• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Юрій Корявченков

Актор студії "Квартал 95", народний депутат Верховної Ради IX скликання у складі фракції політичної партії "Слуга народу"

Юрій Корявченков / УНІАН
Зміст

Дитинство

Юрій Валерійович Корявченков народився 26 листопада 1974 року в Кривому Розі. Під час навчання у школі №45 активно займався баскетболом, виступав на обласних і республіканських змаганнях. Мріяв бути хірургом, тому у старших класах два роки працював санітаром в хірургічному відділенні місцевої лікарні.

Перед вступом до вишу майбутній нардеп один рік працював учнем електрослюсаря на Центральному гірничо-збагачувальному комбінаті.

Юрій Корявченков в дитинстві / kvartal95.com
Юрій Корявченков в дитинстві / kvartal95.com

Освіта

В офіційній біографічній довідці вказано, що Юрій Корявченков має дві вищі освіти. Першу він здобув у Криворізькому технічному університеті (раніше інституті) за спеціальністю "Електропривод і автоматизація промислових установок та технологічних комплексів".

У 2004 році Корявченков закінчив Криворізький економічний інститут Київського національного економічного університету (КНЕУ), отримавши диплом за спеціальністю "Економіка підприємства".

Трудова і творча карʼєра

У 1997 році Корявченков знову повертається на Центральний ГЗК, однак вже як професійний електрослюсар, а згодом стає майстром, інженером і заступником голови профкому. На комбінаті він пропрацював до 2003 року.

Ще під час навчання в інституті майбутній політик захопився КВК (Клуб веселих та кмітливих). Спочатку грав у команді "Криворізька шпана", яка згодом обʼєдналася з командою з Кемерово (Росія) "Сибірські богатирі". Колектив під назвою "50x50" зіграв одну гру у Вищій лізі 1996 року.

Пізніше Корявченков потрапив до складу "Збірної Кривого Рогу", на основі якої було створено команду "95 квартал". Виступав під сценічним псевдонімом "Юзік". Це прізвисько залишилося за ним навіть після КВК.

У 2003 році він переїхав до Києва і приєднався до студії "Квартал 95". На сцені "Юзік" здебільшого втілював образ кумедного товстуна, а поза сценою виконував функції адміністративного продюсера та виконавчого директора "Кварталу". Був одним з ведучих гумористичного ранкового шоу "Україно, вставай!" на телеканалі "Інтер", брав участь у багатьох телепроєктах "Кварталу", а також знявся у кількох фільмах та серіалах, зокрема у "Слузі народу".

Учасники телевізійного шоу ”Вечірній квартал” Аркадій Лапухін, Євген Кошовий, Юрій Корявченков та Юрій Крапов під час зйомок новорічної програми ”Вечірній Квартал. З Новим Роком!”, грудень 2008 р.
Учасники телевізійного шоу ”Вечірній квартал” Аркадій Лапухін, Євген Кошовий, Юрій Корявченков та Юрій Крапов під час зйомок новорічної програми ”Вечірній Квартал. З Новим Роком!”, грудень 2008 р. / УНІАН

У Верховній Раді

Під час президентської кампанії 2019 року Юрій Корявченков очолив криворізький штаб кандидата Володимира Зеленського.

У тому ж році на позачергових виборах до парламенту був обраний народним депутатом. Балотувався в одномандатному виборчому окрузі №33 (Кривий Ріг, Дніпропетровська область) як член політичної партії "Слуга народу". За підсумками голосування набрав 61,54% або 44 308 голосів виборців.

На момент обрання — актор у ТОВ "Квартал 95". Дата набуття депутатських повноважень — 29 серпня 2019 року.

Після виборів, відповідаючи на запитання про майбутній напрямок парламентської діяльності, Юрій Корявченков сказав так: "Взагалі, я ще визначаюся. Втім, через те, що я був у профспілці Центрального гірничо-збагачувального комбінату, тобто розумію проблеми трудового колективу та людей, які працюють на шкідливих підприємствах, можливо, буду працювати в комітеті із захисту безпеки труда". Такого комітету у ВР не існує.

Зрештою у Верховній Раді IX скликання Корявченков очолив підкомітет з питань автомобільних доріг та дорожнього господарства Комітету з питань транспорту та інфраструктури. Також він є членом Лічильної комісії ВР і входить до складу кількох груп з міжпарламентських зв’язків.

Станом на початок липня 2021 року нардеп є співавтором 38 законопроєктів. За даними Комітету виборців України, деякі законодавчі ініціативи Корявченкова не мають жодного відношення ані до його освіти та попередньої професійної діяльності, ані до комітету, в якому він працює. Так, колишній "кварталівець" став одним з авторів змін до закону "Про столицю України — місто-герой Київ", закону про місцевий референдум, а також запропонував покращити якість харчових продуктів.

Народний обранець подав 10 поправок до чотирьох законопроєктів, лише раз виступив (14 листопада 2019 року, з місця) і направив 47 депутатських запитів. Він має чотирьох помічників: трьох на постійній основі та ще одного — на громадських засадах. У грудні 2019 року рух ЧЕСНО повідомив, що однією з помічниць нардепа (на громадських засадах) є його дружина Тетяна.

У липні 2020 року кандидатура Корявченкова розглядалася для участі у виборах мера Кривого Рогу.

Юрій Корявченков під час засідання Верховної Ради України, 3 вересня 2019 р.
Юрій Корявченков під час засідання Верховної Ради України, 3 вересня 2019 р. / УНІАН

Компромат і скандали

"Квартальний" бекграунд

Перші скандали за участі Юрія Корявченкова у статусі народного депутата повʼязані з його "квартальним" минулим. Так, 17 жовтня 2019 року журналісти зафіксували, як той під час пленарного засідання Верховної Ради розповсюджував квитки на концерт "Вечірнього кварталу".

Юрій Корявченков запрошує на концерт "Кварталу"/Facebook Віктора Майстренка
Юрій Корявченков запрошує на концерт "Кварталу"/Facebook Віктора Майстренка

Сам нардеп стверджував, що то були безкоштовні запрошення, а у парламент він їх приніс, тому що не встигав роздати усім запрошеним.

За кілька днів стався ще один епізод, в якому фігурував "Юзік". Хор імені Верьовки на концерті студії "Квартал 95" виконав пісню-пародію "Горіла хата, палала" про підпал будинку колишньої голови Національного банку України Валерії Гонтарєвої. Багато користувачів соцмереж і деякі політики обурилися через такі жарти, а тодішній міністр культури Володимир Бородянський навіть вибачився перед Гонтарєвою.

Згодом генеральний директор — художній керівник Національного заслуженого академічного українського народного хору їм. Верьовки Зеновій Корінець заявив, що артистів у номер "Кварталу" "заманив" Юрій Корявченков. Саме з ним керівництво хору контактувало щодо організації виступу.

Сам "слуга" запевнив, що він лише "дав контакти "Кварталу" художньому керівникові хору".

"Плівковий" скандал у Кривому Розі

В середині листопада 2019 року нардеп став основною "дійовою особою" у "плівковому скандалі". Виключений з фракції "Слуга народу" Антон Поляков оприлюднив аудіозапис, на якому нібито фігурують "слуги" Юрій Корявченков, Володимир Захарченко та Вʼячеслав Медяник. Вони "проводили бесіду" з керівниками поліції Кривого Рогу. Зокрема, Корявченков "вчив" криворізьких правоохоронців "розвʼязувати питання".

Учасники розмови обговорювали, як встановлювати нову владу в регіоні. Так, чоловік, чий голос схожий на голос Корявченкова, зауважив, що місто вже 10 років перебуває "під впливом однієї сили" — мера Юрія Вілкула і його соратників.

Примітно, що люди, які присутні на записі, неодноразово повторювали, що їхній "дах тримає особисто президент України". Мабуть, саме на цій підставі вони пропонували місцевим силовикам тримати прямий звʼязок тільки з ними.

Пізніше Корявченков підтвердив факт зустрічі депутатів з головою криворізького главку, але категорично заперечив, що намагався вплинути на призначення посадових осіб до правоохоронних органів Кривого Рогу. Свої дії він пояснив тим, що "дуже переживає за своє рідне місто".

Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія також відреагував на скандальні записи, заявивши, що особисто він не почув на них нічого поганого.

Втім, вже 2 грудня 2019 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура у звʼязку з оприлюдненням плівок з Кривого Рогу відкрила досудове провадження за статтею "Зловживання впливом".

Порушення ПДР

Громадськість та ЗМІ неодноразово фіксували порушення Правил дорожнього руху з боку Юрія Корявченкова.

  • У грудні 2019 року "Юзік", перебуваючи в Одесі, де сталася масштабна пожежа в місцевому коледжі, запаркував свій джип таким чином, що заблокував проїзд рятувальникам.
  • Наприкінці грудня того ж року Корявченков порушив правила паркування вже у Кривому Розі, залишивши свою автівку на перехресті.
  • У січні 2020 року позафракційний нардеп Антон Поляков повідомив про порушення Корявченковим ПДР у Києві — "слуга" перетнув подвійну суцільну смугу.
  • У березні 2020 року нардеп став учасником ДТП у Києві.
ДТП за участі Юрія Корявченкова у Києві/Facebook Володимира Кабаченка
ДТП за участі Юрія Корявченкова у Києві/Facebook Володимира Кабаченка

Статки

Електронну декларацію про доходи за 2020 рік Юрій Корявченков подав 15 березня 2021 р. В ній він зазначив, що проживає у Києві.

З 2008 року нардеп володіє квартирою у столиці (загальна площа 103,4 кв. м), вартість якої оцінюється у 913 933 грн. Його дружина володіє трьома земельними ділянками (дві у Херсонській області, одна — у Бориспільському районі Київської області). Вона має машиномісце у Києві (17,4 кв. м) і частку квартири у Кривому Розі (33% від 56,4 кв. м).

Також на Тетяну Корявченкову, яка є ФОПом, записаний дачний будинок площею 260 кв. м у селі Проців Бориспільського району.

У розділі "Цінне рухоме майно (крім транспортних засобів)" Юрій Корявченков вказав годинник марки Breitling вартістю 150 000 грн.

Транспортними засобами нардеп, виходячи з декларації, не володіє. А ось у власності його дружини є дві автівки: Toyota Land Cruiser Prado (2013 року випуску) і Toyota Land Cruiser 2020 р. за 2 084 451 грн.

Протягом року у Верховній Раді нардеп заробив 467 215 грн, ще 330 000 він отримав від відчуження рухомого майна. Якого саме, не вказано.

Дохід від підприємницької діяльності Тетяни Корявченкової протягом року склав 3 146 000 грн. Також вона отримала 58 221 грн стипендії від Одеського національного Політехнічного університету.

Готівкою Юрій Корявченков зберігає $110 000. Також він тримає гроші на кількох рахунках в АТ КБ "ПриватБанк", найбільша сума — 45 324 грн. Його дружина зберігає готівкою 55 000 євро, а також тримає у "ПриватБанку" 111 645 і 98 738 грн.

Юрій Корявченков
Юрій Корявченков / УНІАН

Родина

Батько народного депутата: Валерій Андрійович (1941 р.н.), інженер-збагачувач. Мати: Ганна Федорівна (1934 р.н.), лікар-невропатолог. Старший брат: Андрій (1969 р.н.).

Дружина:Тетяна Корявченкова (Писаревська), за освітою економіст. Раніше працювала директором ТОВ "Кіностолиця", одним із засновників якого є брат першого помічника президента Сергія Шефіра Борис Шефір.

З відкритих джерел відомо, що Юрій і Тетяна Корявченкови одружувалися двічі. Перший шлюб, який було укладено у 2004 р., тривав усього лише рік. У 2006 році пара вдруге зіграла весілля. Подружжя виховує трьох дітей: сина Андрія (2007 р.н.) і двох дочок — Маргариту (2007 р.н.) і Маріанну (2011 р.н.).

Юрій Корявченков є хрещеним батьком дочки актора студії "Квартал 95" Євгена Кошового.  

Юрій Корявченков з сім'єю
Юрій Корявченков з сім'єю

Цікаві факти

За словами Юрія Корявченкова, він неодноразово намагався схуднути, сидів на різноманітних дієтах. Певний час його вага сягала 200 кг при зрості майже 2 метри. Якось йому вдалося схуднути на 35 кг. Для цього "Юзік" суттєво обмежив порції, відмовився від мучного, солодкого, жирного, зокрема від свинини, і навіть від картоплі.

Попри свої габарити, Корявченков любить грати у футбол. Саме йому у червні 2020 року президент Володимир Зеленський доручив "відродити" футбольний клуб "Кривбас".

Юрій Корявченков та Володимир Зеленський під час зйомок фільму "Як козаки..."
Юрій Корявченков та Володимир Зеленський під час зйомок фільму "Як козаки..."

Соцмережі

Парламентар має дві сторінки у соціальній мережі Facebook: особисту, на яку станом на початок липня 2021 року підписано 14 102 користувачі (також 1866 друзів), і робочу із 4 915 підписниками. На особистій сторінці можна побачити захоплення Корявченкова спортом, а також дізнатися про нові інфраструктурні проєкти.

На сторінку нардепа в Instagram підписано 1 160 користувачів.

Переважна більшість дописів публікуються українською мовою, однак майже всі коментарі до постів Корявченков пише російською. На особистій сторінці нардеп демонструє більшу активність.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua