• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Кирило Фесик

Голова Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації, правник та адвокат, кандидат юридичних наук

Кирило Олександрович Фесик
Кирило Фесик
Зміст

Дитинство, освіта

Кирило Олександрович Фесик народився 3 жовтня 1986 року в місті Києві.

Через сімейні обставини, разом із батьками в ранньому дитинстві переїхав жити до Чехії, де у 5 років пішов навчатись до однієї з місцевих гімназій.

В 16 років повернувся до Києва, де невдовзі закінчив школу №91.

2003 року вступив на юридичний факультет КНУ ім. Тараса Шевченка, в 2007 року отримав диплом юриста за спеціальністю "Правознавство". 

Адвокатська діяльність

За два роки після закінчення університету склав кваліфікаційний іспит адвоката та отримав свідоцтво на право ведення адвокатської діяльності.

З квітня 2010 року займається приватною адвокатською практикою, публікується та читає лекції антирейдерської та антишахрайської спрямованості. 

2010-2014 р.р. – засновник і директор ТОВ "Бюро адвоката Фесика".

2013-2020 р.р. – співзасновник та керуючий партнер адвокатського об’єднання Mitrax, яке входить до рейтингу ТОП-50 найкращих юридичних компаній України. Входить з 2013 року по сьогоднішній день (в рейтингу-2022 посідає №34). 

2017 року захистив кандидатську дисертацію в Інституті держави і права ім. В.Корецького НАН України.

Є автором низки публікацій у наукових та профільних юридичних виданнях. Член Національної асоціації адвокатів України. 

 2023 року отримав з відзнакою диплом за спеціальністю "Публічне управління та адміністрування" Навчально-наукового інституту публічного управління та державної служби ім. Тараса Шевченка.

Політика та державна служба

Під час парламентських виборів 2019 року представляв інтереси низки кандидатів у народні депутати України від партії "Слуга народу", протидіяв фальсифікаціям голосування та порушенням виборчого законодавства.

18 травня 2020 року розпорядженням президента України № 324/2020-рп. Кирила Фесика призначено головою Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації.

На посаді голови Оболонської РДА ініціював ряд змін у системі звітності чиновників перед громадськістю, якості шкільної освіти, благоустрою, підтримки бюджетної сфери.

Кирило Олександрович Фесик
Кирило Олександрович Фесик

В період 2020-2022 р.р. Оболонський район міста Києва стабільно входить до ТОП-5 найбільш екологічних, безпечних, бажаних для проживання, інфраструктурно розвинених, фінансово забезпечених, комфортних та управлінськи ефективних районів столиці.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії до України одним з пріоритетних напрямів в діяльності Оболонської РДА також стає сприяння ЗСУ та оборона і цивільний захист Києва.

Газета "Вечірній Київ", 12 травня 2023

Було два складних етапи. Перший етап — це 24 лютого 2022 року. Відсутність комунікації, багато дезінформації. Оболонський район був прифронтовим і постраждав більше всіх. Наші прилеглі території були фактично на лінії вогню. Дуже сильно постраждали Пуща Водиця, приватний сектор, який ближче до Вишгорода, житловий кооператив "Чорнобилець". На Богатирську, 20 був приліт ракети, і будинок вже повністю відновили.

Другий складний період — це зима та блекаути. Найстрашніше — це відсутність зв’язку, тому що без зв’язку керувати дуже важко. Ми багато чого робили своїми ресурсами. По власній ініціативі ми забезпечили старлінками всі ключові наші структури: і адміністрацію, і КП "ШЕУ", керівну компанію, ДСНС — всі були забезпечені зв’язком та генераторами. Закупили їх не через бюджет, а шукали допомогу, витрачали свої кошти.

З перших днів російського вторгнення в Україну К. Фесик приймав безпосередню участь у забезпеченні безпеки і захисту киян, евакуації і облаштуванні постраждалих, відновленні руйнувань, налагодженні роботи укриттів, забезпеченні безперебійного функціонування служб і органів влади в Оболонському районі.

В Оболонському районі м. Києва в одному з перших було розпочато роботи щодо встановлення загороджувальних конструкцій та блок-постів, відкриття та обладнання укриттів, надання допомоги постраждалим в наслідок ворожих обстрілів, екстреної евакуації та розміщення постраждалих жителів Київської області, створення добровольчих підрозділів безпеки і оборони району, тощо. 

Кирило Фесик
Кирило Фесик

Кирило Фесик та колектив Оболонської РДА неодноразово координували співпрацю волонтерів, місцевого бізнесу та благодійних організацій, які надавали допомогу Силам оборони, біженцям, постраждалим в наслідок війни та соціально вразливим верствам населення. Зокрема, за сприяння керівництва Оболонської РДА допомогу отримали 129 ОБрТрО, 134 ОбТрО, 244 ОБрТрО, 206 ОБрТрО, батальйон "Свобода" Національної гвардії України, 4-а бригада швидкого реагування Національної гвардії України, Полк поліції особливого призначення "Київ", 3-я ОШБр Сухопутних військ України, Оболонське РУ ГУ ДСНС України у м. Києві, ДФТГ "Легіон Оболонь" тощо. 

Pravo.ua, 3 серпня 2023 року

Ми – найвідкритіша адміністрація в Києві і, можливо, в усій країні. Зі мною можна зв’язатися безпосередньо, і на четвертий рік моєї каденції немає людини, якій би я відмовив в особистій зустрічі.

З початку війни Оболонський район став місцем прихистку для багатьох тисяч внутрішньо переміщених осіб із східних та південних регіонів України. Сьогодні в районі офіційно зареєстровано 49 тис ВПО, з яких 36 тисяч — це внутрішньо переміщені особи саме після 24 лютого 2002. В Оболонській РДА вперше у Києві було створено Раду з питань ВПО, до якої увійшли представники громад зруйнованих та окупованих населених пунктів, благодійних організацій та місцевої влади. Одним з рішень цього органу стала релокація Маріупольського ліцею, який переїхав до Києва та навчає понад 300 школярів. Також у Оболонському районі було оперативно розгорнуто Штаб допомоги Херсонщині після підриву Каховської ГЕС. Оболонський район одним з перших прийняв евакуйованих жителів Херсонщини, забезпечив їх одягом, продуктами харчування та допомогою у облаштуванні на новому місці проживання. 

Кирило Фесик
Кирило Фесик

Особисте життя

Розлучений, має сина з інвалідністю.

Займається спортом. Захоплюється філософією та історією права.

Кирило Фесик у соціальних медіа

 Сторінка в Facebook

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua