• USD 26.6
 • EUR 31.5
 • GBP 36.8
Спецпроєкти

Кіра Рудик

Голова партії "Голос", народна депутатка України IX скликання від фракції партії "Голос"

Кіра Рудик / УНІАН
Зміст

Дитинство, освіта

Народилася 14 жовтня 1985 року в Ужгороді. Батько у часи СРСР працював в "Ужгородприладі", мати — в "Інтуристі". У 90-ті мати, яка вільно володіє чотирма мовами, виїхала на постійне місце проживання до США, а батько залишився в Ужгороді, де мешкає й донині. Фактично Кіру виховали тато й бабуся.

На той момент в Ужгороді неможливо було знайти роботу. У нас були дні, коли банально не було чого їсти. І мама, вона фантастична жінка, вона вирішила, що зараз усе зробить, і зробила

Кіра Рудик

Після виїзду мами за кордон Кіра не бачилася з нею 8 років. Сама Кіра відзначає, що рости без матері було важко, однак "з іншого боку я на це дивлюся як на те, що у мене була можливість бути самостійною. Це на краще. Я вдячна за те дитинство, яке у мене було, і за те, ким я після цього стала".

Мама в Нью-Йорку вдруге вийшла заміж і народила доньку Римму. Нині молодша сестра Кіри Рудик живе в Сан-Франциско (США) і працює інженером-тестувальником.

Під час навчання у школі №1 із поглибленим вивченням англійської мови (Ужгород) Кіра Рудик брала участь у шкільних олімпіадах з математики, фізики, хімії, української мови та інших предметів. Закінчила музичну школу за двома напрямами: фортепіано та ударні інструменти.

У 2002 році Кіра Рудик закінчила школу з золотою медаллю і вступила до Києво-Могилянської академії за спеціальністю "Інформаційні технології". У 2008 році отримала диплом магістра.

У 2018 році стала випускницею Стенфордської програми для жінок-керівників, також пройшла навчання в інституті Аспен в Україні (семінар "Відповідальне лідерство").

Кіра Рудик - випускниця Стенфордської програми для жінок-керівників / Facebook сторінка Кіри Рудик
Кіра Рудик - випускниця Стенфордської програми для жінок-керівників / Facebook сторінка Кіри Рудик

Кар’єра в IT

У 2005 році, на третьому курсі Києво-Могилянської академії, Кіра Рудик улаштувалася на роботу в Software MacKiev. З 2007 року тестувала програмне забезпечення у компанії TAIN Ukraine. Згодом працювала менеджером різноманітних ІТ-проєктів, зокрема американських MiMedia (2010—2013) та TechTeamLabs (2013—2016).

У 2016 році почала займатись розвитком компанії Ring Ukraine, діяльність якої полягає в розробці систем безпеки для будинків. У 2018 році американська компанія Amazon купила компанію Ring за приблизно 1 млрд доларів.

Входила до правління Американської торговельної палати в Україні та Асоціації IT України.

Кіра Рудик / mc.today
Кіра Рудик / mc.today

Політична діяльність

На дочасних парламентських виборах у 2019 році Рудик пройшла до Ради від партії "Голос" (№3 у списку). Перша заступниця голови Комітету з питань цифрової трансформації.

Ми знали один одного по спільним знайомим. Я знала, що Слава (Святослав Вакарчук, — "ДС") іде в політику. І знала приблизно, чим він збирається займатися. Потім ми зустрілися і поговорили про те, що сьогодні унікальний момент в історії, коли може трапитися все, що завгодно. І ми можемо надати напрямок того, куди всі разом будемо рухатися

Кіра Рудик
Кіра Рудик / Facebook сторінка Кіри Рудик
Кіра Рудик / Facebook сторінка Кіри Рудик

Міжфракційні об’єднання:

 • Рівні можливості
 • ЕКОНОМІКА.NOW
 • БлокчейнФоЮкрейн (Blockchain4Ukrain).

У Кіри Рудик — 9 помічників, двоє з яких працюють на платній основі, решта — на громадських засадах.

11 березня 2020 року зʼїзд партії "Голос" обрав Кіру Рудик головою партії. До цього головою політсили був Святослав Вакарчук.

У Верховній Раді Рудик опікується питаннями розвитку IT-сфери та гендерної рівності. Співавторка низки законопроєктів щодо протидії поширенню коронавірусної хвороби COVID-19, проєкту закону про Бюро економічної безпеки, проєкту закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань захисту тварин від жорстокого поводження у розважальній діяльності (перебуває на розгляді в комітеті) тощо.

Кіра Рудик та народні депутати представники політичної партія "Голос" під час засідання Верховної Ради України
Кіра Рудик та народні депутати представники політичної партія "Голос" під час засідання Верховної Ради України / УНІАН

Рейтинги

2021 — Топ-100 успішних жінок України за версією журналу "НВ".

2020 — Топ-80 найвпливовіших людей України за версією журналу "Фокус".

2020 — Топ-35 найвпливовіших жінок України за версією журналу "Фокус".

2019 — Топ-100 успішних жінок України за версією журналу "НВ".

2019 — Топ-33 найкращих менеджерів України за версією журналу "Фокус".

2019 — Топ-100 найбільш впливових жінок України за версією журналу "Фокус".

Кіра Рудик
Кіра Рудик / УНІАН

Скандали

 • У серпні 2020 року Рудик заявила, що лідер "ЄС" Петро Порошенко для "Голосу" є більшим політичним ворогом, аніж президент України Володимир Зеленський.

Тому що президент не намагається нас так сильно "обійняти"

Кіра Рудик

Ця заява Рудик викликала обурення в патріотично налаштованих громадян. У соцмережах депутатці нагадали, що партія проголошувала себе опозицією до чинної влади.

 • У березні 20201 року десять народних депутатів із фракції "Голос" (Соломія Бобровська, Галина Васильченко, Юлія Клименко, Роман Лозинський, Наталя Піпа, Ольга Стефанишина, Олександра Устінова, Володимир Цабаль, Андрій Шараськін, Ярослав Юрчишин) підписали спільну заяву з вимогою провести партійний зʼїзд і переобрати керівництво політичної сили.

У документі депутати звинувачують нинішнє керівництво партії в "узурпації влади і оскверненні принципів демократії", що призвело до розколу фракції.

На засіданні Верховної Ради 15 червня 2021 року народні депутати внесли до порядку денного законопроєкти №№ 5554 і 5554-1 про скасування обовʼязкової української мови на телебаченні. Це стало можливим завдяки голосуванню кількох представників фракції "Голос". Ситуація загострила конфлікт усередині політичної сили.

Наступного дня, 16 червня, стало відомо, що парламентська фракція "Голос", яка складається з 20 нардепів, "розкололася" навпіл, 10 народних депутатів заявили про створення обʼєднання "Справедливість". Депутати також звинуватили керівників партії та фракції "Голосу" Кіру Рудик та Ярослава Железняка в тому, що вони використовують політсилу для "самопіару та підігрування владі".

Кризу всередині партії спробують вирішити на з’їзді 29 липня.

 • Улітку 2021 року почали ширитись чутки про те, що в Кіри Рудик є громадянство США. 5 липня в ефірі телеканалу "Україна 24" Рудик на запитання про те, чи має вона громадянство США, ухилилася від прямої відповіді й сказала, що народилася в Україні та є українкою. Після цього запитання повторили двічі, однак Рудик відповіла так само.

Пізніше депутатка пояснила, чому не відповіла на питання про громадянство: за її словами, вона включилася в ефір, аби говорити про економічні аспекти законопроєкту про олігархів, а їй почали ставити "маніпулятивні питання", на які вона "відповіла так, як вважала за потрібне".

Кіра Рудик під час акції "Аваков має піти", 2020 р. / Facebook сторінка Кіри Рудик
Кіра Рудик під час акції "Аваков має піти", 2020 р. / Facebook сторінка Кіри Рудик

Цитати

Про бажання шоумена Сергія Притули очолити партію "Голос": "Партійна робота — це не виступи в клубах, не виступи на стадіонах".

"Якщо у вас є вибір між крутим офісом і хорошою кавоваркою, вибирайте кавоварку. Люди будуть знати, що вам не все одно, яку каву вони пʼють щоранку. Офіс потім прийде, коли ви станете суперуспішними".

"Коли випускник стенфордів і гарвардів зробив усе за буквою закону й не отримав результату, він каже "йоптіль" і йде на барикади".

Нардеп Ольга Стефанишина про Рудик: "Кіра Рудик прийшла на цю посаду як технічна особа, просто щоб підхопити операційну діяльність. Ми тоді довірилися Святославу, який сказав, що вона – хороший менеджер, а нам потрібно налагодити процеси в партії… Ми ж їй довіряли, то погодилися. Зрештою, таке добре ставлення до Кіри Рудик обернулося проти нас… Тепер через зміни у статуті у нас при владі якийсь фюрер!".

Кіра Рудик
Кіра Рудик / УНІАН

Особисте життя

Рудик старанно приховує особисте життя. Однак ЗМІ пишуть, що вона перебувала в шлюбі з представником IT-сфери й підтримує дружні стосунки з його донькою від першого шлюбу.

Нині Кіра Рудик незаміжня. Власних дітей у неї немає.

Кіра Рудик
Кіра Рудик / УНІАН

Статки

Рудик орендує квартиру (214,10 кв. м.) та паркомісце у Києві. Зареєстрована вона в квартирі 47 кв. м. у Києві, яка належить громадянину Кузьменку Тарасу. Також у нардепа є земельна ділянка площею 629 кв. м. в Ужгороді.

У Рудик є авто BMW 2017 року випуску.

Нардеп має 100% акцій у компанії Coding Rocks LLC (США).

Зарплата Рудик у Раді склала за минулий рік 417 267 гривень, дохід від продажу криптовалюти Ethereum — 461 080 гривень, дохід від продажу біткоїнів — 505 101 гривня.

Нардеп зберігає кошти в різних банках України та США, готівкою в неї 800 тисяч гривень і 403 тисячі доларів. Понад 5 тисяч доларів кредиту Рудик винна банку American Express (США).

Кіра Рудик / Instagram
Кіра Рудик / Instagram

Рудик у соцмережах

Депутатка має, станом на липень 2021 року, понад 14 тисяч підписників у Instagram, а також трохи більше ніж 2 тисячі підписників на публічній сторінці у Facebook.

На її особистій сторінці у Facebook кількість "друзів" приховано, зате видно, що там понад 11 тисяч фоловерів.

Редактор: Віктор Костенко
  Реклама на dsnews.ua