• USD 26.6
  • EUR 31.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Людмила Буймістер

Народний депутат Верховної Ради IX скликання у складі фракції політичної партії "Слуга народу", мажоритарниця

Людмила Буймістер / УНІАН
Зміст

Місце народження, освіта

Людмила Анатоліївна Буймістер народилася у сімʼї дипломатів 5 листопада 1985 року в Москві. Першу освіту майбутня народна депутатка України отримала в російській столиці, закінчивши легендарний Московський державний інститут міжнародних відносин за спеціальністю "Міжнародне публічне право". Згодом отримала диплом Лондонської бізнес-школи за спеціальністю "Корпоративні фінанси: Оцінка бізнесу, ризик, реструктуризація".

За даним ЗМІ, вперше Буймістер відвідала Київ у 1998 році.

Людмила Буймістер / соцмережі
Людмила Буймістер / соцмережі

Карʼєра

Трудова діяльність і карʼєра Людмили Буймістер безпосередньо повʼязана з бізнес-імперією колишнього голови Донецької ОДА, депутата Верховної Ради VIII (позафракційний) і IX (фракція "Батьківщина") скликань Сергія Тарути. Втім, перший досвід роботи вона отримала у Росії, працюючи з 2002 до 2004 року помічницею головного юриста у нафтовій компанії ЮКОС. Таким чином, їй довелося попрацювати під керівництвом опального російського бізнесмена Михайла Ходорковського.

Згодом Буймістер почала карʼєру в корпораціях Тарути. Певний час обіймала посаду радника голови Ради директорів корпорації "Індустріальний союз Донбасу". У 2012 році вона стала директоркою та головою наглядової ради Гданської суднобудівної верфі (GSG Towers, Польща), яка частково належала (до 2018 року включно) українському бізнесмену. Після продажу підприємства остаточно переїхала до України.

В період з 2016 до 2018 року Буймістер була генеральною директоркою кінодистриб'юторської компанії "Кіноманія", співвласницями якої є дочки Тарути Катерина і Тетяна.

З квітня 2018 року консультує у сфері альтернативної енергетики та сталого розвитку.

Є співзасновницею Благодійної організації "Агентство відновлення та розвитку Донбасу", членом опікунської ради якої є Сергій Тарута, а також Благодійного фонду "Врятуємо наш Київ".

Людмила Буймістер / parlament.ua
Людмила Буймістер / parlament.ua

Верховна Рада

На позачергових парламентських виборах 2019 року Людмила Буймістер перемогла на одномандатному виборчому окрузі №223 (Шевченківський район Києва). Вона набрала 31,72% або 23 282 голосів виборців, випередивши "свободівця" Юрія Левченка.

На момент обрання — членкиня наглядової ради металургійного заводу "Дунаферр" (Угорщина), безпартійна. Субʼєкт висування — політична партія "Слуга народу", дата набуття депутатських повноважень — 29 серпня.

У Верховній Раді IX скликання нардепка очолила (з 18 вересня 2019 р.) підкомітет з питань розвитку конкуренції та рівних умов для бізнесу Комітету з питань економічного розвитку. Вона входить до складу ТСК з питань розслідування причин збитковості підприємств вугільно-промислового комплексу, а також до Постійної делегації у Парламентській асамблеї НАТО.

Людмила Буймістер та Володимир  Зеленський
Людмила Буймістер та Володимир Зеленський

Станом на кінець липня 2021 року Людмила Буймістер долучилася до написання майже 80 законопроєктів, подала понад 90 поправок, направила три депутатські запити і чотири рази брала слово у сесійній залі.

Нардепці допомагають сім помічників: двоє працюють за строковим трудовим договором на постійній основі, усі інші — на громадських засадах. Одним з помічників Буймістер є її чоловік (докладніше про це читайте далі).

За даними порталу "Слово і Діло", станом на липень 2021 року депутатка виконала 19% своїх передвиборчих обіцянок.

