• USD 36.6
  • EUR 39.1
  • GBP 43.8
Спецпроєкти

Віталій Безгін

Народний депутат України IX скликання від фракції партії "Слуга народу"

Віталій Безгін
Віталій Безгін / УНІАН
Зміст

Місце народження, освіта

Народився 18 квітня 1990 року у місті Євпаторія (нині окупована Росією).

Закінчив із відзнакою факультет міжнародної економіки і менеджменту Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана.

Віталій Безгін
Віталій Безгін / slovoidilo.ua

Трудова та громадська діяльність

Безгін працював у сфері реклами, дизайну та комунікацій. У 2012-2015 був креативним директором рекламного агентства "SCU KYIV". Є приватним підприємцем.

У грудні 2018 року Безгін заснував громадську організацію "Альянс Дій".

Є учасником ініціативи "Кадровий Резерв України" та #ЛЮДИВАЖЛИВІ.

Віталій Безгін є активним учасником рухів за права тварин та протидії жорсткому поводженню з ними.

Віталій Безгін
Віталій Безгін / facebook.com/BezginVitalik

Політична діяльність

У 2016-2017 роках був членом бюро Київської міської партійної організації "ДемАльянс", а в 2017-2018 роках — членом правління партії "Демократичний Альянс".

З 2016 року працював експертом "Офісу ефективного регулювання", яким керував майбутній прем’єр-міністр України Олексій Гончарук. Саме за його неформальною квотою Безгін увійшов до виборчого списку "Слуги народу".

На дочасних парламентських виборах 2019 року був обраний народним депутатом IX скликання від партії "Слуга народу" (під №77) як безпартійний. Входить до однойменної фракції та до Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Віталій Безгін
Віталій Безгін / facebook.com/BezginVitalik

Я свідомо обрав цей комітет і планував спочатку очолити підкомітет із питань місцевого самоврядування. Але діалог про те, що треба завершити реформу і для цього потрібна надійна людина, підштовхнув піти в адмінтерустрій. Варіантів іншого комітету не розглядав

Віталій Безгін

Виступає за децентралізацію і проти того, "щоб ресурси накопичувалися в центрі, а отже, щоб ці гроші можна було "пиляти" й узагалі робити, що заманеться". На початку жовтня 2021 року у Трускавці депутатів від фракції "Слуга народу" нагородили в рамках премії "Слугам по заслугах" у 16 номінаціях. Безгін отримав нагороду "Децентралізатор року".

Підтримує ухвалення законопроєкту про столицю.

Віталій Безгін (за трибуною) під час засідання Верховної Ради України
Віталій Безгін (за трибуною) під час засідання Верховної Ради України / УНІАН

Міжфракційні обʼєднання:

  • Рівні можливості
  • За ФОПів.

За даними сайту Ради, має чотирьох помічників, із яких двоє працюють на громадських засадах.

Станом на грудень 2021 року подав 14 депутатських запитів.

19 червня 2020 року був нагороджений Грамотою Верховної Ради України за вагомий особистий внесок у справу державотворення і плідну законотворчу діяльність.

Виступає проти закріплення окремого статусу для окупованих районів Донецької та Луганської областей в Конституції України.

Жодного статусу ОРДЛО у документі не буде, він там не потрібен. Це чітка позиція президента України та нашого комітету. Країна з 2014 року проводить реформу децентралізації, що передбачає збільшення повноважень для всіх органів місцевого самоврядування

Віталій Безгін

На його думку, підхід до розвитку Львівщини нічим не відрізняється від підходу до розвитку Луганщини.

Немає жодних підстав, окрім фантазій і потреби зруйнувати українську державність з боку РФ, імплементовувати спецстатус ОРДЛО в Основний Закон. Тому такого там не може бути

Віталій Безгін

Виступає за вакцинацію від коронавірусу і вважає, що нардепи без сертифікатів повинні мати проблеми.

Нехай уже будуть проблеми з доступом. Ми маємо починати із себе, показувати приклад. У когось будуть проблеми, вони не будуть працювати, не отримають зарплати від управління справами

Віталій Безгін
Віталій Безгін в залі Верховної Ради
Віталій Безгін в залі Верховної Ради

Навесні 2020 року, коли 15 із 17 членів Центральної виборчої комісії отримали по 244–361 тис. гривень (хоча раніше президент Володимир Зеленський пообіцяв, що всі чиновники під час карантину отримуватимуть не більше 47 тис. гривень), Безгін обурився і зажадав побачити цих людей на Комітеті.

Трохи в шоці від новини, члени ЦВК в обхід закону, яким ВРУ обмежила зарплати чиновників на період карантину максимум в 47 230 грн, виписали собі премії та відпускні у 200-300 тисяч. Паралельний світ!

Віталій Безгін

Разом із тим 3 грудня 2021 року заявив, що йому не вистачає зарплати нардепа й що він живе на накопичення.

Об'єктивно я живу здебільшого на накопичення. І я чесно кажу, що зарплати, яка є, враховуючи депутатську діяльність, її не вистачає

Віталій Безгін

Законопроєкт про множинне громадянство він вважає потужним політичним сигналом для українців по всьому світі, який потенційно принесе й економічний ефект.

7 грудня 2020 року Росія наклала на Віталія Безгіна санкції.

Віталій Безгін
Віталій Безгін / facebook.com/BezginVitalik

Скандали

У жовтні 2020 року посперечався з колегою по парламенту, колишнім "слугою" Євгенієм Шевченком. Так, 28 жовтня КСУ оприлюднив скандальне рішення, яким визнав неконституційними низку положень закону України "Про запобігання корупції" та кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації. Безгін розкритикував це рішення, назвавши його "шкодою інтересам української держави". Шевченко за це обізвав Безгіна "безмозким". Той у відповідь назвав колегу "ватним клоуном" та "інтелектуально обмеженим створінням".

"Розумію, що тобі важко даються рівняння складніші за 2+2, але зокрема і тебе обирали, щоб ти захищав інтереси української держави та її громадян", — звернувся Безгін до Шевченка, а той завершив дискусію тим, що просто послав колегу на три літери.

Родина

Перебуває в цивільному шлюбі з Ромашенко Вікторією. Дітей у пари немає.

Віталій Безгін з дружиною Вікторією
Віталій Безгін з дружиною Вікторією / comments.ua

Статки

Згідно з декларацією за 2020 рік, у нардепа є квартира в Києві площею 59 кв. м. і авто JAGUAR 2016 року випуску, яке він придбав у 2020 році.

У його цивільної дружини є авто SUBARU 2007 року випуску. Зареєстрована жінка в квартирі в Харкові площею 48.6 кв. м., однак вона їй не належить.

Доходи родини минулого року склали:

  • 517 208 гривень — зарплата Безгіна в Раді;
  • 671 552 гривні — дохід його цивільної дружини від підприємницької діяльності.

Вікторія Ромашенко зберігає готівкою 65 із половиною тисяч гривень, 20 тисяч доларів і 5 тисяч євро, а Безгін — 76 тисяч гривень, 13 тисяч доларів і 54 тисячі євро. У банку цивільна дружина нардепа тримає 62 879 гривень, а політик — усього тисячу гривень.

Соцмережі

Веде особисту сторінку у Facebook з 2014 року. Кількість френдів на ній приховано, а підписатись на сторінку неможливо, нардеп прибрав таку опцію.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua