• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Влада не помиляється. Що спільного між жіночим каблуком, субсидіями, приниженням людей та зростанням тарифів

У нас просто витає в повітрі питання, хто першим скаже сакраментальне "влада від бога", тож її критикувати не можна

Тренировка женщин-военнослужащих к параду независимости / Армия Inform
Тренировка женщин-военнослужащих к параду независимости / Армия Inform
Реклама на dsnews.ua

Останні два тижні ознаменувались двома, на перший погляд, різними скандалами: перший пов‘язаний із жіночими черевиками на підборах, в яких мали марширувати дівчата на параді до Дня Незалежності, а другий — зі звинуваченнями на адресу місцевої влади в неоформленні субсидій.

Що тут спільного, спитаєте ви? Я відповім: нова-стара парадигма влади, яка зводиться до формули «влада не помиляється». У випадку із підборами знадобився тиждень, щоб ухвалити ідіотське рішення: каблуки залишити, але додати шнурки до черевиків. І все це робилося тільки заради одного: щоб не визнати, що кілька дурнів в Міноборони помилилося. Одним словом, якщо хтось ще вважає, що жінки не люблять марширувати на каблуках, — той ворог Міноборони і влади.

З субсидіями те саме. Ще два місяці тому було запропоновано змінити алгоритм нарахування субсидій. Ці алгоритми мали відсікти шахраїв, але в реальності відсікли десятки тисяч добросовісних споживачів. Потім ухвалили недолугі коригуючі рішення, які нічого не змінили. І, нарешті, замість того, щоб обдумати, в чому проблема, і знайти оптимальне рішення, вирішили в усьому звинуватити місцеву владу.

І тепер ми підходимо до найголовнішого: паралельно з усім цим було ухвалене рішення про те, що тарифи тепер визначає місцева влада. Хоча не треба бути великим спеціалістом, щоб зрозуміти: місцева влада не впливає на ціну на газ. Зараз у нас є аж два варіанти на осінь: місцева влада підніме ціну на тепло, а центральна влада буде звинувачувати мерів у високих тарифах. Щоправда, з цього нічого не вийде, бо мери будуть огризатися і матимемо масу скандалів. Другий варіант — мери піднімуть ціну на тепло, їх звинуватять в усіх смертних гріхах, але в останній момент Зеленський стукне кулаком по столу і скаже: «Наказую зменшити ціну на газ!» і «Нафтогаз» її зменшить. Щоправда, навіщо тоді затівати всю цю мишачу метушню — незрозуміло.

Але є ще один момент: десятки тисяч людей змушені будуть принижуватися (ключове слово — принижуватися!) і стояти в безглуздих чергах за субсидіями. І причина тут одна: небажання влади визнати помилки та виправити їх.

Ми знову повертаємося до парадигми, що влада не помиляється. А як ми пам’ятаємо, наступним кроком після цієї твердолобої дурні є сакраментальне «Вся влада від бога і критикувати її не можна».

    Реклама на dsnews.ua