• USD 38.3
  • EUR 41.5
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

Ворог посилює удари по енергетиці. Але з новою тактикою

Після відносно тихих місяців, коли лише Курахівська ТЕС потрапляла під обстріли, дедалі більше атак спрямовується на інфраструктуру прифронтових регіонів 

Ремонтні роботи на високовольтних енергооб´ктах Дніпропетровщини після атаки російських дронів 3 лютого / Фото: FB-сторінка Укренерго
Ремонтні роботи на високовольтних енергооб´ктах Дніпропетровщини після атаки російських дронів 3 лютого / Фото: FB-сторінка Укренерго
Реклама на dsnews.ua

Наприкінці січня та на початку лютого під ударом опинилася інфраструктура Укренерго на Дніпропетровщині, насідком чого стало знеструмлення споживачів у Кривому Розі. Одна із підстанцій Укренерго на сході була пошкоджена 6 лютого.

Крім того, дедалі частіше осколками руйнуються лінії передач та розподілу електроенергії — через це десятки тисяч абонентів залишаються без струму. Кількість атак та відключень суттєво зросли у лютому. Трапляються також перебої з теплопостачанням. Пошкоджуються й розподільчі газопроводи, як, наприклад, сталося 7 лютого у Миколаївській області.

Не можемо не згадати трагедію в Харкові, коли внаслідок влучань дронів у нафтобазу згоріли 15 будинків та загинули щонайменше семеро людей. Під ударом також був Кременчук, зокрема, критична енергетична інфраструктура.

У ніч на 12 лютого під ударом знову була Дніпропетровщина і Павлоград. Зокрема, ворог прицільно бив по інфраструктурі, яка забезпечує вуглевидобуток. Через це без струму залишилися сім шахт, а тисяча гірників опинилися заблокованими під землею. Крім цього, було знеструмлене промислове підприємство та понад 50 тис. побутових споживачів.

А буквально цієї ночі без світла лишилася частина Дніпра: ворожим обстрілом було серйозно пошкоджено одну з ТЕС ДТЕК.

Отже, логіка ворога зрозуміла — він випробовує нову тактику обстрілу. І, вочевидь, ця тактика полягає у створенні серйозних проблем для забезпечення України вугіллям. Нинішньої зими це вже практично не становить загрози. Але перед нами знову постає питання: як пройти наступну зиму?

Варто нагадати, що на лівобережжі України дефіцит генерації, і атаки у регіонах, близьких до лінії фронту, ще більше його посилять з відповідними наслідками. Природно, що на цих територіях виконувати ремонти значно складніше. Відтак може скластися ситуація, коли у багатьох регіонах немає жодних перебоїв із електропостачанням і це створюватиме ілюзію відсутності проблем в енергосистемі.

Реклама на dsnews.ua

Але окрім технічних проблем, варто очікувати нових ворожих ІПСО. Улюблена тактика росіян — розділяти і стравлювати. І якщо у прифронтових регіонах почнуться серйозні труднощі з електропостачанням, а в інших такого не буде, то варто очікувати вкидів, спрямованих на спробу розсварити тилові і прифронтові регіони.

    Реклама на dsnews.ua