• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Круглий стіл "Локалізація в машинобудуванні: як Україні перемогти у конкуренції"

Реклама на dsnews.ua

У Києві 15 липня відбувся круглий стіл на тему "Локалізація в машинобудуванні: як Україні перемогти у конкуренції"

Захід пройшов у конференц-залі «Освіторія Хаб» напередодні парламентського голосування за основу законопроект про внесення змін до Закону України «Про публічних закупівель» щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості.

Розробники законопроекту, зокрема керівництво комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку, обґрунтували необхідність законодавчих змін. Йдеться про вимогу до учасників тендерів на держзакупівлі: всі, хто захоче продати державі продукцію машинобудування повинні будуть забезпечити її виробництво в Україні хоча б на 25 – 40% (залежно від товару). Цей крок повинен підтримати зростаючі галузі вітчизняної промисловості і стимулювати іноземні компанії відкривати потужності в Україні. Прогнозованим результатом буде підвищення зайнятості і доходів бюджету.

Захід відвідав заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, торговий представник України Тарас Качка, який спробував відповісти на непрості питання у відносинах з міжнародними партнерами щодо відповідності запропонованих норм правилам міжнародної торгівлі. Втім, більшість учасників дискусії – політики, експерти, представники великих машинобудівних заводів – прийшли до висновку, що дані ініціативи вписується в міжнародну практику. На підтвердження вони привели безліч реальних кейсів та статистичних даних.

    Реклама на dsnews.ua