• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Наталія Піпа

Громадська діячка, член фракції політичної партії "Голос" у Верховній Раді IX скликання

фото Наталії Піпи
Наталія Піпа / facebook.com/NataliyaPipaOfficialPage
Зміст

Ранні роки та освіта

Наталія Романівна Піпа народилася 12 жовтня 1983 року у Львові. Навчалася у Львівській спеціалізованій загальноосвітній школі №8 із поглибленим вивченням німецької мови, яку закінчила у 2000 році.

В 1997 році, у віці 13 років, стала пластункою, почала займатися волонтерством. За власними спогадами нардепки, все те, чому її навчили у "Пласті", йде поряд з нею "все життя".

З 2000 по 2004 роки була членкинею міжнародної молодіжної організації AIESEC.

У 2005 році Наталія Піпа закінчила Львівський національний університет ім. Івана Франка за спеціальністю "Економічна кібернетика". Про свою освіту нардепка каже так: "Я працюю не за фахом, бо обрала для себе роботу не з компʼютерними програмами, а з людьми. Мій фах дуже допомагає мені, адже у мене все добре з аналізом, що дозволяє мені застосовувати системний підхід".

У 2018 році Піпа закінчила Український католицький університет за кількома програмами, зокрема "Управління неприбутковими організаціями" та "Ефективне врядування".

Наталія Піпа / facebook.com/NataliyaPipaOfficialPage
Наталія Піпа / facebook.com/NataliyaPipaOfficialPage

Громадська та трудова діяльність

В період з 2004 по 2013 роки Наталія Піпа працювала страховим брокером у ТОВ "Страховій брокер «Експерт»". З 2013 року — менеджерка із зовнішніх звʼязків (фандрейзер) у центрі для дітей та молоді з особливими потребами "Джерело".

У 2014 році Піпа стала співзасновницею ГО "Кращий Сихів" та "Скверу Гідності", якими керувала до середини 2019 року.

У межах громадської діяльності Піпа реалізувала кілька соціальних проєктів, зокрема "Зелена стежка Сихова", проєкт громадського простору біля кінотеатру Довженка на Сихові, "Екосвята на Сихові", Велике сімейне "Свята Автобуса" для інклюзивних дітей та інш.

Наталя Піпа – голова ГО “Кращий Сихів”/ bettersykhiv.org/
Наталя Піпа – голова ГО “Кращий Сихів”/ bettersykhiv.org/

Початок політичної діяльності

Свою політичну діяльність Наталія Піпа почала у рідному місті. У 2015 році вона стала членкинею Української Галицької Партії (УГП), а згодом очолила її Львівський міський осередок.

У тому ж році Піпа балотувалась до Львівської обласної та міської рад по мажоритарному округу в Сихівському районі. З листопада 2016 року до 2019 року працювала помічником депутата Львівської міської ради 7-го скликання від УГП Ігоря Дяковича.

Верховна Рада

На позачергових парламентських виборах 21 липня 2019 року Наталія Піпа була обрана народним депутатом від партії "Голос" Вона балотувалася по мажоритарному округу №115 (Сихівський район, частина Личаківського району Львова) і набрала 30,01% або 25 242 голосів виборців. Дата набуття депутатських повноважень — 29 серпня 2019 року.

У Верховній Раді IX скликання нардепка обіймає посаду секретаря Комітету з питань освіти, науки та інновацій. Також вона входить до складу кількох групи з міжпарламентських зв’язків.

Піпа є одним із лідерів "Голосу" за кількістю поданих депутатських запитів — 41. Станом на кінець червня 2021 року парламентарка долучилася до написання майже 140 проєктів законів і постанов, а також 47 разів виступила під час пленарних засідань (здебільшого з місця).

За даними сайту "Слово і Діло", Піпа виконала 32% своїх передвиборчих обіцянок.

Народний депутат Наталія Піпа під час засідання Верховної Ради України в Києві 16 вересня 2020 р.
Народний депутат Наталія Піпа під час засідання Верховної Ради України в Києві 16 вересня 2020 р. / УНІАН

Скандал навколо підручників історії

На початку лютого 2021 року Наталія Піпа повідомила, що Конкурсна комісія рекомендувала Міністерству освіти і науки (МОН) привласнити гриф "рекомендовано" підручнику з історії для 8-го класу, в якому навʼязується любов до "русского мира". Піпа стверджувала, що суть рекомендованого Комісією підручника полягає в тому, щоби "вкласти в голови школярів концепції "Новоросії" та "великого брата".

Зокрема, вона навела таку цитату: "Росія заснувала Одесу, Дніпро, Сімферополь, Севастополь… А якби Гетьманщина і Запоріжжя привели внутрішній устрій та економічну модель до російського зразка, то Росія не чіпала б Українську державу!"

Разом з тим в Інституті модернізації змісту освіти (ІМЗО) заявили, що такої цитати в підручнику за авторством М. Мудрого нібито немає. Там також заявили, що підручник ще ніхто (крім експертів конкурсної комісії) не бачив, адже він не надрукований, не виданий і не знаходиться у вільному доступі.

В ІМЗО звинуватили Піпу в маніпуляціях і припустили, що один з експертів з конкурсної Комісії "ввів в оману народного депутата, адже вона цитує саме експерта, а не підручник".

Наталія Піпа і Святослав Вакарчук / facebook.com/GolosZmin
Наталія Піпа і Святослав Вакарчук / facebook.com/GolosZmin

Розкол у "Голосі"

На засіданні Верховної Ради 15 червня 2021 року народні депутати внесли до порядку денного законопроєкти №№ 5554 і 5554-1 про скасування обовʼязкової української мови на телебаченні. Це стало можливим завдяки голосуванню кількох представників фракції "Голос". Ситуація загострила конфлікт всередині політичної сили.

Наступного дня, 16 червня, стало відомо, що парламентська фракція "Голос", яка складається з 20 нардепів, "розкололася" навпіл, 10 народних депутатів заявили про створення обʼєднання "Справедливість", куди увійшла, зокрема, і Наталія Піпа. Депутати також звинуватили керівників партії та фракції "Голосу" Кіру Рудик та Ярослава Железняка в тому, що вони використовують політсилу для "самопіару та підігрування владі".

Депутати від фракції "Голос" під час засідання Верховної Ради
Депутати від фракції "Голос" під час засідання Верховної Ради

Статки

Електронну декларацію про доходи за 2020 рік Наталія Піпа подала 2 квітня 2021 року. В ній вона вказала, що зареєстрована і проживає у Львові.

Заробітна плата Піпи протягом року склала 471 798 грн. Також вона отримала майже 5 тис. грн процентів і бонусів від АО "Універсал банк".

Нардепка є власницею трьох квартир у Львові площею 51,5, 60,8 і 34,9 кв. м. Загальна вартість обʼєктів нерухомості сягає майже 459 тис. грн. Чоловік Піпи володіє двома земельними ділянками і житловим будинком (148,1 кв. м.) у Львівській області, а також має право на користування квартирою батька у Львові площею 71 к. м.

Згідно з декларацією, Піпа користується автівкою DACIA Logan 1.6, яка належить її чоловіку. Інших транспортних засобів в декларації не вказано.

Готівкою депутатка зберігає 10 000 USD. Решту заощаджень вона зберігає на банківських рахунках, зокрема 83 355 грн в АТ КБ "ПриватБанк" і 81 375 грн — в АТ "УНІВЕРСАЛ БАНК".

Наталія Піпа / varianty.lviv.ua
Наталія Піпа / varianty.lviv.ua

Родина

Наталія Піпа одружена і має дітей. Чоловік: Рущак Андрій Юрійович.

Сини: Марко і Лука Рущак.

Свекор: Рущак Юрій Ярославович.

Наталія Піпа з сім'єю / facebook.com/NataliyaPipaOfficialPage
Наталія Піпа з сім'єю / facebook.com/NataliyaPipaOfficialPage

Соцмережі

Наталія Піпа досить активна у соцмережах. Вона має дві сторінки у Facebook — особисту та робочу. Станом на кінець 2021 року на першу підписано 4346 користувачів, також у нардепки 4430 друзів. Друга сторінка має 7 656 підписників.

Сторінка Піпи в Instagram менш популярна — 1019 підписників.

На Telegram-канал представниці "Голосу" підписані 120 осіб.

Звітність про свою парламентську роботу Піпа публікує на партійному сайті.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua