• USD 39.7
  • EUR 43.1
  • GBP 50.4
Спецпроєкти

Денис Монастирський

Міністр внутрішніх справ України

Денис Монастирський
Денис Монастирський / УНІАН
Зміст

Місце народження, освіта

Народився 12 червня 1980 року в Хмельницькому. Закінчив юридичний факультет Хмельницького університету управління та права. У 2002-2006 рр. навчався в Інституті держави і права ім. В. М. Корецького НАН України. Кандидат юридичних наук, доцент.

Трудова діяльність

З 2006 року викладав у Хмельницькому університеті управління та права, очолював відділ із питань законотворчості і наукових експертиз. Автор (співавтор) 25-ти наукових публікацій, трьох навчальних посібників ("Нормотворення в юридичних клініках", "Правознавство" та "Правове письмо").

Є співзасновником і членом правління Подільського молодіжного культурного обʼєднання "У майбутнє через культуру". У 2013 році був визнаний найкращим волонтером року за результатами Національного конкурсу "Волонтер року".

У 2007 році надавав юридичні послуги в компанії Hillmont Partners. Вона, зокрема, представляла інтереси компанії "Кіноквартал", що входить до групи компаній "Квартал 95" (заснована Володимиром Зеленським), і домоглася визнання протиправним скасування держреєстрації телесеріалу "Свати" в Україні.

У 2009 році Денис Монастирський працював у Global Ties KC — некомерційна організація в США.

З 2015 по 2017 рік працював юристом у ТОВ "Лігал Консалтинг".

Денис Монастирський
Денис Монастирський / соцмережі

Політична діяльність

У 2002 році Монастирський став помічником-консультантом народного депутата IV скликання від фракції "Народної партії" Віталія Олуйка.

З 2014 по 2019 рік був помічником-консультантом на громадських засадах народного депутата від фракції "Народний фронт" Антона Геращенка.

У 2016 році був членом конкурсної комісії з відбору керівництва Державного бюро розслідувань за квотою Кабінету міністрів України.

У 2019 році під час передвиборчої кампанії кандидата в президенти України Володимира Зеленського був представлений як експерт із питань реформування правоохоронної системи. 

Того ж року його обрали народним депутатом IX скликання від партії "Слуга народу" (№19 у списку). Увійшов до фракції "слуг" і очолив Комітет ВР із питань правоохоронної діяльності. Входив до міжфракційного об'єднання "За Хмельниччину" та був членом груп із міжпарламентських звʼязків із Ізраїлем, Латвією, Італією, Естонією, Грузією і Литвою.

Денис Монастирський та Дмитро Розумков
Денис Монастирський та Дмитро Розумков на "курсах молодого депутата", 2019 р.

У Раді Монастирський мав сімох помічників, одна з яких — на платній основі (Тетяна Шутяк), решта — на громадських засадах. Одна з них, Тетяна Зелькіна, раніше була помічницею Антона Геращенка, а Євген Крапівін — помічником нардепа Мустафи Найєма. Також серед "безкоштовних" помічників нардепа аналітична система Posipaky.info вказує Владислава Школярова (однак на сайті Ради його не вказано). Школяров був помічником нардепа VIII скликання від БПП Валерія Карпунцова, а той багато років входив до команди третього президента України Віктора Ющенка, у 2012 році потрапив до Верховної Ради від партії "УДАР" Віталія Кличка, а в 2014 році обіймав посаду старшого помічника генпрокурора Віталія Яреми.

За даними руху "Чесно", станом на липень Монастирський був одним із нардепів, які подали найбільше законодавчих ініціатив. 

Монастирський обіцяв, що Рада ухвалить закон про зброю для населення. Однак цього не сталося. Коментуючи результати голосування, Монастирський сказав журналістам, що питання про вільний продаж короткостволів закрито мінімум на три-пʼять років, принаймні для Ради цього скликання.

Монастирський — автор законопроєкту №4265 про державну реєстрацію геномної інформації людини, який називають законом про створення бази даних ДНК українців. Утім, сам Монастирський каже, що це не зовсім так, і пояснює, що масового забору ДНК у громадян не буде. Брати матеріал будуть тільки у притягнутих до кримінальної відповідальності за умисні злочини проти життя, здоровʼя, статевої свободи та недоторканості. Також колишній "слуга" запропонував включати в базу ДНК тих осіб, які засуджені і відбувають покарання у вигляді позбавлення волі або мають незняту або непогашену судимість за вчинення тяжких або особливо тяжких злочинів, а ще — у невпізнаних трупів, близьких родичів зниклих без вісти.

