• USD 27
 • EUR 30.3
 • GBP 36
Спецпроєкти

Сергій Бабак

Народний депутат України IX скликання від фракції партії "Слуга народу", голова Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій

Сергій Бабак
Сергій Бабак / УНІАН
Зміст

Місце народження, освіта

Народився 31 липня 1978 року в Києві в родині інженерів Бабака Віталія Павловича (1954 р.н.) і Бабак Ірини Олександрівни (1952 р.н.). Має молодшу сестру Наталю (1981 року народження).

У 1995 році Сергій Бабак закінчив середню школу № 86 Києва. В 1999 році закінчив Единбурзький Нейпірський університет і отримав диплом бакалавра за спеціальністю "Фінансові послуги".

У 2000 році одержав диплом магістра за спеціальністю "Управління міжнародним бізнесом" Київського національного економічного університету.

У 2002 році отримав науковий ступінь кандидата економічних наук за спеціальністю "Розвиток продуктивних сил та регіональна економіка".

У 2015 році закінчив Університет новітніх технологій, отримавши диплом спеціаліста за спеціальністю "Правознавство".

У 2016 році став доктором технічних наук за спеціальністю "Комп'ютерні системи і компоненти".

У 2019 році закінчив Ужгородський національний університет, отримавши диплом магістра за спеціальністю "Психологія".

Сергій Бабак у дитинстві
Сергій Бабак у дитинстві / facebook.com/sergey.babak.94

Трудова діяльність

Протягом 1999—2002 років був директором департаменту з питань підприємництва та залучення інвестицій Українського Союзу промисловців та підприємців.

У 2002—2008 рр. — заступник Генерального секретаря Українського національного комітету Міжнародної торгової палати.

2009—2012 р.р. — проректор і радник ректора Університету новітніх технологій.

З 2018 по 2019 рік був куратором освітнього напряму Українського Інституту Майбутнього.

З 2012 по 2019 — директор ДП "Науковий технічний Центр новітніх технологій".

Має 20 років наукового та викладацького стажу. За період наукової кар'єри опублікував понад 60 робіт, серед них — 12 монографій і 4 підручники.

Сергій Бабак
Сергій Бабак / facebook.com/sergey.babak.94

Політична діяльність

У 2019 році був представлений як експерт "Команди Зеленського", що відповідає за реформування освіти та науки. На дочасних парламентських виборах у 2019 році пройшов до Верховної Ради IX скликання від партії "Слуга народу" під № 11 у списку як безпартійний. На момент обрання працював заступником директора держустанови "Центр морської геології, геоекології та осадового рудоутворення НАН України". 

Входить до фракції "Слуга народу". Голова Комітету з питань освіти, науки та інновацій.

Міжфракційні обʼєднання:

 • Рівні можливості
 • ЕКОНОМІКА.NOW
 • Парламентська платформа боротьби з туберкульозом
 • Інтелектуальна Україна.

Згідно з інформацією на сайті Ради, має одну помічницю на платній основі та трьох — на громадських засадах. Станом на кінець жовтня 2021 року подав 7 депутатських запитів, 11 разів виступав із місця та 29 — із трибуни.

У 2020 році президент Зеленський кілька разів пропонував Бабаку очолити МОН, проте той відмовився від посади.

Зіткнення між народними депутатами Сергієм Бабаком і Сергієм Рудиком під час засідання Верховної Ради
Зіткнення між народними депутатами Сергієм Бабаком і Сергієм Рудиком під час засідання Верховної Ради, 2020 р. / УНІАН

Погляди

Виступає проти дистанційної освіти.

Дистанційна освіта і онлайн-освіта не може замінити очну освіту. Це для мене очевидно. І дистанційна освіта може бути лише додатковим інструментом, коли в якихось випадках надзвичайних дитина пропустила заняття: захворіла, снігові замети, ще щось…

Сергій Бабак

Я не розумію, що значить заборонити "дистанційку". Для мене це нонсенс. Ми не для того вкладали сили і гроші для розвитку всеукраїнської онлайн-школи. (...) це питання більше двох мільйонів дітей, відповідно, більше чотирьох мільйонів батьків. Хтось із них повинен залишатися вдома і, відповідно, не ходити на роботу. Тому я особисто проти

Сергій Бабак

Вважає, що Україна втрачає професіоналів, тому що молоді й перспективні виїжджають за кордон.

У нас залишилися серйозні професіонали, наприклад, інженери на стратегічних об'єктах – атомних і гідроелектростанціях. Але вони вимирають. На заводі Антонова чи Укрзалізниці найкращим спеціалістам за 50 років у кращому випадку. І ми майже не готуємо нових. Через 10–20 років може настати момент, коли не буде кому працювати

Сергій Бабак
Сергій Бабак
Сергій Бабак / facebook.com/sergey.babak.94

Скандали

 • Під час засідання 4 червня 2021 року Верховна Рада провалила голосування за запитом нардепа Гео Лероса (виключений зі "Слуги народу") до президента України про запровадження персональних санкцій проти "Кварталу 95" за продаж підсанкційному російському телеканалу "СТС" своїх серіалів і прав на трансляцію франшизи "Ліги сміху". Свої голоси за документ віддали 67 нардепів, проти проголосували 62, ще 128 осіб утрималися. Примітно, що серед народних депутатів, які підтримали ідею направити запит Зеленському про санкції щодо "Кварталу 95", виявилися 7 "слуг": Сергій Бабак, Руслан Горбенко, Артем Дубнов, Володимир Крейденко, Павло Павлиш, Петро Павловський і Орест Саламаха. Нардепів не покарали.
 • Гречкосіяв. Так, 1 вересня 2021 року Бабак разом із тодішнім головою Верховної Ради Дмитром Разумковим, головою Комітету з питань організації держвлади Андрієм Клочком, нардепом Олександром Горобцем, мером Ірпеня Олександром Маркушиним відкривали в місті новий корпус школи. При цьому рух "Чесно" розцінює це як приховану агітацію та піар.
 • 7 жовтня 2021 року народні депутати підтримали пропозицію відправити у відставку спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова. "За" проголосували 284 нардепи. Глава фракції "СН" Давид Арахамія анонсував розбірки зі "слугами", які не голосували за відставку Разумкова. Наприкінці жовтня голова фракції "Голос" Ярослав Железняк висловив думку, що "слуг", які не голосували за відставку Разумкова з посади спікера ВР, спробують позбавити керівництва комітетами.

Я впевнений, що ризик втратити посаду зараз буде у голів комітетів з освіти Сергія Бабака, аграрної політики Миколи Сольського, розвитку економіки Дмитра Наталухи і, можливо, цифрової трансформації Михайла Крячка

Ярослав Железняк

Бабак відомий досить товариськими стосунками з Разумковим, але на момент голосування за його відставку був відсутній у залі, про що свідчить інформація на сайті Ради.

 • У 2019 році, ще під час передвиборчої програми кандидата в президенти Володимира Зеленського один із членів його команди Олександр Чубатенко розповів, що, за його розрахунками, для виплати українським учителям зарплати в $4 тис. на місяць достатньо $200 млн на рік. Своєю чергою Сергій Бабак додав: "Це абсолютно не є фантастикою, це абсолютно реальні цифри". Однак експерти порахували: якщо 450 тисяч українських учителів помножити на $4000 зарплати, то цифра $200 млн на рік ніяк не складається – виходить $1,8 млрд на місяць, або понад $21,5 млрд на рік. Коли до членів команди Зеленського дійшло, наскільки вони помилилися, відео поспіхом видалили з YouTube.
 • Сергій Бабак — син ексректора НАУ Віталія Бабака, якого підозрювали в корупції. ЗМІ писали, що, очолюючи НАУ, Віталій Бабак створив так званий благодійний фонд і дві фірми. Фонд займався тим, що збирав зі студентів стаціонарної форми навчання внески у розмірі 50% від вартості навчання. Також ексректор нібито за гроші прилаштовував абітурієнтів на бюджетні місця. ЗМІ також писали, що сину ректора Сергієві Бабаку дісталися фірми, які отримували від заочників 30% оплати за навчання. Зрештою ректора звільнили.
 • У докторській дисертації Сергія Бабака науковці виявили численні випадки плагіату, зокрема, там знайшли плагіат зі статті російського студента Олександра Данилова. Також Бабак очолив рейтинг плагіаторів 2019 року за версією групи вчених "Дисергейт".

Особисте життя та хобі

Перебуває в цивільному шлюбі з Ольгою Руднєвою, яка працює в Благодійній організації "Фонд Олени Пінчук". Дітей немає.

Майстер спорту з автомобільного спорту. Чемпіон України з гірських гонок 2018 та 2019 років.

Сергій Бабак та Ольга Руднєва
Сергій Бабак та Ольга Руднєва / jetsetter.ua

Статки

Згідно з декларацією за 2020 рік, має квартиру в Києві площею 162 кв. м., три земельні ділянки в Блиставиці на Київщині площею 1161 кв. м., 509 кв. м. та 720 кв. м., дачний будиночок там же (193.2 кв. м.).

Руднєвій належать дві квартири в Києві — 78 кв. м. і 91,7 кв. м. Також у декларації вказано колекцію картин, котрі належать цивільній дружині нардепа.

У пари — 5 авто, з яких одне належить Руднєвій. Це VW Tiguan Limited Edition 2020 року випуску. Також у Бабака є мопед Honda 2015 року випуску.

У Бабака є корпоративні права в трьох компаніях, в одній із яких права на управління не передано. Це — Благодійний фонд "Українська спадщина". У Руднєвої теж є корпоративні права в благодійній організації — "Ветеран хаб".

Зарплата Бабака в Раді склала за минулий рік 563 766 гривень, зарплата Руднєвої в Благодійній організації "Фонд Олени Пінчук" — 1 321 711 гривень, її роялті від ТОВ "ЕЙЧ ЕС УКРАЇНА" — 5342 гривні.

Нардеп зберігає готівкою 300 тисяч гривень і 150 тисяч доларів, а Руднєва — 113 тисяч доларів. У банку в жінки 491 700 гривень, у Бабака — понад мільйон.

Сергій Бабак - майстер спорту з автомобільного спорту
Сергій Бабак - майстер спорту з автомобільного спорту

Соцмережі

Сергій Бабак зареєстрований тільки у Facebook. Дописи на його сторінці з'являються в середньому один на місяць. Кількість друзів там приховано, а підписників станом на кінець жовтня 2021 року налічується майже вісім тисяч.

Редактор: Віктор Костенко
  Реклама на dsnews.ua