• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Річний обсяг картоплі ввезений в Україну в серпні

Реклама на dsnews.ua
Україна в минулому місяці імпортувала 4,3 тис. тонн картоплі на суму $795 тис.

Про це повідомляють в "Інфо-Шувар" з посиланням на дані Держстату, передає "ДС".

Такий показник є абсолютним рекордом для серпня за всю історію незалежності України. Фактично країна імпортувала річний обсяг картоплі тільки за один місяць.

"Попередні 2 сезону ми мали досить непогані врожаї картоплі та річна потреба в імпорті обмежувалася 3-5 тис. тонн. В сезони з незадовільним урожаєм потреба в імпорті становила 15-18 тис. тонн, але навіть в ці роки ми ніколи не імпортували картоплю в серпні. Серпень і вересень - це період найбільшого пропозиції власного картоплі. В цьому році з-за погодних негараздів пізні сорти картоплі вийшли на ринок із затримкою на кілька тижнів. Цим скористалися імпортери з Білорусі, де ціни в серпні були значно нижче", - пояснила керівник департаменту "Аналітика" ОРСП "Шувар" Тетяна Гетьман.

За даними Держстату в попередні неврожайні роки потреба в імпорті картоплі виникала в Україні у другій половині весни - початку літа.

У серпні через майданчик для торгівлі з автомобілів ОРСП "Шувар", було продано 2,7 тис. тонн картоплі. Порівняно з минулим роком пропозиція збільшилася на 15%, в т. ч. за рахунок імпортної продукції. Найбільша пропозиція імпортної картоплі фахівці "Шувару" зафіксували у першій половині серпня, потім його все ж почав витісняти з ринку вітчизняний картоплю. Станом на середину вересня на ринку переважно присутня українська картопля від виробників Західного регіону.

Станом на 17 вересня 2019 на майданчику ОРСП "Шувар" картопля продається по 8-10 грн/кг (0,28-0,35 EUR/кг), порівняно з минулим роком ціни зросли в 3 рази.

    Реклама на dsnews.ua