Людмила Буймістер під час засідання Верховної Ради
Людмила Буймістер під час засідання Верховної Ради / УНІАН

Компромат і скандали

Проживання в Україні

З огляду на те, де і коли працювала Людмила Буймістер, під час передвиборчої кампанії у її опонентів виникли обґрунтовані сумніви в тому, що останні пʼять років вона проживала в Україні. Така вимога до кандидатів у нардепи передбачена Конституцією України. В липні 2019 року позивач Юрій Демченко звернувся до Шостого апеляційного адмінсуду щодо відповідності Буймістер вимогам про проживання на території України. 19 липня суд відхилив позов.

Після цього Демченко звернувся до Верховного суду, однак і ця інстанція встала на сторону кандидата від "Слуги народу".

За словами позивача, "суд не розглянув жодних доказів та ухвалив рішення без будь-якого обґрунтування".

Чоловік-помічник

Одним з помічників народної депутатки є її чоловік Сергій Журавель. Журналісти звернули увагу на цю обставину після гучних заяв самої нардепки, що вона категорично проти кумівства у політиці. Як виявилося, на думку Буймістер, ситуація з її чоловіком — "інша справа".

"Мій чоловік – архітектор, він помічник на громадських засадах. І він займається тими питаннями, якими в мене просто не вистачає часу займатись, — незаконними забудовами в Києві", — сказала вона.

Посвідчення Сергія Журавля/Радіо Свобода
Посвідчення Сергія Журавля/Радіо Свобода

Згодом нардепка організувала журналістам зустріч зі своїм помічником. Він пояснив, що надає "фахову допомогу".

Сергій Журавель
Чоловік і помічник нардепа Людмили Буймістер, коментар Радіо Свобода

Допомагаю в архітектурно-будівельній сфері. В (Шевченківському) районі, як і в усьому Києві, дуже багато проблем з будівництвом. Для цього їй (Людмилі Буймістер, - прим. "ДС") потрібна була фахова людина, щоб розібратися в деталях і специфіці, як це відбувається. На той момент у неї були помічники, але вони не з цієї сфери.

Боротьба з "хижацькою забудовою Києва" була одним із пунктів передвиборчої кампанії Буймістер. У жовтні 2020 року нардепка зареєструвала законопроєкт №4235, який спрямований на захист культурної спадщини столиці. Втім, він досі не виносився на розгляд в сесійну залу.

Підозра у причетності до рейдерства

Примітно, що саме з нерухомістю в центральній частині Києва, а саме на Печерську, повʼязаний ще один скандал, в якому фігурує "слуга" Буймістер.

Наприкінці квітня 2021 року її запідозрили у причетності до незаконного заволодіння майном підданого Швеції. Вартість майна оцінюється у 3,5 млн євро. Мова, зокрема, йде про начебто привласнення "елітної нерухомості в одному з найпрестижніших БЦ Києва, в якому народний депутат організувала свою "громадську приймальню", а також електростанції, в одній з областей України".

Сама Буймістер стверджувала, що за вказаною адресою у неї немає громадської приймальні. Втім, широкого суспільного та медійного розголосу звинувачення на її адресу не набули.

"Шкіряний" нардеп

Як і багато інших представниць фракції "Слуга народу", Людмила Буймістер іноді привертає увагу ЗМІ своїм зовнішнім виглядом. Так, наприклад, сталося у лютому 2021 році, коли вона прийшла в сесійну залу Верховної Ради у чорній шкіряній сукні-сорочці з поясом, шкіряних лосинах і на високих підборах.

Людмила Буймістер у шкіряному наряді/tabloid.com.ua
Людмила Буймістер у шкіряному наряді/tabloid.com.ua

Звичайно, користувачі соцмережі Facebook миттю відреагували на таке вбрання депутатки, назвавши її "комісаркою", "Анкой-кулеметницею" та "домінантом".

Сама ж Буймістер заявила, що придбала свій "шкіряний образ" у мас-маркеті зі знижкою.

Закон про олігархів

Депутатка виявилася чи не єдиним членом фракції "Слуга народу", яка голосувала проти закону про олігархів, ініційованого президентом Володимиром Зеленським. У цьому питанні вона зайняла настільки жорстку позицію, що навіть висловила готовність залишити фракцію монобільшості.

"Я не голосувала. Об'єктивно кажучи, слід покласти край практиці голосування за антиконституційні законопроєкти. Це вже не практика першого року. Ми потрапили до конституційної кризи і ризикуємо з неї ніколи не вийти", — пояснила Буймістер свою позицію 2 липня 2021 року.

Слід зауважити, що неоднозначне ставлення до олігархів Буймістер проявила ще під час передвиборчої кампанії, коли заочно дискутувала зі своїм найближчим конкурентом "свободівцем" Юрієм Левченком. Той, зокрема, назвав її "людиною олігархів", маючи на увазі багаторічну роботу кандидатки на підприємствах Сергія Тарути.

Буймістер відповіла на звинувачення розлогим дописом у Facebook, де назвала свого колишнього шефа "українським бізнесменом":

Допис Людмили Буймістер/Facebook
Допис Людмили Буймістер/Facebook

Родинні звʼязки

Людмила Буймістер заміжня, має двох дочок. Чоловік: Сергій Петрович Журавель, за фахом архітектор. Дочка від попередніх відносин: Анастасія Романівна Буймістер. Спільна з нинішнім чоловіком дочка: Вікторія Сергіївна Журавель-Буймістер.

Людмила Буймістер з чоловіком / Instagram
Людмила Буймістер з чоловіком / Instagram

Батько: Анатолій Іванович Буймістер, дипломат. Мати: Корнелія Євгенівна Лускалова. Людина з такими даними фігурує в базі Єдиного центру обробки судових рішень. Там зазначається, що Святошинський райсуд Києва розглядав справу про порушення ПДР, яке спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг тощо.

Скриншот
Скриншот

Чи має саме ця особа відношення до нардепа Людмили Буймістер, невідомо.

Доходи і статки

Електронну декларацію про майновий стан та доходи за 2020 рік Людмила Буймістер оприлюднила 31 березня 2021 року. В ній зазначається, що вона зареєстрована та проживає в Києві.

Нерухомість. Нардепка володіє квартирою в Києві площею 66,6 кв. м, вартість якої на момент набуття права власності (серпень 2013 року) оцінена у 793 800 грн. Ще однією квартирою в столиці (79,7 кв. м) вона володіє разом зі своїми батьками.

У чоловіка декларантки є квартира площею 66 кв. м у Новомосковську Дніпропетровської області. Вартість нерухомості — 51 156 грн.

Обʼєкти незавершеного будівництва. Квартира 83,5 кв. м в Києві. Особа, яку це стосується: Людмила Буймістер. Будівництво обʼєкту веде ТОВ "Литий камінь".

Транспортні засоби: Нардепка їздить на своєму автомобілі Nissan X-TRAIL 2008 р.в. Вартість автівки — 203 970 грн.

Доходи. Заробітна плата Буймістер у Верховній Раді протягом року склала 414 572 грн, ще 210 200 грн їй було надано для "відшкодування витрат, повʼязаних з виконанням депутатських повноважень".

Чоловік депутатки заробив 19 167 грн у ТОВ "Європейська школа дизайну Україна". Про інші доходи Сергія Журавля в декларації немає інформації.

Грошові активи. Готівкою Буймістер зберігає 300 000 дол. США, а також 1 329 552 грн. У її чоловіка — 60 000 грн готівкою.

На двох банківських рахунках у "ПриватБанку" нардепка тримає 49 446 і 21 590 грн.

Людмила Буймістер / соцмережі
Людмила Буймістер / соцмережі

Соцмережі

Народна депутатка проявляє середню активність в соціальних мережах. У неї є сторінка у Facebook (кількість підписників не вказана) і сторінка в Instagram, на яку станом на кінець липня 2021 року підписано 328 користувачів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua