• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.6
Спецпроєкти

Опубліковано рішення КСУ про неконституційність статті щодо покарання за брехню в декларації: основні положення

Реклама на dsnews.ua

Конституційний суд України визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання за декларування недостовірної інформації

Відповідне рішення від 27 жовтня зʼявилось на сайті суду, передає "ДС".

"Конституційний Суд України вважає, що встановлення кримінальної відповідальності за декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації, а також умисне неподання суб'єктом декларування декларації є надмірним покаранням за вчинення цих правопорушень. Негативні наслідки, яких зазнає особа, притягнута до кримінальної відповідальності за вчинення злочинів, передбачених статтею 3661 КК України, непропорційні шкоді, яка настала або могла настати у разі вчинення відповідних діянь", — ідеться в тексті решення.

Також суд визнав неконституційною низку положень закону про запобігання корупції. Зокрема, КСУ скасував два повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції:

  • здійснення моніторингу та контролю за виконанням актів законодавства з питань етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та прирівняних до них осіб;
  • здійснення контролю та перевірки декларацій суб'єктів декларування, зберігання та оприлюднення таких декларацій, проведення моніторингу способу життя суб'єктів декларування.

Крім того, Конституційний суд скасував право НАЗК складати протоколи про адміністративні порушення. Також неконституційними визнано статті, які врегульовують контроль і перевірку декларацій, встановлення своєчасності подання декларацій, повну перевірку декларацій, моніторинг способу життя суб'єктів декларування та відповідальність за корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення.

"Антикорупційна реформа в Україні стала беззаперечною вимогою суспільства. Проте як антикорупційна, так і судова реформи повинні реалізовуватися без порушення принципу незалежності судової влади та з дотриманням принципу конституційності. Щоб мати вплив на корупцію, судові реформи повинні вирішувати питання, що стосуються незалежності судової системи, підзвітності та прозорості. Це включає створення структур незалежної судової влади, здатної до самоврядування", – йдеться в рішенні суду.

Нагадаємо, рішення Конституційного Суду України є обов'язковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено.

Як повідомляла "ДС", представник президента в конституційному Суді Федір Веніславський заявив, що дане рішення може нести загрозу для євроінтеграції України, в тому числі і для безвізового режиму з ЄС.

    Реклама на dsnews.ua