• USD 27.2
 • EUR 30.8
 • GBP 36.3
Спецпроєкти

Олена Криворучкіна

Народний депутат України IX скликання від фракції партії "Слуга народу"

Олена Криворучкіна / УНІАН
Зміст

Місце народження, освіта

Народилася 18 жовтня 1971 року в рідному місті шостого президента України Володимира Зеленського — Кривому Розі Дніпропетровської області. 

Закінчила Криворізький державний педагогічний інститут (спеціальність "Біологія" з додатковою спеціальністю "Хімія") та Криворізький економічний інститут Київського національного економічного університету (спеціальність "Економіка підприємства"). Кандидатка геологічних наук зі спеціальності "Економічна геологія".

Трудова та наукова діяльність

У 1996 році Олена Криворучкіна почала працювати асистентом у Криворізькому економічному інституті та пройшла шлях до доцента КЕІ КНЕУ імені Вадима Гетьмана. З початку кар'єри вивчала екологічні проблеми Кривого Рогу, за результатами цих досліджень у 2004 році захистила кандидатську дисертацію, обґрунтувавши в роботі практичні механізми оздоровлення регіону з критичним станом навколишнього середовища. Є авторкою більш ніж 70 наукових праць, серед яких наукові статті, монографії та підручники.

Нині на кафедрі бізнес-економіки та підприємництва викладає "Економіку підприємства". Є автором тренінг-курсу "Оцінювання результативності діяльності підприємства". Працює над докторською дисертацією на тему "Управління продуктивністю підприємства".

Олена Криворучкіна / realist.online
Олена Криворучкіна / realist.online

Парламентська діяльність

На дочасних парламентських виборах у 2019 році пройшла до Верховної Ради IX скликання за 32 мажоритарним округом (Довгинцівський район, частина Саксаганського району міста Кривий Ріг) від партії "Слуга народу". Входить до однойменної фракції. Член Комітету з питань екологічної політики та природокористування.

Міжфракційні обʼєднання:

 • Рівні можливості
 • Українці в світі
 • Енергетика та довкілля
 • ДНІПРО!

Станом на вересень 2021 року відвідала 98% засідань Ради. У 3,9% випадків голосує проти фракції. Так, максимально голосує за декомунізацію, за діджиталізацію, за доступ до публічної інформації, за медичну реформу, за пенсійну реформу. Максимально не голосує за квоти для української мови на радіо та телебаченні. Станом на вересень 2021 року подала 49 депутатських запитів, 5 разів виступала з трибуни Ради, чотири з яких — цього року. У кнопкодавстві помічена не була.

За даними порталу Ради, має чотирьох помічників, один із яких працює на громадських засадах. Однак портал posipaky.info вказує, що помічників у Криворучкіної сім: три "платних", чотири — на громадських засадах.

За даними порталу "Слово й діло", виконала 21% своїх обіцянок.

7 грудня 2020 року була включена до списку українських фізичних осіб, проти яких російським урядом запроваджено санкції.

Олена Криворучкіна з Володимиром Зеленським, Юрієм Корявченковим та ін. / veskr.com.ua
Олена Криворучкіна з Володимиром Зеленським, Юрієм Корявченковим та ін. / veskr.com.ua

Скандали

 • Подейкували, Криворучіна є кумою іншого нардепа від "Слуги народу" — Юрія Корявченкова ("Юзика"), але вони обоє це неодноразово заперечували.

Офіційно всім кажу: Олена Криворучкіна не є кумою нашої сім'ї

Юрій Корявченков

Утім, це не заважало їм удвох гречкосіяти (тобто займатись непрямим підкупом виборців) під час весняного локдауну 2020 року: тоді вони передали партію засобів захисту до лікарень Кривого Рогу: захисні костюми та комбінезони, маски різних типів, бахіли та спеціальні окуляри для медиків.

 • У 2019 році Криворучкіна вела інтимну переписку в месенджері одразу після ухвалення закону про скасування депутатської недоторканності прямо на засіданні Ради.

Криворучкіна спілкувалася з людиною, яка у неї в телефоні записана як "Коханий".

Коханий: – Кнопочко зелена, де ти? Олено, розлюбила мене, напевно.

Криворучкіна: – Я кохаю тебе. Сильно, сильно, сильно. Навіть не сподівайся, що розлюбила.

Коханий: – Кнопочка кохає, я знаю. А ти не знаю.

Криворучкіна: – Знаєш, знаєш.

Коханий: – Олено, ти де?

Криворучкіна: – Недоторканність зняли. Тепер хочу кохатися з тобою день і ніч. Я на засіданні Верховної Ради.

Нардепка Криворучкіна у залі Верховної Ради
Нардепка Криворучкіна у залі Верховної Ради

Пізніше депутатка порадила всім, хто її засуджує, не заздрити.

Я – не тільки депутат, я, насамперед, людина. Я люблю, подорожую і дихаю. Що ж, тепер уся Україна знає, що у мене є стосунки. По-перше, хочу нагадати, що кумою Юрія Корявченкова я не є, перевіряйте хоч, коли публікуєте. По-друге, переписувалася я під час офіційної перерви, про це чомусь забули написати. По-третє, не заздріть

Олена Криворучкіна
 • Криворучкіна є прихильницею модного одягу дорогих брендів та елітних швейцарських годинників. Так, у 2020 році на її руці помітили годинник Hublot вартістю $27 тисяч (майже 765 тисяч гривень). Між іншим, дорогий аксесуар не вказано в її декларації про доходи.

Особисте життя

Розлучена. Має дорослих сина та доньку. Про нові стосунки нічого невідомо.

Олена Криворучкіна з донькою / facebook.com
Олена Криворучкіна з донькою / facebook.com

Статки

У декларації про доходи Криворучкіна не вказала жодного члена родини. Нардеп задекларувала квартиру в Кривому Розі площею 62.97 кв. м. У документі вказано, що політик живе в Києві, однак оренди житла в столиці в декларації не вказано.

Нардеп вклалася в будівництво квартири площею 106.3 кв. м. у Вишгороді Київської області, але об'єкт іще не здано в експлуатацію.

У Криворучкіної є авто Renault Logan 2012 року, яке вона придбала в рік його випуску. 

Її доходи за минулий рік склали:

 • 538 790 гривень — зарплата в Раді;
 • 57 045 гривень — зарплата доцента в університеті;
 • 595 гривень — страхові виплати;
 • 20 тисяч гривень — гонорари.

У банку нардеп зберігає близько 60 тисяч гривень, готівкою — 67 тисяч гривень, 54 300 євро, 96 500 доларів.

Олена Криворучкіна / Facebook сторінка Криворучкіной
Олена Криворучкіна / Facebook сторінка Криворучкіной

Соцмережі

Криворучкіна активно висвітлює свою діяльність на своїй особистій сторінці у Facebook, де в неї трохи більше тисячі підписників і приховано кількість френдів. Там вона вітає виборців зі святами, повідомляє про роботу у Верховній Раді та на окрузі. Також у неї є публічна сторінка у Facebook, де трохи більше ніж 2300 підписників станом на вересень 2021 року.

У криворізької команди "Слуги народу" нардепів-мажоритарників є спільна публічна Facebook-сторінка.

А ще у них є спільна google-форма, завдяки якій можна потрапити на особистий прийом до кожного з криворізьких нардепів, у тому числі до Криворучкіної. Втім, коли саме і де вона приймає, невідомо, оскільки мешкає в Києві.

Також у Криворучкіної є публічна сторінка в Instagram, де вона висвітлює результати своєї роботи. Там у неї трохи більше ста публікацій і понад 200 підписників.

Редактор: Віктор Костенко
  Реклама на dsnews.ua