• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

Бразилія дала Україні можливість "обскакати" її на ринку олії

Реклама на dsnews.ua
Експорт бразильського пальмової олії скоротиться у зв'язку з рішенням влади збільшити вміст біодизеля в паливі до 12%

Про це з посиланням на аналітичний огляд електронної біржі Graintrade пише Agronews, передає "ДС".

Це рішення збільшить внутрішнє споживання пальмової олії в Бразилії і зменшить його експорт. Також у порівнянні з минулим роком країна в новому сезоні скоротить експорт соєвої олії на 30% з 1100 до 700 тис. тонн.

Бразилія, яка є найбільшим світовим виробником сої, початку збирання урожаю бобів, який оцінюється в рекордні 125-126 млн тонн. З них 44 млн тонн будуть перероблені на внутрішньому ринку, а решта - експортовано.

Зменшення експортного потенціалу Бразилії може стати шансом для українських виробників масел поборотися за можливі ринкові ніші.

Тим більше, що після п'ятничного обвалу ціни на рослинні олії вже з понеділка почали поступово відновлюватися, завдяки активізації попиту напередодні Рамадану. І слідом за стрімким подорожчанням пальмової олії, викликаним сподіваннями на поліпшення відносин між Індією та Малайзією.

Днями єгипетський GASC придбав на тендері 60 тис. тонн соєвого і 16 тис. тонн соняшникової олії з поставкою 1-20 травня, що підтримало ринки рослинних олій. Порівняно з попереднім тендером 20 лютого закупівельна ціна соєвої олії опустилася на 6% до 720 $/т, тоді як ціна соняшникової знизилася лише на 2% до 734 $/т.

Підсумки тендеру суттєво підтримали ціни на українську соняшникову олію, що на поточному тижні зросли на 20 $/т до 695-705 $/т FOB для поставок в квітні-травні.

    Реклама на dsnews.ua