• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Григорій Мамка

Народний депутат Верховної Ради IX скликання, колишній заступник начальника Головного слідчого управління Національної поліції

фото Григорія Мамка
Григорій Мамка / УНІАН
Зміст

Ранні роки і освіта

Григорій Миколайович Мамка народився в 1974 році в місті Глобине Полтавської області. З 1992 по 1994 рік проходив службу в Збройних Силах України, а потім вирішив почати кар'єру в правоохоронних органах. Пройшов навчання в Національній академії внутрішніх справ, яку закінчив у 2000 році, а потім навчався в Академії МВС України. Обидва навчальні заклади він закінчив з відзнакою.

У 2012 році Мамка став кандидатом юридичних наук, захистивши дисертацію в Національній академії внутрішніх справ. У 2019 захистив і докторську дисертацію.

Кар'єра в правоохоронних органах

З 1994 року Мамка служив в патрульно-постовій службі міліції в Києві. Після закінчення академії в 2000 році став слідчим і займався розслідуванням злочинів у сфері економіки. Згодом він пройшов кар'єрними сходами до заступника начальника Головного слідчого управління МВС України.

Після завершення кар'єри в МВС Мамка став засновником адвокатського об'єднання "Мамка і партери".

Крім того, в грудні 2016 року він став професором кафедри кримінального права та кримінології Національного Університету Державної фіскальної служби України.

Григорій Мамка, заступник начальника Головного слідчого управління МВС України, 2014 г./trassae95.com/
Григорій Мамка, заступник начальника Головного слідчого управління МВС України, 2014 г./trassae95.com/

Політична кар'єра

Під час президентської кампанії 2019 року Мамка був радником голови партії "Розумна Сила" Олександра Соловйова.

На парламентських виборах того ж року Мамка пройшов до Верховної Ради від партії "Опозиційна платформа — За життя" (№23 у списку). Також він є членом партії "ОПЗЖ".

У Раді Мамка став заступник голови Комітету з питань правоохоронної діяльності.

Григорій Мамка/Facebook
Григорій Мамка/Facebook

Скандали

Мамку звинувачували в провалі розслідування резонансних справ. Зокрема, за даними ЗМІ, Мамка очолював робочу групу від МВС зі справ про шахрайство Сергія Курченка. Згодом він розпустив слідчу групу, яка займалася справами Укрсоцбанку, і припинив всі кримінальні провадження стосовно олігарха. Також ЗМІ писали про так званих "мамкіних дітей" — групу слідчих ГУ МВС на чолі з Мамкою, а самого Мамку називали "сірим кардиналом" головного слідчого управління.

У 2015 році Мамка не пройшов атестацію в МВС, його визнали таким, що "не відповідає займаній посаді". Після цього його звільнили з посади заступника керівника ГСУ Нацполіціі.

Михайло Саакашвілі

Деканоїдзе звільнила "важняка" Мамку. За шкідливості цей керівник одного з центральних підрозділів був похлеще звільнених нею раніше Паскаля і Терещука. Справа в тому, що Мамка був стовпом корупційної системи рекету і втручання в бізнес старої міліції.

Однак незабаром Окружний адміністративний суд міста Києва скасував рішення про звільнення Мамки і відновив його на посаді. Мамку спробували перевести на службу в зону АТО "для підвищення ефективності служби", але він оскаржив в суді і це рішення. Окружний адмінсуд знову встав на його сторону, але не дивлячись на це з 2016 року Мамка в МВС вже не працював.

"Центр протидії корупції" перевіряв докторську дисертацію Мамки на тему "Основи кримінального судочинства: наукові та правові основи" і виявив там плагіат.

У 2019 партію "Розумна сила" (Мамка тоді був радником голови партії Соловйова) звинуватили в отриманні фінансування з приватного фонду російського лідера Володимира Путіна. Про це розповів, зокрема, під час суду Борис Герман, якого засудили до 4,5 року позбавлення волі за спробу організації вбивства журналіста Аркадія Бабченко.

У партії ці звинувачення спростовували. Сам же Соловйов розповідав, що відвідував окуповані території Луганської області та вів там "партійну діяльність".

У серпні 2020 року Мамка став одним з ініціаторів подання до Конституційного Суду щодо відповідності Конституції низки положень антикорупційного законодавства. 28 жовтня КСУ оприлюднив скандальне рішення, скасувавши відповідальність за недостовірне декларування, і спровокувавши конституційну кризу в Україні.

Особисте життя

Відомостей про дружину Мамки у відкритих джерелах немає. За наявними даними він розлучений і у нього є двоє дітей — дочка Юлія та син Олег. Однак в декларації Мамки у відомостях про сім'ю вказана лише дочка. Про Олега ж відомо, що він закінчив у 2020 році Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

Григорій Мамка/Facebook
Григорій Мамка/Facebook

Доходи

Згідно з поданою в 2021 році декларації, Мамка за 2020 рік отримав понад 2 мільйони гривень доходу.

На рахунках в банках у Мамки є понад 500 тисяч гривень і 621 євро, а готівкою він зберігає 3,3 мільйона гривень і 48 тисяч доларів США.

Зареєстрованим місцем проживання Мамки є гуртожиток в Києві. Водночас у нього є в столиці квартира площею 73,1 кв. метра в якій проживає дочка, а в селі Красне Перше Київської області він орендує житловий будинок площею 178,9 кв.м. Також Мамка володіє земельною ділянкою площею 1500 кв. метрів в селі Путрівка Київської області.

Також в декларації вказано, що у 2019 році Мамка позичив 3 мільйони гривень у громадянина України Олега Токаря. Також вказано кредит в розмірі 25 596 гривень, який був узятий у 2004 році в Департаменті будівництва та житлового забезпечення Київської міської державної адміністрації.

Згідно з декларацією, у 2019 році Мамка придбав за 485 тисяч гривень автомобіль AUDI A8 2014 року випуску. Крім того, він орендує два автомобілі — AUDI Q7 і MERCEDES-BENZ E220D.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua