• USD 39.5
  • EUR 42.2
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

Головний суд в Україні — не Конституційний, а Личаківський?

Держава, порушуючи власні рішення, продовжує безпідставно і брутально полювати на підприємців

Банк
Реклама на dsnews.ua

Експерти і чиновники б'ють на сполох: скоро в бюджеті не буде грошей. Бо партнери зволікають, а надходження від українських платників податків вкрай малі. Однак український бізнес взагалі платити не зможе, якщо держава, порушуючи власні рішення, продовжить безпідставно і брутально полювати на підприємців.

Є в Україні такий "Спортбанк" — це онлайн банк, який працює за сучасними технологіями. Шість років на ринку, 600 тисяч клієнтів. За минулий рік банк сплатив понад 30 млн грн податків та зборів у бюджет.

І тут приїхали: ДБР арештовує рахунки банку. А потім заявляється з обшуком до головної контори банку і вилучає технічні засоби. До яких, до речі, було віднесено і особисті гаджети, а також гроші працівників банку — мабуть, щоб двічі не ходити.

У ДБР, звісно, є постанова суду — як же вони без постанови? Однак ця постанова — просто шедевр з театру абсурду! Як підстава для обшуків там зазначено, що певні особи та фірми мали відношення до продажу якогось бізнесу у Криму у 2014 році, вже після анексії. А потім ці особи і фірми начебто обслуговувалися у "Спортбанку", який було створено у 2019 році, через п’ять років після цих подій. І цього, виявляється, достатньо, щоб підозрювати банк у держзраді, блокувати його рахунки і кошмарити головний офіс.

"Спортбанк" стверджує, що не мав ділових відносин ані зі згаданими персонами, ані з фірмами — вони не є ані власниками, ані співробітниками, ані клієнтами банку. Банк намагається отримати матеріали, на підставі яких у нього виникли всі ці проблеми. А йому їх не надають — мабуть, все дуже таємно, а на засідання суду представників банку запросити — скажемо делікатно — випадково забули.

І тут ще один нюанс, який багато на що натякає: постанову видав Личаківський суд, що у Львові. Розумієте, справу має розглядати або суд за місцем потенційного правопорушення, або той, де знаходиться офіс відповідача, або той, де офіс структури, яка розслідує справу. Оскільки і "Спортбанк", і ДБР розташовані у Києві, то має бути київський суд. Але ніяк не львівський.

Невже у ДБР зрозуміли, що київський суд з такими сумнівними матеріалами пошле подалі, а от Личаківський, мабуть, вже опрацьований і там проштампують все, що треба?

Реклама на dsnews.ua

Так чи інакше, але ситуація зі "Спортбанком" ганебно нагадує таку ж з інвест-бізнесменом Ігорем Мазепою: там теж за вуха притягали дії з давнього минулого, хоча фактично це наїзд на бізнес. Зазвичай таке буває з метою розчистки бізнесового поля під власні структури, або ж йдеться про прихований рекет з боку силовиків. Яким абсолютно байдуже, що є рішення РНБОУ, яке забороняє кошмарити бізнес, є відповідні публічні обіцянки президента Володимира Зеленського. Нарешті, є просто здоровий глузд, який підказує не чіпати бізнес, який сплачує податки. Інакше нам не буде на що чинити опір агресору.

    Реклама на dsnews.ua