• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Євген Володимирович Шевченко

Народний депутат України IX скликання, колишній член фракції "Слуга народу"

Євген Шевченко
Євген Шевченко / УНІАН
Зміст

Ранні роки і освіта

Євген Шевченко народився в 1972 році в Мелітополі. Мати Євгена є етнічною німкенею, батько — українець. Після школи пройшов службу в армії, в частині, яка розташована в Прилуках Чернігівської області.

Вищу освіту Шевченко отримав в недержавному навчальному закладі — Інституті права ім. В. Сташиса Класичного приватного університету (Запоріжжя) за фахом юрист-правознавець.

Відомо, що Шевченко працював електриком в колгоспі, проте потім відразу перейшов на керівні посади і очолював ряд підприємств. Це стало приводом для звинувачень, що він був лише номінальним керівником і підставною особою.

Євген Шевченко
Євген Шевченко
Борислав Береза

В "Слугу народу" є чимало мразота, яка фактично і робить цю фракцію #моносбродом. Однією з яскравих зірок такого наброду є депутат від Запоріжжя Євген Шевченко. Раніше про нього мало хто знав, хіба що, як про дрібного рішалу і "фунта". Деякі ресурси пишуть про його робочу кар'єру так: "Працював електриком в колгоспі. Потім Шевченко обіймав керівні посади в компаніях" Eurocape New Energy", "ECE Projektmanagement GmbH", "Агросталь". Як колгоспний електрик зробив таку кар'єру? Як "фунт", який керівник лише номінально.

Політична карʼєра

Шевченко кілька разів намагався потрапити до Верховної Ради: у 2012 році він балотувався в парламент як самовисуванець, а у 2014 році був кандидатом від партії "Воля".

Під час президентських виборів у 2019 році став довіреною особою кандидата Володимира Зеленського, а на парламентських виборах, що відбулися потім, пройшов у Верховну Раду від партії "Слуга народу", хоча був безпартійним.

Євген Шевченко і Володимир Зеленський
Євген Шевченко і Володимир Зеленський

У Верховній Раді IX скликання увійшов до Комітету з питань економічного розвитку, ставши головою підкомітету з питань промислової політики. Очолив групу з міжпарламентських звʼязків з Республікою Казахстан і увійшов до складу групи з міжпарламентських звʼязків з Грузією.

24 травня 2021 року Шевченка виключили з фракції "Слуга народу".

Скандали

За даними ЗМІ, бувши довіреною особою Зеленського у 2019 році Шевченко перебував в Єдиному реєстрі боржників України та був обвинуваченим у кримінальній справі 335/12026/15-к по ч.3 ст. 382 Кримінального кодексу України — "Невиконання рішення суду, яке набрало законної сили, що завдало істотної шкоди законним правам та інтересам громадян".

У 2019 Шевченко спричинив скандал, взявши участь в пропагандистському шоу "Велика гра" на російському Першому каналі, під час якого закликав до прямих переговорів з ватажком "ДНР" Денисом Пушиліним. Він також заявив росіянам, що нібито мовне питання "було піднято ультранаціоналістами й призвело до розколу суспільства".

Євген Шевченко в ефірі російської пропогандістской програми "Велика гра"
Євген Шевченко в ефірі російської пропогандістской програми "Велика гра"

Також Шевченко стверджував, що жителів східних регіонів України нібито в примусовому порядку змушують говорити українською мовою і змушують забути свої культурні цінності.

Також Шевченко регулярно відвідував ефіри телеканалів, повʼязаних з кумом Путіна Віктором Медведчуком, бував в ефірі проросійського телеканалу "Наш", де виступав з антизахідними заявами.

Євген Шевченко

Який би Горбачов не був слабкий, я вважаю його взагалі першим "соросьонком" на пострадянському просторі. Моя думка — він "соросьонок". Він потім в рекламі брав участь, в Штати літав. Це перший "соросьонок", про якого країна дізналася.

Євген Шевченко був одним з фігурантів розслідування Bihus.Info про автомобільні парки народних депутатів. Журналісти зафіксували, як він приїжджав до Верховної Ради на BMW Х5. Як зʼясувалося, цей автомобіль в березні 2020 року було зареєстровано на сина нардепа, слідчого Державного бюро розслідувань Івана Шевченка. Однак згідно з декларацією останнього коштів на придбання подібної машини у нього не було. На питання, звідки у сина нардепа гроші на авто, яким користується сам Шевченко, нардеп не відповів.

Євген Шевченко сперся на Конституцію України
Євген Шевченко сперся на Конституцію України під час урочистого засідання Верховної Ради / УНІАН

Також Шевченко погрожував фотографові Яну Доброносова, який працює у Верховній Раді.

Євген Шевченко

Доведеться взяти фотоапарат і робити контрудар. Тримайся добре за балкон, від подиву не впади.

Згодом Доброносов розповідав, що Шевченко прийшов і знімав, як він працює.

Ян Доброносов

Не маю нічого проти, але коли він запитав "навіщо я це роблю", я відповів, що вважаю, що він повинен займатися проблемами людей. На що депутат Шевченко відповів "мені пох # й, як ти вважаєш".

Євген Шевченко в залі Верховної Ради з фотокамерою
Євген Шевченко в залі Верховної Ради з фотокамерою / УНІАН

У 2020 році Шевченко привітав Олександра Лукашенка з "перемогою на виборах" президента Білорусі, а після початку акцій протесту в країні кілька разів їздив у Білорусь, щоб висловити свою підтримку чиновникам режиму Лукашенка. Також він закликав білорусів пробачити Лукашенкові його "гріхи і злочини".

Євген Шевченко

Я нічого не чув, крім "Іди, Лукашенко". Спроектуємо ситуацію: Лукашенко йде, Тіхановском взяла в руки владу. Двох слів зв'язати не може, ніколи в житті нічим не займалася. Які будуть наслідки? Заводи, фабрики, колгоспи зупиняться, прийдуть іноземці і почнуть грабувати, землю продадуть незрозуміло кому, соціальні основи, які Лукашенко зберігав, всі підуть у небуття.

20 квітня 2021 року Євген Шевченко спровокував новий скандал, відправившись до Мінська, де зустрівся з Лукашенком.

Родина

Офіційно Шевченко не одружений, однак у нього є троє дітей. Старший син Іван працює в ДБР слідчим. Дочка Софія проживає разом з матірʼю за межами України. За наявними відомостями, на дуже високому рівні займається класичною музикою, грає на скрипці, фортепіано і професійно займається фігурним катанням. Молодший син Крістіан живе в Києві.

Євген Шевченко
Євген Шевченко

Доходи

Згідно з декларацією, яку Шевченко подав у 2020 році, у нього є квартира в Запоріжжі та дві земельні ділянки в Запорізькій області площею 20 000 кв.м. і 1 200 кв.м. Також він задекларував мотоцикл Honda СВ 1100 SAE 2016 року випуску і зазначив, що безкоштовно користується автомобілем BMW X5 2017 року випуску, який офіційно належить його синові.

Сукупний дохід Шевченка у 2019 році склав 189,5 тис. гривень, а зберігав готівкою він більше $80 тис.

Є власником компанії "Портер", консалтингової фірми "Статус", а також має частку в компанії "Агросталь".

Євген Шевченко в соцмережах

Сторінка Євгена Шевченка в Facebook.

Євген Шевченко в Instagram.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua