• USD 27.1
  • EUR 33
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Богдан Яременко

Український дипломат, громадський діяч і політик, народний депутат України IX скликання від фракції партії "Слуга народу"

Богдан Яременко
Богдан Яременко / УНІАН
Зміст

Ранні роки, освіта

Народився 25 вересня 1971 року в Києві. Батько — Василь Васильович — професор філології в Київському національному університеті імені Шевченка. Мати — Світлана Михайлівна — вчителька української мови та літератури. У 1993 році Богдан закінчив філологічний факультет (нині Інститут філології) Київського державного (нині національного) університету імені Тараса Шевченка. У роки навчання брав участь у студентській "Революції на граніті" 1990 року. Вільно володіє українською, російською та англійською мовами.

Богдан Яременко
Богдан Яременко / znaj.ua

Дипломатична кар’єра

У 1993 році, одразу після закінчення навчання, почав працювати в Департаменті інформації МЗС України.

У 1995–1999 роках — віцеконсул, консул Генерального консульства України в Нью-Йорку (США).

2000–2003 — радник, начальник відділу США та Канади, директор Четвертого територіального департаменту (країни Західної півкулі) МЗС України.

2004–2006 — начальник Протоколу премʼєр-міністра України.

2006–2008 — генеральний консул України в Единбурзі (Велика Британія).

2009–2010 — перший заступник директора Департаменту міжнародної політики Секретаріату президента України.

1 червня 2010 року тодішній президент України Віктор Янукович призначив Яременка Генеральним консулом України в Стамбулі. Наступного ж дня указом президента його було призначено також представником України при Організації Чорноморського Економічного Співробітництва. На цій посаді він пробув до 2013 року.

30 листопада 2013 року Яременко на сторінці у Facebook висловив своє ставлення до побиття "Беркутом" студентів на Євромайдані, порівнявши дії силовиків із діями карателів і фашистів. Наступного ж дня міністр закордонних справ Леонід Кожара звинуватив Яременка в порушенні присяги держслужбовця, а ще через день українського генконсула терміново відкликали зі Стамбула.

У січні 2014 року Яременко разом із іншими дипломатами заснував благодійний фонд "Майдан закордонних справ" і став там головою правління. Також він — співзасновник ГО "Кримський експертний центр".

14 жовтня 2014 року апеляційний суд міста Києва поновив Богдана Яременка на посаді генерального консула України в Стамбулі, проте на дипломатичну службу він не повернувся за власним бажанням.

Яременко — Надзвичайний і повноважний посланець першого класу.

Богдан Яременко, голова правління благодійного фонду «Майдан закордонних справ»
Богдан Яременко, голова правління благодійного фонду «Майдан закордонних справ», 2014 р. / УНІАН

Діяльність у політиці

З квітня 2017 по червень 2019 року керував київською партійною організацією УКРОП.

На парламентських виборах 2019 року Яременка обрали народним депутатом за мажоритарною системою від партії "Слуга народу" (виборчий округ № 215, м. Київ). Очолював комітет із питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва у Верховній Раді IX скликання.

Богдан Яременко (праворуч) під час з'їзду партії
Богдан Яременко (праворуч) під час з'їзду партії "Українське об'єднання патріотів – УКРОП" / УНІАН

Міжфракційні обʼєднання:

  • Українці в світі
  • Питна вода.

У березні 2020 року Яременко виступив проти створення консультативної ради в Тристоронній контактній групі за участі представників ОРДЛО, незважаючи на позицію фракції "Слуга народу".

У жовтні того ж року Яременко заявив, що вийде з фракції, якщо від партії не буде реакції на "плівки Тищенка". Так, нардеп Гео Лерос (нині виключений із фракції "СН") передав матеріали в НАБУ щодо схеми розкрадання бюджету на будівництво Подільсько-Воскресенського мосту, де фігурують імена Тищенка та "смотрящого" за Києвом Дениса Комарницького. У жовтні Гео Лерос виклав записи розмов Комарницького і Тищенка, які підтверджують згадану схему. Тищенко подав на Лероса до суду. Реакції партії на "плівки Тищенка" не було, але Яременко станом на травень 2021 року досі перебуває у фракції "слуг".

Є прихильником жорстких карантинних обмежень через коронавірус.

Думаю, що Мінськ себе вичерпав як країна, яка вдавала, що вона нейтральна в цьому конфлікті і може бути посередником. Поки що такими посередниками є інтернет, що буде далі, ми подивимося

Богдан Яременко

При цьому він виступає за проведення виборів в ОРДЛО і в окупованому Росією Криму.

Особисто я не проти місцевих виборів на всій території України. Включаючи Донбас і Крим

Богдан Яременко

Виступає за створення національної кримськотатарської автономії, за блокаду торгівлі з Донбасом, проти створення вільної економічної зони в Криму, а також вважає, що потрібно готуватися до приходу до влади в Росії тих, хто набагато жорсткіший і гірший за Путіна.

Перший заступник голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук, народний депутат України Богдан Яременко та голова Верховної Ради Дмитро Разумков під час засідання Верховної Ради
Перший заступник голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук, народний депутат України Богдан Яременко та голова Верховної Ради Дмитро Разумков під час засідання Верховної Ради / УНІАН

Скандали

  • 29 жовтня 2019 року журналіст видання "Букви" сфотографував у сесійній залі парламенту особисту переписку Яременка з проституткою.

Також депутат під час засідання Ради обирав дівчат у застосунку Tinder.

Спочатку Яременко це заперечував і називав розіграшем, потім погрожував журналістам і вимагав від редакції назвати прізвище фотокореспондента, який це зняв, а пізніше перепросив перед сімʼєю, фракцією і президентом. 1 листопада Яременко написав заяву про складання повноважень голови зовнішньополітичного комітету. 17 січня 2020 року Богдана Яременка звільнили з посади голови комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики постановою парламенту.

  • У вересні 2020 року Яременко "утримався" при голосуванні за законопроєкт, який забороняє нардепам брати у помічники своїх родичів. Помічником на громадських засадах у Яременка — його брат.

Цитати

Про Україну та РФ: "Я думаю, що Росія здобула Крим і шматочок на Донбасі – але втратила решту України дуже надовго, а можливо, і назавжди. Бо повернення до тих відносин, які були, вже неможливе".

Про кримчан: "Україні дуже пощастило, що тут зʼявилася міграція, вимушені переселенці з Криму – це "золота акція", інтелектуальний золотий фонд України. Тому що в усіх інших ми ще можемо сумніватися – а в кримчанах, які змушені були виїхати з Криму в Україну, вже ніхто не може сумніватися. Це люди, які можуть себе реалізувати вже тільки в Україні. Тобто вони 100% патріоти".

Про деокупацію Криму: "Треба готувати українське суспільство до визволення Криму, треба пропагувати цю ідею. Тому що ми будемо відчувати себе інвалідами – моральними, політичними – без Криму".

Про амністію бойовикам: "Ми не можемо відкинути загальний принцип права — невідворотність покарання для тих, хто вчинили військові злочини, злочини проти людяності, причетні до вбивств і тортур. Україна ніколи не піде на амністію".

Особисте життя

Нардеп одружений. Дружина Вікторія Петрівна Яременко — вчителька англійської мови, працювала секретарем першого заступника міністра закордонних справ Миколи Макаревича. Вони познайомилися в 1993 році на роботі в МЗС, одружилися через два роки. Дочка Ярослава народилася в 1999 році в Нью-Йорку, син Василь — у 2007 році в Единбурзі.

Богдан Яременко з сім'єю
Богдан Яременко з сім'єю

Декларація

З нерухомості в Яременка тільки квартира в Києві площею 95,4 кв. м. Також він задекларував наручний годинник Maurice Lacroix Reveil Globe вартістю 33 тисячі гривень.

Дружина нардепа їздить на авто Вольво 2020 року випуску. В самого Яременка машини немає.

Зарплата Яременка в Раді склала 472 447 гривень, дохід від відчуження рухомого майна — 210 тисяч гривень. Готівкою нардеп зберігає 20 тисяч доларів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua