• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Тепличні помідори різко зросли в ціні

Реклама на dsnews.ua
Вартість тепличних томатів в Україні за тиждень зросла на 15-20%

Про це повідомляє Українська плодоовочева асоціація, передає "ДС" з посиланням на сайт організації.

Як зазначається в повідомленні, сьогодні господарства вже пропонують томат по 14-24 грн/кг ($ 0,50-0,86 за кг). Минулого тижня ціни в цьому сегменті не перевищували 20 грн / кг ($ 0,72 за кг). Причому за такою ціною вдавалося вести реалізацію виключно на експорт, тоді як учасники внутрішнього ринку не згодні були працювати на таких умовах.

Сьогодні імпортери з Білорусі та Польщі відмовляються від купівлі цієї продукції, оскільки з-за істотного подорожчання український томат втратив конкурентоспроможність на цих ринках, адже вже коштує набагато більше, ніж аналогічна продукція з місцевих господарств.

Як відзначають самі виробники, підвищувати і далі ціни їм дозволяє значна активізація попиту, але на цей раз - на внутрішньому ринку, адже все більшу зацікавленість у придбанні томату стали проявляти місцеві роздрібні мережі і оптові компанії.

Крім того, значну підтримку ціновому зростання надає і подорожчання ґрунтового томата, а також - обмежена пропозиція продукції як відкритого, так і закритого грунту.

    Реклама на dsnews.ua