматників, він буде зі спостерігачами й стосуватиметься питань, які сьогодні дійсно турбують людей".

6. Про співпрацю з прем'єр-міністром: "По Конституції України президентські вибори не тягнуть за собою відставку прем'єр-міністра. Я вважаю, що діяльність Арсенія Петровича (Яценюка) на посаді прем'єр-міністра на даному етапі є вдалою. Думаю, що та співпраця, в тому числі і в першу чергу, в економічній площині, з головою українського уряду Арсенієм Яценюком може бути ефективною. Я на це сподіваюсь".

7. Про першочергові завдання на посту президента: "Ми маємо рішучі амбітні плани з модернізації країни. Серед перших пріоритетів буде боротьба з корупцією, рішучі кроки щодо відновлення незалежності судової влади".

Реклама на dsnews.ua

8.  Про дострокові вибори до Верховної Ради: "Україні дуже потрібні дострокові парламентські вибори, адже існує парламентська криза. Впевнений, вони повинні пройти в цьому році".

9. Про Віктора Януковича: "Мене Янукович цікавить тільки у позиції його повернення на лаву підсудних в Україну. І я думаю, що він повинен коментувати тільки терміни свого повернення".

10. Про "5 канал": "Зараз буде закладена нова традиція: що коли людина приходить на найвищу посаду позбувається бізнесу, продає його і концентрує всі свої зусилля, весь свій час на служіння народу. І я збираюся вчинити саме так. Єдине - "5 канал", як власність, що також мені належить, не буде проданий".

    Реклама на dsnews.ua