• USD 39.8
  • EUR 43.1
  • GBP 50.6
Спецпроєкти

Чому шум заважає співробітникам повертатися в офіси?

Тенденція на повернення співробітників до офісів цілком логічна, адже робота в колективі ефективніша й сприяє збільшенню прибутку компанії

Реклама на dsnews.ua

Але боротьба за тишу й можливість концентрації в епоху оупенспейсів триває. Віддалена робота все ще конкурує з офісною при гібридному графіку через невдоволення співробітників офісним шумом. Гамір телефонних дзвінків, неконтрольовані репліки колег поблизу й наростаючий шум навкруги відволікає від продуктивної роботи. Тому й перевага надається роботі з тихої домівки. Отже як впоратися з цією проблемою та як бізнес може зняти з себе тягар шуму? Розповідає Алеся Карнаухова, СЕО ZIKZAK Architects

Зображення ZIKZAK Architects
Зображення ZIKZAK Architects

Роботодавці повинні серйозно поставитися до інвестування в рішення, які "знижують" шум. Бізнесу варто приділяти належну увагу акустиці в офісі. Шумопоглинальні навушники – не найкращий варіант, адже вони є бар’єром для міжкомандного робочого живого спілкування. 

Натомість акустичні рішення мають інтегруватися безпосередньо у внутрішній простір. Акустичний комфорт приміщення залежить від якості звукоізоляції його огороджуючих конструкцій та звукопоглинальних характеристик оздоблювальних матеріалів, меблів та іншого наповнення. Звукоізоляція – це комплекс заходів для зниження рівня звуку, що проходить через огородження між сусідніми приміщеннями. Ступінь звукопоглинання визначає тривалість відлунь, впливає на розбірливість мови та наявність гулу у просторі.

Зображення ZIKZAK Architects
Зображення ZIKZAK Architects

Акустичний комфорт досягається за допомогою цілого комплексу інструментів, серед яких: зонування офісу із урахуванням звукового навантаження, розміщення екранів, правильний підбір покриттів підлоги, продумане розміщення меблів та інші неочевидні на перший погляд елементи, які може передбачити тільки досвідчений архітектор. Зниження сторонніх шумів – прояв піклування про співробітників, який неабияк сприяє посиленню ефективності їх роботи. 

Актуальним нині є застосування акустичних спреїв. Їх наносять на стелю та інженерні комунікації, які на ній знаходяться. Маючи велику площу поверхні отримане покриття "вбирає" звукову енергію, тобто вона поглинається, а не відбивається. Тверді поверхні, які наповнюють офіс, сприяють інтенсивній шумовій реверберації та відлунням. Покриття, отримане за допомогою акустичних спреїв, гасить звук, що робить простір набагато комфортнішим для людей в офісі. 

Реклама на dsnews.ua
Зображення ZIKZAK Architects
Зображення ZIKZAK Architects

Акустичні рішення є життєво важливим інструментом у дизайні сучасного офісу, який сприяє ефективній роботі в командному режимі, так і самостійному, гіперзосередженому. Професійний акустичний дизайн запобігає перетворенню робочих приміщень на поля звукових битв, де перемагає той, у кого гучніший голос. Акустичний комфорт дозволяє командам творчо об’єднуватися, не заважаючи іншим. Одночасно співробітники можуть відчути в офісі затишок усамітненої домашньої роботи, коли це необхідно.

Окрім функціональності, елементи сучасних акустичних рішень доповнюють естетику приміщення, їх дизайн може бути унікальним, стильним та вигадливим. 

Зображення ZIKZAK Architects
Зображення ZIKZAK Architects

Перш ніж підприємства усвідомлять потенційний вплив акустики на ефективність своєї роботи, пройде час. Для прогресивних провідних компаній це вже не ноу-хау. Співробітники мають труднощі з концентрацією через шум, що позначається на якості і тривалості виконання завдань. У час важких економічних умов, коли бізнеси роблять усе можливе, щоб підняти планку та збільшити прибуток, покращена акустика на робочому місці усуне проблему, через яку співробітники прагнуть працювати з дому.

    Реклама на dsnews.ua