• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроекты

Чи з'явиться Діва Марія на місці золотого унітазу

Замість поваленого пам'ятника Леніну у центрі Києва може бути встановлена фігура Пресвятої Богородиці Марії
Фото: УНИАН
Фото: УНИАН
Реклама на dsnews.ua

Принаймні з такою пропозицією звернулися до Київради активісти. Вони вже навіть передали головному архітектору Києва Сергію Целовальнику проект пам'ятника. Проект "благословило вище духовенство України і схвалили учасники Майдану та Автомайдану, а також добровольчі батальйони, які зараз воюють в АТО", - зазначив громадянський активіст Б.Парубець, який повідомив про ініціативу.

Взагалі у цій новині прекрасне майже все. І сама ідея - поставити Діву Марію обличчям до Бессарабки, замість Ілліча з його вічно простягнутою рукою. І чудова можливість для кожного порозумувати на тему, що саме ця заміна має символізувати - можливості для спекуляцій майже нескінченні. І те, що проект пам'ятника вже готовий і переданий - тобто всі закони про необхідність проведення конкурсу громадянськім активістам чи то невідомі, чи то вони вважають себе вищими за формальності. І те, що ідею вже схвалило "духовенство", "учасники Майдану та Автомайдану" і "добровольчі батальйони, які воюють в АТО". Тобто питання громадських обговорень теж закрите - хто відважиться сперечатися з такими поважними людьми?

Міняти золотий унітаз на Діву Марію поки не варто. Ну хіба що на постаменті буде напис "Богородица, Путина прогони!"

До того ж нагадаю, що Богородиця замінить на цьому постаменті вже не Леніна, а "золотий унітаз". І справа навіть не в тому, що ставити Діву на місце унітазу - не зовсім комільфо. А у тому, що прибирати унітаз - зовсім не на часі. Хоча, можливо, дуже кортить владі. Адже це - символ корупції влади. Пам'ятний знак опору, який повалив корумповану владу і мусить довести справу очищення влади до кінця.

Тому міняти золотий унітаз на Діву Марію, гадаю, поки не варто. Ну хіба що на постаменті буде напис "Богородица, Путина прогони!" Цього, звісно, може не схвалити "духовенство". Але "добровольчі батальйони" вже напевно підтримають.

    Реклама на dsnews.ua