Крім того, пропонувалося брати біоматеріал для ДНК у військовослужбовців, не включаючи до бази даних МВС — аби було простіше ідентифікувати загиблих.

Нині цей законопроєкт "завис" у профільному Комітеті.

За даними порталу "Слово і діло", нардеп виконав лише 19% своїх обіцянок.

Денис Монастирський під час засідання Верховної Ради
Денис Монастирський під час засідання Верховної Ради / УНІАН

Обрання головою МВС

16 липня 2021 року Денис Монастирський став новим міністром внутрішніх справ України замість Арсена Авакова, який трьома днями раніше написав заяву про відставку. Відповідно, Монастирський склав депутатські повноваження.

Це найскладніший вибір у моєму житті. Я йду на велику жертву

Денис Монастирський

Своїми головними завданнями на посаді очільника МВС він назвав турботу про безпеку громадян, держави і збільшення довіри суспільства до правоохоронних органів, бо, як свідчать соціологічні дані, переважна більшість українців правоохоронцям не довіряє.

Крім того, новий очільник МВС заявив, що продовжуватиме боротьбу з організованою злочинністю і протидіятиме поширенню наркотиків, дбатиме про безпеку дорожнього руху та розвиватиме прикордонну службу.

Також він підкреслив, що піклуватиметься про поліпшення умов праці самих поліцейських, зокрема підвищення їхніх зарплат.

Я не обіцяю миттєво вирішити всі проблеми — це неможливо. Але обіцяю професійно і принципово виконувати свою роботу на посаді міністра. І готовий гідно нести свою службу в інтересах народу і держави

Денис Монастирський

ЗМІ називають Монастирського людиною Банкової.

Скандали

  • У січні 2020 року журналісти зафіксували, як Монастирський проводив до Офісу президента Сергія Нижного, на той час юриста та консультанта Студії "Квартал 95". Крім того Нижний був спонсором передвиборчої кампанії Володимира Зеленського та з ним повʼязували групу депутатів у Слузі Народу.
  • У квітні 2021 року Монастирський як очільник Комітету ВР із питань правоохоронної діяльності видав довідку для "наукової роботи" нардепа від ОПЗЖ Іллі Киви. У Комітеті повідомили, що вже впроваджують "наукові розробки" Киви.

26 квітня 2021 року Кива захистив дисертацію на тему "Механізми впливу громадянського суспільства на державне регулювання правоохоронної діяльності (на прикладі країн ЄС та України)". Атестаційна комісія в Інституті підготовки кадрів державної служби зайнятості України одноголосно підтримала захист дисертації. Однак за інформацією ЗМІ, кандидатська дисертація Іллі Киви має низку істотних недоліків, які нівелюють її наукову цінність. Також супровідні документи до неї — підроблені.

Особисте життя

Міністр одружений. Дружина — Жанна Монастирська, головна спеціалістка юридичного відділу Управління правового забезпечення ДБР. Подружжя виховує двох синів: Павла та Михайла.

Хобі

Судячи з фото у його Facebook, захоплення Монастирського — це книжки, походи в гори та творчість Володимира Висоцького.

Денис Монастирський
Денис Монастирський / Facebook

Декларація

Згідно з декларацією за 2020 рік, дружина міністра Жанна Монастирська має дві земельні ділянки площею 1500 кв.м. на Хмельниччині та одну площею 600 кв.м. в самому Хмельницькому. Дружина та двоє синів прописані в будинку площею 78 кв.м. у Масівцях, яким володіє третя особа.

При цьому Монастирський орендує квартиру в Києві площею 100,8 кв.м. і прописаний у квартирі площею 33,3 кв.м. у Хмельницькому, якою володіє третя особа.

Монастирський задекларував два авто: Suzuki SX-4 2008 року випуску, куплену в 2016 році, і KIA SPORTAGE 2017 року випуску, куплену у 2020 році.

Дружина нардепа у 2020 році заробила 1 млн 102 тис. грн в Держбюро розслідувань, зарплата ж Монастирського в Раді склала 537 тис. грн. Ще 1 мільйон 295 тисяч гривень він отримав від відчуження нерухомого майна, 224 тис. грн — від відчуження рухомого. Також він задекларував подарунок у грошовій формі у розмірі 298 тис. грн від Алли Монастирської.

Дружина Монастирського зберігає 680 тисяч гривень готівкою і 157 тисяч гривень на банківських рахунках, міністр— 2 млн 50 тисяч гривень готівкою і 436,5 тисяч гривень на банківських рахунках.

Ані коштовностей, ані дорогих годинників або виробів із хутра сімʼя Монастирських не задекларувала.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua